Vyspělý sázkař jsem já

Mně každá cikánka zná…nánanááá…

Bývaly doby, kdy jsem se chtěl živit hazardem a jako mlsný dlouhosrstý dutič jsem obcházel Tipsporty a Fortuny a další podobné lokality. Ovšem jelikož 95% mých sázenek přinášelo zisk jen provozovatelům sázkových kanceláří, moudře jsem toho nechal a snažil se nemyslet na to, že jsem za ty peníze mohl na dálku adoptovat sirotka v Ugandě, kterému bych zajišťoval studia na nějakých pět let, než by se stal žoldákem a zastřelili ho v občanské válce.

Ovšem nedávno jsem coby úplatek, či spíše milou pozornost a přátelský dar, dostal dárkový tiket Tipsportu v hodnotě 500 Kč. Včera jsem měl jasno: Půjdu a vsadím ho na to, že naši to Švédům pořádně nandají. Kurs 2,8 byl až nadoblačně lákavý – ti pitomí bookmakeři museli udělat chybu, vždyť to budou peníze zadarmo!

Jenže, když jsem po tradiční sérii parakotoulů z práce odcházel, tiket stále ještě ležel v teple a tmě svého šuplíku. Vzpomněl jsem si na něj až na vrátnici, a to už se mi nechtělo vracet, tak jsem jen mávl rukou a smířil se s tím, že tento den ještě nezbohatnu.

Ještě že tak!

S kamarádem-právníkem jsme po opravdu dlouhé době zavítali do Gullivera. Slovenská kráska nikde, ale místo hned před velkou televizí její absenci vynahrazovalo. A tak si ucucáváme pivka, radujeme se, že se na ten fotbal dá koukat, a než se nadějeme, naši borci si nechají od těch švédských matláků dát 2:1. Ale co, je to přátelák, tak nás to ani nezarmucuje. Jen bych chtěl vyslovit velký respekt švédskému gólmanovi Isakssonovi. Chytal skvostně. I když spíš než jako Viking vypadá jako Arabáš se semtexovou vložkou do kabátu.

A tak se přesouváme domů, ale na spaní je ještě moc brzo. Takže kamarád-právník si otvírá Stellu a já Kamenitzu, kterou mi na mou žádost přivezl ze své bulharské dovolené. Poněkud ukvapeně a předčasně děláme plány na příští léto, a padají slova jako „Istanbul“ nebo „Bulharsko,“ a trochu se neshodujeme, jestli je nejlepším bulharským pivem Kamenitza nebo Zagorka, ale vše v přátelské a korektní rovině. Tak ještě sjednotit svoje plány na víkend, tedy alespoň rámcově, a šup do postýlek. A ruce hezky na deku.

Stejně bych chtěl být fotbalista. Lidé by mi platili, abych pronikal do cizích šestnáctek. A jiní by mi při tom tleskali.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Vyspělý sázkař jsem já

 1. Hahá! Varuj se hazardu, vzpomeň si na Jardu! :o ))

 2. Benny: ale neplatíte! :-)
  partiovka: ano, naše pojetí fotbalu by mělo mnoho společného:-)
  asTMA: to už je trochu pozdě:-)

 3. lobo: Naopak! Varování generacím příštím! :o ))

 4. lobo: Čeho, čeho….Archie Gemmill proti Holandsku v osmasedmdesátým. Co ti to říká? Myslím,že tě o víkendu budu muset přezkoušet z fotbalové historie… ;o)

 5. no ostuda to je, vybavilo se mi to až teď…to mám z toho, že jsem Trainspotting viděl jen asi pětkrát:-)
  ovšem k přezkoušení jsem svolný:-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>