Všechno se proti mně spiklo!

Moji drazí, tohle je skoro na rozloučení s vámi všemiVčera se to stalo. Ta zkurvená karikatura počítače, co trůní na mém pracovním stole, odmítala otevřít bloguje.cz. V posledním záblesku její světlé chvilky se mi nějak povedlo odpublikovat včerejší ublognutí, ale to byl poslední úspěch. Posléze nastal konec. Nedokázal jsem otevřít na bloguje ani jednu stránku, takže jsem se nemohl opájet vašimi novými zápisky, svým zápiskem, a kdyby mi drahá F. aspoň neposlala komentáře mailem, tak jsem netušil nic ani o nich.

Třeba to bude dnes ráno lepší, uklidňoval jsem se. Nasrat. Bloguje mi prostě otevřít nejde. Když jsem si chtěl vyzvednout animovanou e-pohlednici s nějakým jistě láskyplným vzkazem, kterou mi F. poslala pro lepší ranní náladu, počítač zahlásil, že na otevření flešové animace nemá dost paměti!! A dost. Volám redakčního ajťáka a z moci své funkce se domáhám nápravy. Odneste ten zkurvenej mekintoš a dejte mi normální písíčko! Nesmíme. Tak notebook! Ten má jenom pan jednatel. Nefunguje mi internet, ten sráč nedokáže otevřít tři čtvrtiny stránek, které otevřít chci! My víme, omlouváme se, všichni si stěžují, ale časem nakoupíme nové počítače, pak by to mělo být lepší. Kdy časem? Tak snad do roka. Nejde mi tahle adresa, nejde ani z dalších počítačů v redakci, vy jste ji zakázali? Ne, to ne, prostě na mekintoších přestala jít, to se stává čím dál častěji.

Pfůůů, kdybych dostal do rukou toho šmejda, co Meky vymyslel, tak na to hodně dlouho nezapomene. Ale už dost silných slov, klid, klid. Každopádně moje budoucnost na bloguje.cz vypadá černě. Nové texty můžu bez problémů vkládat z domova, tj. o víkendech, tj. nemůžu, protože nemám čas. Anebo to vyřeším jako dneska, tenhle text pošlu i se svým přístupovým heslem F. a ona vše publikuje za mě. Pokud tenhle text čtete, tak se jí to povedlo. Ona je to holka šikovná.

Takže co teď? Mohl bych se přesunout na některý z konkurenčních blogosystémů, ale to nic neřeší, když se nedostanu k textům enimena, Mek Bílové, gotchy a vůbec většiny svých oblíbenců. Když mi budou chybět ty komentářové slovní války. Takže vůbec nevím, co si počít. A přiznávám, že možnost „dát výpověď a v klidu si blogovat z domova“ už jsem taky zvažoval.

No, to jsem se rozvášnil. A to jsem původně chtěl psát o tom, jak jsem se včera nasmál, když ti slávističtí nekopové zase nevybojovali Ligu mistrů, jak jsem posílal výsměšné smsky dvěma nejskalnějším fanouškům sešívaných z mých nejbližších přátel (enimen a kamarád-sklář) a jak ti mě za to přestali mít rádi. A ještě jsem měl v záloze pěknou historku se Slováky v Mc Donaldu, kterou jsem včera prožil, ale tu snad až někdy příště.

Jestli tedy nějaké příště ještě bude. Tak mi zůstaňte věrni, i když na vaše komentáře budu moci odpovědět nejdříve zítra pozdě večer.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

28 thoughts on “Všechno se proti mně spiklo!

 1. Tak toto je zatím nejsmutnější příběh, co jsem tu četla. :o (

 2. asTMO, nezoufej. Snad nevíš,jak velkou moc mají závislosti? Nejpozději do měsíce bezbloguje.cz má lobo ten noťas v kapci ;o)

 3. F.: Nojoaleměsíc?! To se utrápíme! :o ) Třeba se pochlapí a bude to dřív! Nebo vybílí pestrý týdeník! :o )) A já pro něj zrovna mám takový pestrý nápad! :o ))

 4. tak ted je to teprve skutecne "smutnej pribeh". uprimnou soustrast …

 5. Frapantní porušení svobody projevu, chráněné nejen českou Ústavou, ale i základními mezinárodnimi lidskoprávními úmluvami. Žalobu do Štrasburku je možno posílat do šesti měsíců po vyčerpání všech českých opravných prostředků na adresu
  Secretariat-General
  European Court of Human Rights
  F – 67075 Strasbourg Cedex
  France
  Tel: 00 33 – 388 41 20 18
  Fax: 00 33 – 388 41 27 62
  Dr. Mamed

 6. Jak to tak vypadá, potřebuješ ocelovou trubku nejen na tuberkulózního kamaráda-právníka, ale taky i na nějakého toho Meka.:-)

