Večer, který se vyvíjel jiným směrem,

ale přesto byl evolučně úspěšný.

„Sedmnáct korun,“ řekl prodavač, já mu je vsypal do dlaně a on mi podal krásně orosenou plechovku lightky. Z toho si můžete odvodit, že své předsevzetí jsem nevydržel. Bože, ta chuť, ta chuť!!!

„Mám poukázky na šedesát piv Miller v jednom klubu,“ psal mi enimen a s dalšími výtečníky jsme si dohodli sraz v osm před klubem. „Hele, enimen ty poukázky nemůže najít, prej je někde ztratil, a teď tu jen sedí a hloupě se usmívá,“ líčil mi o hodinu později do telefenu partiovka.

„Kam tedy půjdem? Ten klub je jinak na pivo docela drahej, dávat za Millera šest pětek se mi nechce,“ uvažoval jsem nahlas, když jsme se s partiovkou před klubem v osm sešli. „Na Střeleckej ostrov? Támhle za řekou je skvělá večerka, kde prodávaj chlazený víno, každej si koupíme flašku a mezi těma kopulujícíma dvojicema jí vykalíme,“ navrhoval partiovka velmi přijatelné řešení.

„Po dvacáté hodině vstup jen s platnou vstupenkou,“ tvrdila výhružná cedule na Střeláku, kde totiž funguje i letní kino. Obezřetně jsme se rozhlédli a proklouzli mezerou v hrazení, protože bylo dvacet patnáct. „Vypadáme jak dvojička teploušů,“ konstatoval partiovka, když jsme procházeli setmělým ostrovem a na většině laviček se odehrávala láska, sex a něžnosti. „No jo, už aby přišel Jiří,“ říkám já a partiovka se usmívá. „Budeme vypadat jako tři teplouši.“

„Promiňte, nemáte náhodou vývrtku?“ přichází k námi obsazené lavičce s výhledem na Karlovy lázně vytáhlý mladík s lahví bílého v ruce. Protože se zeptal lámanou angličtinou, plynně mu odpovídáme, že své lahve jsme zprovoznili zamáčknutím špuntu dovnitř. Zklamán odchází.

„Čau, vypadáte jak párek teploušů,“ zdraví nás Jiří, který dokázal přesvědčit hlídače u vchodu, že platit nebude. Jelikož nemá vlastní láhev, dělíme se s ním o svoje. „Dobrý večer. Mohl bych vás poprosit, abyste, pokud nejdete do letního kina, odsud do půl desáté odešli?“ žebrá pořadatel z letňáku. „Poprosit nás můžete, ale my neodejdem, dokud si to v klidu nedopijem,“ odesílá ho partiovka do patřičných mezí.

„Dáte si desítku, jedenáctku, dvanáctku nebo Velveta?“ ptá se slovenská číšnice v nedalekém baru, do kterého jsme se po dopití vína přesunuli. Dáváme si jedenáctku, jedenáctku a Velveta (hádejte, kdo co) a jelikož jsme z hostů skoro jediní česky mluvící, hlasitě vtipkujeme o lidech od vedlejších stolů.

„Tady je nuda, pojďme někam jinam,“ navrhuje Jiří, a přesouváme se do blízkosti chrámu sv. Mikuláše na zahrádku, kde je podle mně nuda zcela srovnatelná, ale nijak mi to nevadí. „Zahrádka otevřena pouze do 23:00,“ říká cedulka na okně, ale lže. „Když si objednáme ještě jedno pivo, přinesete nám ho?“ smlouváme s číšníkem, když okolo půlnoci přichází s požadavkem na placení, a on kýve, jako že ano.

„Ruská,“ zní v už de facto ranní tramwayi, a já vím, že jsem doma.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 thoughts on “Večer, který se vyvíjel jiným směrem,

 1. Jak se odnaucit pit lightku snadno a rychleI ja jsem si nedokazal predstavit narocny den bez stribrne lahve. Pak jsem ale zacal pracovat nekde, kde se fasovaly zdarma. V prakticky libovolnem mnozstvi. Prvni den jsem dal tri litry. Druhy dva. Po dvou mesicich nemuzu ten hnus ani citit.

 2. Jen tak – to by bylo nebe na zemi, lightka zdarma!
  Mamed: ano, jsi nadobyčej bystrý:-)
  F.: prosím tě, víš, jak na tom s němčinou jsem. nešlo by to česky, co? :-) )

 3. lobo: Wein nach Bier, das rat ich dir!
  Taková jednoduchá slovní hříčka. Má to i svou křupanskou variantu: Bier nach Wein trinkt nur Schwein. Tomu snad rozumíš,ne?

 4. F.: a teď jsem porozuměl obému, nejsem na tom zas tak mizerně:-)) ale ta první věta pořád zůstává záhadnou:-)

 5. On je to takový překladatelský oříšek… taková nepřeložitelná slovní hříčka…

 6. Slyšíš Fiksu pojku? Má pravdu.
  Totiž. Vidíš Fiksu pojku…

 7. V překladu je to něco jako kolik třešní, tolik višní.

 8. lobo: No,tak abych zas neměla rozraženej ret…
  P~O: Čekala jsem,kdo s tím přijde…ale je to tak, zhruba tak se to dá přeložit.

 9. Bylo mi jasné, že jsi čekala, a nechtěl jsem tě zklamat, když už to Fiksu nakousl…

 10. Lobo, na tvém blogu působí agenti cizích rozvědek, já o holocaustu nic nepsal!

 11. P~O: na tom je nejsmutnější, že jsem to psal já! sorry, nějak jsem se zamyslel a zneužil tvůj volací znak:-)

 12. Chápu. Je krásný, chtěl sis jej vyzkoušet… ~~~

 13. je opravdu úžasný, tak hebký a měkkoučký!

 14. … protože chlupatý! A teď ses zachlupatil tak, že už to nikdy nesmyješ.

 15. stříbrná lahevzdá se, že řešíme podobné potíže. impulzovité nákupy stříbrných lahví jsou mým každodenním chlebem. čím to?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>