Jedno poprvé vedle druhého

Přelomový víkend

Někteří lidé tvrdí, že pravá povaha každého z nás se zjeví ve vypjatých momentech a krizových situacích. A někteří si myslí, že prostě stačí se solidně opít. Já si samozřejmě myslím, že – vlastně vždyť vám to musí být jasné.

V pátek za mnou přijela F. a začal se odvíjet tradiční scénář, který lze vypozorovat u dvojic, které se vídají jen o víkendech. Změnu do téměř už zaběhlého systému přinesla až sobota, kdy jsme se přesunuli na maloměsto. F. poprvé v životě. Při obědě na terase v pizzerii jsme se cítili jako v cizině, protože jedinými dalšími hosty byla rodinka Francouzů, kteří byli značně vyjeveni z toho, že číšnice ovládá jejich řeč a velmi hbitě s nimi konverzuje. Pak jsem F. poprvé ukázal nejmilejší podnik (zatím toliko zvenku) a svou nemovitost (zvenku i zevnitř). Když už jsme tam byli, proběhlo i první rodinné seznamování, a to F. s mou prarodičkou, které se draly slzy do očí, když se utvrdila v přesvědčení, že její nejmilejší vnuk není latentní homosexuál. Pak jsem F. poprvé vzal do bytu toho času se dovolenkujících rodičů, poprvé jí představil Jendovi a poprvé ji nechal prohlédnout a osahat si to, co je moje nejcennější. Mluvím o sbírce modelů, pochopitelně.

Chystali jsme se jít na minigolf, ale jelikož Jenda gentlemansky odešel, našla se neplánovaná chvilka i na nějaké ty volnočasové aktivity, v tomto bytě samozřejmě poprvé. Jako dezert pak dvanáctiletá skotská, pro F. údajně poprvé.

A náhle bylo pět ospoledne a my jsme spolu poprvé stáli v minigolfovém areálu a já F. poprvé představil svým pomalu se slézajícím kamarádům. A nastaly nepříznivé okolnosti. Začalo ukrutně pršet, což minigolf lehce komplikovalo, obsluha dodávala pořád nová piva, což minigolf lehce komplikovalo, a kamarád-podnikatel, který minigolf vlastní, slavil narozeniny a doléval stále další a další bourbony a becherovky, což minigolf komplikovalo značně.

Padla tma a bylo odhlasováno přesunout se do nejmilejšího podniku, takže F. jej poprvé viděla i zevnitř. A obsluha se nechtěla nechat zahanbit, takže docházelo k děsným ukrutnostem a já přiznávám, že za čas jsem byl poměrně bez sebe a F. rovněž. Konečně jsme se poprvé spolu pořádně intoxikovali! Takový romantik jako já to dokáže ocenit, i když si potom není jistý s detaily cesty domů.
Následovalo ještě jedno poprvé, ale jde o značně neuvěřitelnou a poněkud lechtivou záležitost, takže to si ponechám pro sebe. A těžký opilecký spánek až do doby, kdy neděle už byla v plné síle. První procházka okolím maloměsta, první oběd ve vyhlášené restauraci, první společná pistáciová zmrzlina a první mávání z autobusu.

Pozdě v noci mi F. už po x-té dokázala, jak mě má prokouknutého. „A moc mi u té mafie neponocuj,“ psala mi, jako by si snad myslela, že každý nedělní večer trávím u počítače. Co na to říct. Zrovna jsem se proplétal uličkami města New Heaven v kradeném a usilovně hledaném autě, zezadu na mě dotírala dvě auta plná rozzuřených policistů a k majáku, kde jsem měl auto shodit z útesů, bylo ještě taaaak daleko…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 thoughts on “Jedno poprvé vedle druhého

 1. Tou neuvěřitelnou a poněkud lechtivou záležitostí myslíš můj rozražený ret? To byla spíš bolestivá záležitost…Už hledám telefon na Bílý kruh bezpečí.. ;o)

 2. Hans: spíše jsem plánoval zastavit ho u útesu a zezadu ho nabrat jiným ukradeným vozem, to mi přijde bezpečnější!
  F.: ano, rozbitý ret, rozbitá brada, vrhá to na mě špatné světlo:-)

 3. Ano, F.in rozražený ret je záležitost značně neuvěřitelná a poněkud lechtivá:-) Navíc, když se jí to stalo poprvé.

 4. partiovko, nech si svou špatnou ironii pro sebe:-))

 5. Babička si myslí, že Lobo není latentní homosexuál – co to ale vypovídá o skryté bisexualitě?

 6. Aha … uvažujme, že babička svého Lobíka zná a raduje se při pohledu na F. po jeho boku. Považovala za nutné vyjasnit otázku homosexuality (zda není jen na chlapy), necítila ale potřebu se informovat o tom, zda Lobík není i na chlapy. Zřejmě tato otázka již byla dávno odpovězena a proto asi babička projevila takové uspokojení z toho, že přece jen může mít nejoblíbenější pravnouče.

 7. Mamed: tvůj styl analytického myšlení je zarážející a nebezpečný:-)

 8. Pokud by ses zdráhal sexuálního styku s muži, ale nikolivěk již se ženami, dopouštěl by ses diskriminace na základě pohlaví … bisexualita je zjevně ideální z pohledu evropského zákonodárce …

 9. a samozřejmě by neměla existovat ani diskriminace na základě věku, jenže vysvětluj to těm úzkoprsým soudcům…

 10. Tak já myslím,že s diskriminací na základě věku nemáš problém už proto,že se stýkáš se mnou… :o )

 11. Bezplatná rada ohledně Mafie: zajeď vozem až na šikmý svah, přehoď řazení na manuál (přičemž stůj na brzdě), zařaď neutrál a vystup. Gravitace funguje. ;-) Doporučuji před tím vyzkoušet mimo hlavní dějovou linii na nějakém bezpečném místě a v klidu.

 12. Hans: ano, díky, ale ten můj styl mi přijde víc "adventure" a hlavně budu mít čím odjet:-)

 13. Bezplatná morbidní rada ohledně zbavování se otravných přátel – až se ho budeš chtít zbavit, nalož je do auta, zajeď vozem až na šikmý svah, přehoď řazení na manuál (přičemž stůj na brzdě), zařaď neutrál, vystup a zamkni auto. Gravitace funguje. ;-) Doporučuji před tím vyzkoušet mimo hlavní dějovou linii na nějakém bezpečném místě a v klidu.

 14. mohou být otravní přátelé evropskými úředníky? :-) ))

 15. Teoreticky ano, ale teď jsou na tom jako modří – a modří už vědí!

 16. Fajn, moje právnička (MekBílová) na Tobě nenechá syntetickou nit suchou! Budeš ještě rád, že za slovo dostaneš 117 euro!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>