 7. TipVýboje piezo-elektrického zapalovače, vhodně aplikované na příslušné otvory zpupného jabkostroje, mohou proces výměny nespolehlivé staré techniky za nespolehlivou novou techniku urychlit. Cizí zavinění se u takto poškozených útrob počítače nedá prokázat, ALE POZOR NA PLAMEN! Za upálení mekintoše by ses pochvaly patrně nedočkal…

 8. anjin: Souhlasím s tebou. Ale není důvod k obavám. Publikuji v původním znění stylem copy/paste. Změnit byť jediné písmenko bych si nedovolila. Ještě tak opravit hrubku,ale to u loba nehrozí…

 9. nevahala bych, co delat s tim mekem – je preci mostovaci sezona, ne? a taky by me zajimalo, jestli se dostanes na muj blog :-) )

 10. jeeeee co budem deeeelat, ja uz bez smutnych pribehu nezacnu v klidu den, auuuuuu. F. prosim vyrid moji ucast :o )

 11. Řekl bych, že mekama to rozhodně nebude. Spíš se pan majitel rozhodl zefektivnit pracovní dobu podle říšských tabulek a dal příkaz k filtrování některých (nejnavštěvovanějších:-))adres. A IT staff dělá blbce.

 12. Zakázat psavci pestrého týdeníku přístup na bloguje.cz znamená odříznout ho od mimořádně mohutného zdroje pestrých zpráv, nápadů a informací. To by byl pan majitel sám proti sobě! (Aspoň tak bych mu to podal, kdyby se ukázalo, že je to pravda.)
  A hádejte co. Mě ten Mek sral tak dlouho, až ten notes mám.

 13. To není smutný, ale tragický příběh! Při myšlence na nejhorší se mi zatmělo před očima a ptám se – to bys Lobo svým věrným fanouškům neudělal, že ne?!

 14. partiovka: nejsem expert (ani Karl, ein Expert), ale kdyby adresu zablokovali, tak se snad nebude projevovat sílícími problémy se tam dostat, ale prostě zničehonic se tam nedostane … taky to většinou hodí nějakou pestrým IT maníkem předdefinovanou hlášku …

 15. Hans: A bylo nutné stát se kvůli této výhodě jednatelem? Já jen, aby lobo věděl, z kterého konce za to vzít…

 16. To snad nééééééTak to mě ale na***štvalo. Zrovinka před nedávnem jsem tenhle smutný blog objevila a už jsem se od něj neodtrhla! :-(

  Lobo, bojuj!!

 17. Mamed: z Lobova vyprávění sice vyplývá, co namítáš (sílící problémy), ale mně se zdá, že takhle to prostě s počítačema nechodí. Buď něco jde, nebo ne. Tipnul bych si, že za tím bude Lobovo psychologizování na téma, proč mě ten mek přestal mít rád:-) Každopádně věřím, že si brzo zjedná pořádek.
  Vřítit se do IT místnosti parakotoulem a podříznout hrdlo prvnímu na ráně by mohla být cesta.

 18. mamed má recht. Měla jsem tu čest jednou navštívit pestrý ústav a pracovat na jedné z těch prahistohických beden – věřte, nejde o počítače
  Lobo, vydrž a bojuj!

 19. Rozumim pocitacum jak koza petrzeli, ale……tohle se mi nezda. Budto ti odstrihli spojeni na danou IP adresu – a reseni je zmlatit ITaka, unest mu dceru nebo tak neco – protoze to s tvym pocitacem nema nic spolecneho (porid si PC a NIC se nezmeni). Nebo ma Mac nejaky divny prohlizec (nevim, nikdy jsem Mac nemel) a resenim je nainstalovat si Firefox (resp. donutit ITka vyse zminenymi hrozbami, aby ti jej nainstaloval, je zdarma).

  Predem se omlouvam za chibicky, cely komentar vidim na jedne dlouhe radce, resp. vidim z nej asi 20 znaku. Ale jinak mohu links na cteni blogu v pracovni dobe jen doporucit :-)

 20. DotazF., mám tomu rozumět tak, že preference prohlížeče nějak souvisí s preferovanou polohou? To mě nikdy nenapadlo, ale když o tom tak přemýšlím…

 21. silverghost: Nejen preference prohlížeče. Leccos se dá vydedukovat i z používaného OS. Tučňák je myslím zřejmý…

 22. 2F.Ja a Firefox misionar? Fju… Odmitam se s tebou na toto tema bavit, dokud se nazpamet nenaucis uvodni stranku http://www.firefox.cz!

  A vubec, v posledni dobe casteji okupuje muj systemovy cas links, ktery by mimochodem mohl byt resenim i loba. Nenasel by se nekdo hodny, kdo by mu poskytl linuxovy terminalek (treba student CVUT, MFF, FI…).

 23. 2F.Inu, kazdemu, co jeho jest. A smazit v pekle by se ti libilo (odkaz ve WWW)? Prepinam, koncim (pro desek definitivne).

 24. jak uz bylo vyřčeno, buď to funguje nebo ne. A žádný možná a kdyby a aby a by…
  proto navrhuju důlkadně vše protestovat a až poté jít protestovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>