Jak jsem byl za překvapení

Vždycky jsem chtěl být narozeninovým dárkemVčera mě Osud, ten nevypočitatelný kmotr, postavil do nové a dosud neozkoušené role. Být utajeným hostem na utajené narozeninové party, hostem, jehož pouhá přítomnost bude chápána jako dar, ale jemuž přesto nebude bráněno v nákupu daru dalšího. Zkrátka moje kamarádka a bloggerka hroschik se dožila věku tak požehnaného, že už se o něm ani nesluší hovořit, a protože nemá ráda opulentní oslavy, její exotická kamarádka, které můžeme říkat třeba Dalila, protože se tak opravdu jmenuje, se rozhodla pro večírek s překvapením.

S třemi překvapeními. Svatou trojici tajných hostí vedle mě tvořili ještě endji a Ondřej. „Hele, sedneš na sedmičku, dojedeš na zastávku Podolská vodárna, třikrát zahneš doleva, vyběhneš po zídce, otočíš se do kontraazimutu, a jseš tam,“ radil mi Ondřej telefonicky. A když jsem ho upozornil na trhlinu v jeho návodu, a sice že sedmička na Podolskou vodárnu nejezdí, jen sprostě zaklel a zavěsil. Nebo jsem sprostě zaklel a zavěsil já, už se mi to plete.

Takže do Dalilina bytu jsme dorazili raději spolu, ověšeni lacinými dary a drahými lahváči. Nebo drahými dary a…? Ne, teď fakt nevím. Každopádně endji už byl přítomen, a protože do příchodu oslavenkyně zbývaly řádově milisekundy, Dalila nás nahnala za prosklené dveře vedlejšího pokoje, naše věci naházela za námi a poručila nám být neviditelní, neslyšitelní a vymyslet si vtipný a včasný příchod na scénu.

Zazněl zvonek. Co teď? Bezradně jsme se po sobě koukali a možná až příliš hlasitým šepotem vymýšleli nějaký vtipný pokřik. Nebo výkřik. Nebo popěvek. Zpoza dveří k nám zatím doléhal bezstarostný hovor dvou dlouholetých kamarádek, plný otevřených detailů o kvalitě jejich sexuálních partnerů, oblíbených způsobech masturbace a velikosti ranní stolice, ale my neměli kdy se z těchto milých drobností radovat. „Co řeknem? Překvapení? Ne, každej by mohl říct jedno slovo, všechno-nejlepší-k narozeninám, ne, to je blbý, něco zazpíváme, já bych se na to vysral, zůstanem tady vedle a vychlastáme dárky, ty vole, nešeptej tak nahlas!“ Zkrátka panika.

Nakonec jsme utvořili pochodový útvar a do vedlejší místnosti nakráčeli za sborového zpěvu léty prověřeného hitu „Hej mistře basu,“ doprovázeného nemotorným tancem. Zdálo se, že hroschik byla příjemně překvapena a ráda.

A pak už oslava nabrala tradiční směr. Otevřely se lahve i studnice se starými příběhy, hudebně zdatní jedinci se střidali u piana, a zůstal čas i na tvorbu vtipných slovních hříček typu Dívka s antiperlemi ve vlasech nebo Psychopat a Pataschon.

Bylo mi až líto, když jsem krátce po jedenácté společnost opouštěl, ale správně jsem očekával, že mám před sebou víkend, kdy každý zlomek sil bude dobrý – F. mě přeci přijede přezkoušet z fotbalové historie, ó jé!

O půlnoci mi ještě zbytek oslavujících telefonoval, abych jim poskytl číslo na Pizza go home, protože oni, jakožto neposkvrnění intelektuálové, ještě s touto službou neučinili osobní zkušenost a přišel na ně hlad. Rád jsem jim pomohl, moje skautské období se nezapře.

A dnes, přátelé, dnes je mi dobře!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Jak jsem byl za překvapení

  1. a po mistrovi basu už hroschik o masturbaci, kvalitě partnera a stolici nemluvila? ocividne se vam ji povedlo zaskocit.

  2. …tak jestli hmmmmm…. TOTO hmmmmm…. měl být já nevímmmmm snad mmmm nemotorný tanec nebo mmmmm…… nebo mmmmm…… tak to opravdu mmmmmm…… opravdu nevímmmmm…..

  3. jde lobíka na narozkách nějak objednat? a za kolik?

  4. te pizzy jsme se nedovolali, uz ti o tom nekdo rekl? :-)

  5. endji: pane prezidente, hlevně nezdvihejte obočí…
    manatee: hmmm, za hodně peněz by to asi šlo:-)
    hroschik: jestli ji objednával endji svou klausovskou dikcí, tak se nedivím:-)

  6. chtela jsem ji objednat ja, ale nikdo to na druhem konci nezvedal… myslim, ze by se meli stydet… a ty taky, za tak blbe cislo.:-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>