To je až podezřelé!

Všichni mě tak chválí, až jsem z toho onemocnělVarování! Následující odstavec obsahuje strašlivě explicitní honění ega!

Já nevím, čím to je, ale těch pár lidí, kteří jsou v práci ve vyšším postavení než já, mi v poslední době pořád prokazuje náklonnost. Týden poté, co mi skončila zkušebka, mi náš jednatel napsal hezký mail, kde mi děkoval za mou práci pro korporaci a zmínil se o sympatických změnách na mé výplatní pásce. Zástupce německého majitele mě včera asi půl hodiny v kuse chválil způsobem, jaký jsem ještě nezažil. Naše nejvyšší vedoucí vyzvídala, kdy se chci ženit, když prý dělám takovou kariéru. A z peněz korporace opět dostala celá redakce tučný balíček na společný mejdan. Já se úplně děsím toho, jak jde všechno dobře, neříkejte mi, že se něco nepokazí!

A taky že ano, úplně fatálně se pokazil můj zdravotní stav. Včera jsem plánoval zaskočit do posilovny, ale už během odpoledne mě začal oblévat Pol Pot a dostavily se i další průvodní znaky něčeho nedobrého.

Budiž, posilovnu jsem odložil a zcela nesystémově se rozhodl, že rázná večeřička by mě mohla postavit na nohy. Pizza č. 53 byla opravdu luxusní a na chvilku se mi udělalo krásně, ale opravdu jen na chvilku. Takže jsem bez dlouhých okolů zamířil domů, tam ze sebe umrlčí pot osprchoval, sepsal závěť, polkl pilulku, vlezl si do postele a nechal se unášet nedávno zakoupeným Sedmikostelím, které se mi mimochodem líbí opravdu moc.

Cítil jsem (bohužel ve všech slova smyslech), jak se krásně vypocuji, takže jsem s klidem usnul a věřil, že do rána se vše spraví. A opravdu, dnes ráno jsem pocítil zásadní změnu. Už žádné dámičkovské posmrkávání, ne ne, rýma se pěkně zcelila a teď se projevuje jen jednou za čas hromovým kýchnutím.

Co teď? Na víkend má samozřejmě přijet F. a já si nemůžu dovolit jí předávat cokoliv krom své genetické informace, takže ještě se narychlo doléčuji dalšími pilulemi. A kdyby to nepomohlo, tak doufám, že večer mě srovná léčitel nejmocnější – Jamonův prasečák plný známých i neznámých lidí a lahodného piva. Samozřejmě bude strašná zima, a tak se všichni opijí a nastydnou. Jen ti, kteří nastydlí už jsou, budou spokojeni, protože jim se dvě nastydnutí navzájem vyruší a oni budou zdrávi jako rybičky.

Aspoň tak nějak si tedy princip léčení chorob představuji, ale možná je dobře, že jsem se nestal lékařem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “To je až podezřelé!

 1. a jak tě thomas chválil? prosím doslova a v originále.

 2. partiovka: Simulantenbande, něco takového to bylo… :-)

 3. lobo: zřejmě recenzoval ty untermesche, co si dovolili tvou pozici zastávat před tebou.

 4. Du bist der Traum jedes Korporatenschefs, Loboušek! Přece!
  Nebo taky Alptraum. Přijde na to… ;o)

 5. A to ženění souvisí s "takovou" kariérou jak? Já jen, jestli mi něco neuniká… :o )

 6. lobo & F.: zdá se mi, že se slovo ženění začíná ve vašem slovníku objevovat nějak podezřele často:-)

 7. partiovka: zřejmě máš s tím recenzováním pravdu. ne tak se ženěním:-)
  F.: no, já počkám, až mi to přeložíš, i když si myslím, že jsem to pochopil:-) a jak to ženění souvisí, to nevím, to ví jen naše vedoucí:-)

 8. P~O: tak jo petře, jak se ta zakázaná substance jmenuje?

 9. Správně!Taky si myslím, že není choroba, která by se nedala přechlastat. Můj děda se takhle vyléčil ze dvou mozkových mrtvic a ta třetí ho dostala stejně jenom proto, že nestihl včas najít láhev vodky.

 10. partiovka: Dvakrát není podle mě podezřele často…grrr! :o )

 11. A Loboušku, nechci příliš rýpat, ale oprav si ty hrubice na 4. a 5. řádku, jo? Přece jenom ve tvém postavení…se to nehodí. Nebo by ti čtenáři mohli přestat projevovat náklonost…

 12. F.: za to může horečka! ale díky, už jdu na to…

 13. Jen tak dál Lobo!Práce šlechtí! Brzy se staneš šlechticem!

  A držím palce, ať se do víkendu nějak zformátuješ…

 14. linet: děkuji, vyřídím tvůj vzkaz své ošetřovatelce:-)

 15. partiovka: Zakázaná substance je instancí entity!

 16. ať žije Sedmikostelí! Ta příhoda, co se v té knize stala na Proseku, se opravdu stala na Proseku! Psali o tom v místních novinách!!! ;-)

 17. Beru to jako pokyn shora, že četbu této už rok odkládané knihy dále odkládat nemám! :o ))

  A pokud jde o chorobu – teď se ukáže, zda Vaše věrné milování obstojí i v tak kruté zkoušce, jakou je "áchich, já chudášek, jakou to báb strasdou rýbišku!". :o )) Brzy se uzdrav – tedy doufám, že v této chvíli (sobota) už nejsi "rýbiška", ale jako rybička. :o )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>