V puse mám prach

A štěrk a udusanou hlínuNěco takového jsem si klidně mohl prozpěvovat v neděli ráno, tedy za předpokladu, že bych byl na prozpěvování v dostatečné kondici. Což jsem poněkud nebyl. Protože i když se enimen stal televizní hvězdou, na své staré kamarády nezanevřel a sobotní oslavu svého čtvrtstoletí pojal sice naoko decentně, ale v důsledcích zlovolně giganticky.

Při tak slavnostní příležitosti se nebudeme urážet nízkostupňovými pivy, že. Takže sládek Jamon dokutálel sud kvasnicové dvanáctky a polotmavé třináctky, aby všechny naděje o bezbolestném ránu byly potraceny hned v zárodku.

Jak už tak ty enimenovy oslavy vypadají, na zahradě před chatou se shromáždí zástupci mladé, krásné a inteligentní populace, hostitel začne nosit spoustu jídla, pípy se žhaví do červena, kolem létá tolik letadel, že většina tuzemských leteckých dnů by mohla závidět, znějí roztodivná cédéčka a empétrojky, předávají se hodnotné i méně hodnotné dary a nálada vládne po všech stránkách vynikající.

A najednou je už dávno po okamžiku, kdy se jeden den metamorfuje v druhý, a lehounce ovíněný já využívám nabídky na svezení domů, s lehounce ovíněnou F. sedáme do auta pilotovaného Kosárkovou Danou, máme všechno? Batoh, spacáky, karimatky, jo, máme všechno, jedem! A ve své nemovitosti jistě jen kvůli hluboké tmě svádím boj s dveřním zámkem déle než kdy jindy, a pak se po sobě s F. ještě chvilku nevinně plazíme, ale už ve čtyři ráno jdeme na kutě.

Vzbouzíme se v osm. Vyschlými hlasy na sebe zakrákoráme, že to tedy ani náhodou, a že ještě dřímnem. Okolo desáté to už vypadá na probuzení definitivní, tak se chvilku předháníme, komu je hůř, zjišťujeme, že přes všechno kontrolování se jsem u enimena zapomněl svůj batoh, a pak vyrážíme do nejbližší restaurace. Haleluja, mají česnečku! Hustou a skvostnou, a napravuje spoustu zla, byť další spousta zla stále zůstává přítomna. Velmi pomalým tempem se odebíráme na nejvyšší bod maloměsta. Partička minigolfu a nějaký studený nápoj nám udělají dobře, říkáme si.

Je jedna odpoledne, když k branám minigolfu dorážíme, a ačkoliv teoreticky je už nejméně hodinu otevřeno, realita je o mnoho tristnější. Chvíli panikaříme, ale pak volám kamarádu-podnikateli, který minigolf provozuje. Po šestadvaceti zazvoněních se ze sluchátka ozývá velmi výmluvné „Ghchahlóóóó?“

„Zdar, tady lobo. Vy máte dneska zavřeno?“
„Ne, vole, ne, kolik je? Jedna? Kurva, my jsme včera trochu slavili a protáhlo se nám to do půl šestý. Hele, do půl hodinky tam jsme.“

Vysíleně si s F. leháme do stínu několika vzrostlých dubů a jírovců maďalů a krátíme si čas uhýbáním před padajícími žaludy a vzájemným zabíjením mravenců, kteří nám nalezli pod trička. Je krásně, sluníčko svítí a deset kilometrů nad námi letadla malují nekonečné příběhy, takže nám ani nevadí, že půl hodiny je pryč, hodina je pryč a minigolf stále zůstává sirý.

Po hodině a čtvrt se na obzoru vyhoupnou dvě vykalené trosky, ano, je to kamarád-podnikatel a jeho slečna kamarádka-blondýna. Pouštějí nás dovnitř, my se jim smějeme, že vypadají ještě hůř než my, pak si vezmem hole a míčky a F. mě trestuhodně o dva body porazí, taková neúcta!

Mohlo to být bezchybné odpoledne, kdyby neskončilo. F. jsem zavedl na zastávku, odkud jezdí busy do velikého zlého města, zamával jí, došel domů a už v deset večer si vypnul telefon a tragicky usnul.

Moc hezké to bylo, ale už nejsem nejmladší.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “V puse mám prach

  1. Nějak nechápu, proč se po sobě lidi nevinně plazí když mohou jít spát dříve nebo ne zcela nevinně pohybovat pánví …

  2. Mamed: Jen pro tvou informaci – kvasnicová dvanáctka a polotmavá třináctka… ;o)

  3. tý jo, nevím, co se stalo, ale zcela nečekaně mi začalo bloguje.cz jít, ačkoliv tento článek byl opět publikován zásluhou F.! jen ať to vydrží!

  4. Tipoval bych,že zlovolný AjŤák, poté, co si uvědomil celý rozsah svého zrůdného počínání a ve strachu před spravedlivým hněvem rozhořčených bloggerů, odstranil bloguje.cz z černé listiny zakázaných adres a teď se nejspíš snaží zahladit veškeré stopy…

  5. nepátrám po příčinách, raduji se z důsledků:-)

  6. Pořád ještě nevím, jak dopadlo to přezkoušení z fotbalu, povolení už mám … :)

  7. Mamed: já myslím, že jakž takž jsem prolezl:-)

  8. doufám, že se teď neděje nic zlého enimenovi. jeho archiv se, zdá se, taky dostal na blacklist.

  9. Mamed: Rozhodně líp než Slávie s Anderlechtem. Ale bylo to o prsa čínské tanečnice… :o )

  10. Ah, díky moc F.! Dvě mouchy jednou ranou! Jednak mám přesnou představu, za druhé jsi rozryla již pomalu zajizvenou ránu … ach jo :(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>