Nenasytný Oskar se mých úspor nedočká!

Jsem posedlý odkrytím.

V prvních dnech měsíce mi přišla faktura za telefon. Nějak jsem neměl čas se s ní zaobírat, tak jsem si na ni vzpomněl až včera. Podíval jsem se do kolonky „celkem k úhradě,“ nebo jak se ta kolonka jmenuje, došel jsem si propláchnout oči, podíval jsem se do ní ještě jednou, a to číslo tam bylo pořád. Tak trochu se podobalo státnímu rozpočtu nějaké menší středoafrické republiky.

No, tak to chodí, když si vás najde slečna z druhého konce republiky, a nedostatek vzájemného fyzického kontaktu saturujete alespoň kontaktem via telefonáty a smsky. Ale nechci, aby to vypadalo, jako že něčeho lituji, ó ne ne, to jsou dobře investované peníze:-) Jen vážně nevím, jestli Oskarovi svoje těžce vydřené úspory pošlu, protože bankomat, přes který vždy svou telekomunikační fakturu platím, nevydává stvrzenky a tím pádem platit faktury neumožňuje.

A dost už o mobilních telefonech. Pojďme k něčemu civilnějšímu, co zná každý, ne jen horních deset tisíc. Třeba moji spolubydlící. Když jsem se nedávno setkal s Tou Neznámou, u třetího piva jsem jí sdělil, jak jí závidím vlastní byt, který obsahuje prázdnou množinu spolubydlících (malá hádanka: Od koho z bloggerů jsem si vypůjčil termín prázdná množina?). Opět si totiž kvůli svým spolunájemníkům začínám zoufat. Zejména kvůli duu kamarád-právník a jeho Evička.

Samozřejmě, že po návratu z dovolené stihli během dvou hodin udělat v pokoji otřesný bordel. Budiž. Minulý čtvrtek jsem jim to vytkl a požádal o nápravu, aby se F., až ke mně přijede na návštěvu, nemusela po kolena brodit záplavou starých ponožek, prázdných talířů a nezmačkaných PET lahví. Evička slíbila, že v pátek přes den uklidí. A uklidila vzorně, to si nemůžu stěžovat. Dokonce si při tom stihla i uvařit. Moc by mě zajímalo, jakého parazita musí člověk mít v mozku, aby vzal z vařiče rozžhavený hrnec, zjistil, že nikam na linku se nevejde, protože ta je zavalena dosud neumytým nádobím, a rozhodl se postavit jej na koberec.

Takže v bytě v pátek večer sice bylo celkem čisto, ale v kvadrantu B2 je do koberce propálen kruh o průměru 18 centimetrů. Myslím, že pan majitel bude mít radost.

Nebo kamarád-právník. Už jsem si vám před časem stěžoval, že každé ráno začíná záchvaty astmatického kašle. Pravidelná chrchlací desetiminutovka začíná vždy v sedm. Dnes se ale opravdu vyznamenal. Dávil se tak, že kdybych měl u postele ocelovou trubku, dám mu s ní přes hlavu ránu z milosti. U něčeho takového se opravdu spát nedá. A když si způlky vychrchlanou průdušnici nacpal zpátky do krku a z bytu konečně vypadl, přepadl ho další záchvat na chodbě hned za dveřmi. To už jsem se opravdu málem zvedal z lůžka a šel si tu trubku někam opatřit.

Takže není divu, že dnes jsem tak nějak podivně malátný.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

48 thoughts on “Nenasytný Oskar se mých úspor nedočká!

 1. Hahaha, takže prázdnou množinu zdědils asi po Chininovi …
  Co se týká kroužku v kvadrantu B2, asi jsi nepochopil výzvu na zápas v piškvorkách. Doporučuji propálil křížek v kvadrantu C3!

 2. Chudák kamarád-právník… Obzvláště dnes proň mám plné pochopení.

 3. Hahaha, něco tak malého jako je prázdná množina vůbec nepoužívám!

 4. Mamed: na chvilku jsi mě zmátl, ale P~O má jako vždy pravdu, prázdná množina je odjinud!
  asTMA: a co chudák já, který se kvůli němu nevyspím, he?

 5. Jura: to už je ale skoro spoluúčast na trestném činu:-)

 6. Loboušku, pro Tebe mám pochopení ještě plnější. Ono se to střídá. Teď, když se též zmítám v kašli, mi srdce krvácí pro něj. Když v půl páté ráno startuje soused Námořník svou vychladlou škodovku, plakala bych pro Tebe (poté, co bych ho zavraždila, pochopitelně).

