Konec šťastných časů?

Nastane doba temnoty. Tedy možná.

Víkend byl ve své dokonalosti až bezchybný. Páteční oslava u Jamona ve znamení jakostního odrůdového piva a křehoučkých hovězích steaků. Nebo vepřových? Těžko říci, byla tma. Navíc jsme s F. dokázali odjet a mezi lůžkoviny se přesunout natolik včas, že nám v sobotu nebylo ani náznakem špatně.

Sobotní těstoviny s kuřetem, ó-la-la, pak prohlídka maloměstského zámku a francouzského parku. Inu, já jsem docela zapálený návštěvník hradů a zámků, ale takhle špatnou průvodkyni jsem ještě nezažil, a to jsem si po předloňské (?) návštěvě zámku v Bučovicích myslel, že horší výkon už nelze předvést. Řeknu vám, od druhé místnosti jsem se modlil, ať je po prohlídce, a svou zlobu jsem neváhal vypsat do návštěvní knihy.

Sobotní nezávazný a nevázaný minivečírek na minigolfu, pár piv a pár kapitánů Morganů za třicet, trocha společného vyřvávání večerníčkovských a pohádkových songů, a znovu jsme se s F. dokázali mezi lůžkoviny přesunout natolik včas, že nám v neděli nebylo ani náznakem špatně.

Neděle, neděle nám mezi prsty protekla s rychlostí až zarážející, a než jsem se nadál, mával jsem odjíždějící F. a přemítal o tom, že večer by bylo vhodné strávit prolézáním tunelů Vietcongu a likvidováním jejich obyvatel. Což jsem následně opravdu učinil a spát šel s pocitem dobře odvedené práce.

Ovšem mám pocit, že výčet pozitiv je tímto nadlouho u konce. Hrozba té věci na D, kterou je potřeba napsat, abych dostal vysokoškolský titul, o který nestojím, se stává čím dál nepříjemnější. Původně jsem ji chtěl začít psát o prázdninách, ale kdo by se s věcí na D trápil o prázdninách, odložil jsem ji na začátek září. Pak jsem ale odjel na dovolenou, pak jsem se cítil skleslý a slabý atd. atd. Miliony výmluv sobě samému. To musí skončit, a tak jsem se pevně rozhodl, že věc na D začnu psát už tento týden. Snad dnes. Přestanu chodit na pivo a budu psát. Přestanu si kupovat knížky a budu psát. Přestanu zabíjet čas na internetu a budu psát. Budu nevrlý, nervózní, unavený a disgustovaný. Opravdu krásná vize…

Ale abych nekončil v pochmurném duchu. Dnes jsem už stihl nastřádat zásadní zážitky. Zazvonil mi redakční telefon. Předpisově jsem se ohlásil hodností, jménem a služebním číslem. Volající se ale nepředstavila, prohlásila jen „Připrav se, hrajem“ a zavěsila. Chvíli jsem se kvůli tomu stíhoval, ale pak jsem to pod tlakem pracovních povinností vytěsnil. A když jsem se konečně utrhl, že půjdu na oběd, u dveří korporátní budovy mě se slovy „bang, bang,“ přepadl sám veliký Petr Olmer! Poobědvali jsme tedy spolu, on mi sdělil, že tajemnou telefonistkou byla z jeho popudu asTMA, prý aby zjistil, zda jsem v práci. A dva dárky mi dal, takový to je sekáč! Litrovku lightky a čtyři rohlíky. „To nejsou obyčejné rohlíky. Můžeš si z nich sestavit písmeno F,“ vysvětlil mi Petr, a já cítil, že můj svět není tak špatný, jak se mi začalo zdát.

Takže si k nim asi večer koupím lovečák a bude.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

25 thoughts on “Konec šťastných časů?

 1. Trp, kozáče!Budeš atamanem! Protože jinak ti ke stáru, tak jako mně, z věcí na "D" zbydou jenom: dementia, delirium a dna

 2. Ale vždyť nejsi o nic hloupější než Josef II., potažmo jeho maminka. Taková věc na D, psche, levou zadní…:o)

 3. F. tvoje důvěra je hezká, ale stejně si asi vystačím s tvorbou rohlíkových skládanek:-)

 4. loboušku, jak jsou si naše osudy podobné! taky jsem odložila věc na D na září, pak jsem se ale vrátila z dovolené a byla skleslá a slabá…můj poslední termín na dokončení je 1.1., bueeh! můžeme se podporovat v depresi!

 5. MekBí: s tím termínem jsme na tom řekl bych podobně…už vím, jak vypadá peklo!
  BH: co co co?
  P~O: no jistě, jinak by rohlíky neměly smysl!

 6. P~O: To už je pěkný počet na vytvoření nějaké svépomocné skupiny. Třeba Neanonymní diplomanti a doktorandi…

 7. tak doufám, že v té skupině mohu dělat rabína, aby se uzavřel kruh…

 8. Doufám, že to uzavírání kruhu nějak nesouvisí s filmem Saló… ;o)

 9. F: Saló né, ale je to jako ten horor Kruh!

 10. F.: památný Kruh hovna? možná obsahově:-)
  FCC: partiovko, opět bych tipl na tebe, ale možná se mýlím:-)
  MB: teď mi messenger přivezl nějakou videokazetu, může to souviset?

 11. lobo: mýlit se zřejmě není tvým osudem, teda ale spoň ne často:-)

 12. partiovka: pokud tedy nehovoříme o kuťácích, ale to je již dávno za námi:-)

 13. Ty si jako myslíš, že snad v prasečáku žijí prasata?

 14. Jamone!!! Ty snad chodíš na šestou! Jako já?! V tom případě jsem ochotna ocenit tvou dekadentní báseň na soudku a surrealistický podpis! Moje sympatie nejšikovnějšímu sládkovi M.Č.

 15. A abych nezapomněla. Bylo to hezké…v ohradnících ni žádný proud a pivo squělé…

 16. jamon: dobrá, přiznávám svou chybu, ale bylo to tou tmou:-)
  F.: já těm ohradníkům stejně nevěřím…

 17. F:
  jasně, že i já už od šesti
  nacházim se na pracovišti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>