 7. zavidím ti, u vás se toho děje tolik. to enimen prochází nějakým špatným obdobím, pořád si něco mumlá ve staroegyptštině a chodí spát v osm.

 8. asTMA: Jura má kdyžtak dost trubek pro všechny!
  pariovka: tak se zase vrať k nám, zábava zajištěna:-) na enimena asi doléhá krize z nadcházejícího víkendu:-))

 9. Jiz zadne ocelove trubky……clovek si cte blogy v terminalum, aby vypadal zamestnane. A pak narazi na "tohle"… Kdo mi ted pote, co jsem poprskal monitor, ze ho pristi mesic muze uklizecka vynechat, uveri, ze tu od rana makam?

 10. prázdná množina zavání fiksu pojkou
  mmch kdo vymyslel ty "volnočasové aktivity"? :) )))) (u nás doma se to moc pěkně ujalo)

 11. Prázdná množina – to je od toho chlapce,co si láme hlavu s ohlášenou písemkou?
  partiovka: A co teprve až bude enimen hotov rozbít s nějakou slečnou džbán. To pak bude smutnej příběh…

 12. Tak sistr byla rychlejší. Tak nějak jsem to tušila…že to nestihnu

 13. Slečna z druhého konce republiky: Zatím hledá tu pravou:-)

 14. partiovka: Zatím zkouší jejich rohože,co? No to je taky potřeba… :o )

 15. sistr a F.: ano, hybatelem prázdných množin je velký fiksu pojka!
  sistr: hybatelem volnočasových aktivit si dělám nárok být já:-)
  Mamed: říkám to znovu, Jura jich má dost pro všechny:-)
  všichni obdivovatelé Miky Waltariho: já nevím. mě sinuhet moc nebavil. jsem divný?

 16. Staří Řekové ztotožňovali Prvotního Hybatele s Bohem … ale jak se tak rozhlížím, asi udělali někde chybu …

 17. Jsem momentálně hrozně zasekanej,mám v hlavě spoustu projektů,něco se rýsuje na Nově,umění je holt řehole…

 18. lobo: Mě Sinuhet moc nebavil ze začátku. Pak se to docela rozjelo. A neboj, nejsi divný, jen máš pokleslý literární vkus. Ale já jsem hotova i přesto rozbít s tebou džbán (případně se s tebou radovat na rohoži).

 19. dalimil Malátný: cháchá:-)
  F.: to je od tebe moc hezké:-)

 20. F.: tak dobře, asi není vyhnutí a musím se zeptat: je rozbíjení džbánu nějaká volnočasová aktivita?

 21. Mamed: To bych musela autora gólů požádat o souhlas se zveřejněním.
  partiovka: To snad není ani aktivita, to je takový rituál. Jestli jsem to dobře pochopila. Něco, co se dělá,když se potkají dva lidé, zamilují se a seznají,že by spolu chtěli strávit zbytek života…tak asi něco takového.

 22. smutné, jaké má můj spolubydlůící neznalosti. každopádně mám strach, že mi ho brzo jeho slečna rozbije…

 23. F.: souhlas? inu, proč ne, hlavně ta střela pravačkou se mi povedla:-)
  enimen: musíš ho víc hlídat!

 24. lobo: chceš-li se vyhnout žalobě za ublížení na těle, doporučuji zakoupit pilku na železo. Než s ní nějakou tu trubku uřízneš, uklidníš se a bude to v pořádku.
  Ale cítím s tebou. Můj ranní budič sice nechrchlá (to bych jí dal), ale zase je neodbytná, neb potřebuje odvoz do zaměstnání… Vstávám v půl sedmé nejpozději…

 25. enimen: no, možná jsem trochu nakřápnutej:)

 26. Hans: já bych le možná zaútočil i tou pilkou:-) ale ty máš mou soustrast. půl sedmé!!!!!!
  partiovka: nevytéká z tebe něco? :-)

 27. nevytéká nic, ale když do mě něco ťukne, vydávám takový nezdravý zvuk:-)

 28. Tedy potud, pokud do sebe partiovka nebude nalévat tekutiny. Pak by mohlo i vytékat. :o )

 29. na zachvaty astmatickeho kasle je nejlepsi Savo..jak jinak

 30. pri cteni posledniho odstavce jsem smichy malem spadl ze zidle:)))

 31. jo…to byl fakt zajímavej článek…ale teĎ to nepatří tobě..proč ňákej debil používá jméno po Michalu Malátným??!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>