Ve věku batolete

Jsem na tom dobře nebo špatně?

Koukám se na statistiky svého blogu. Stáří 730 dní, prý. Ať počítám jak počítám, podle mě jsou to přesně dva roky, co jsem nesmělou a roztřesenou rukou vybral z bloguje.cz tu nejkrásnější šablonu, vymyslel trapný název a nic neříkající podtitul, sepsal a odpublikoval první příspěvek a začal se žebříčkem blogů probíjet směrem vzhůru.

Dva roky. Schválně jsem si vyhledal, co tenhle věk znamená v životě lidském. Skoro nic. Abych citoval: Batole. Chodí, začíná mluvit, už má plně vyvinuté mléčné zuby. Tak nevím. Blog mi chodí jakž takž dobře, pokud tedy služební mekintoš nemá sabotérskou náladu. Začíná mluvit, no, to si nejsem jistý, asi je můj blog v tomto ohledu retardovaný. I když, pravda, nějaké odkazy na mp3 jsem tu už také měl, takže snad je to v pořádku. S těmi mléčnými zuby jsem trochu v koncích, ale doufám, že příběhy o lahvích banánového mlíčka to vyžehlily.

Trápí mě ale jiné věci. Například právě ta šablona. Proč mají všichni své blogy plné veselých obrázků, vtipné grafiky a dalších vychytávek, a já se stále zuby nehty držím původní šablony? Odpověď je zřejmá: Protože jsem HTML kopyto, a i když se do mě kdysi jedna mladá pedagožka pokoušela základy tohoto pajazyka natlouci, na rozdíl od většiny spolužáků jsem jí jen civěl na zadek, a na rozdíl od většiny spolužáků se nikdy nic o HTML nenaučil. Ale prdelku měla moc pěknou, to nemohu říci. Aspoň tedy nyní mohu velkohubě tvrdit, že obsah je pro mě důležitější než forma.

Možná by stálo za to udělat nějakou oslavičku těchto skorokulatin. Ale včera, v předvečer narozenin, mě mé tělo zradilo, a dokázal jsem na něm najít všehovšudy tak dvě nebo tři buňky, které mě nebolely nebo jinak netrápily. Takže místo oslav jsem se dobelhal domů, kde už usínal také poněkud vymrtvený kamarád-právník, přetáhl si přes hlavu deku a s důvěrou v lepší příští usnul.

Naštěstí to vyšlo a dnes je mi znatelně lépe. Sláva! Ale já vím, co bylo příčinou toho vyčerpání a stavu blízkého smrti. Během včerejška jsem totiž, přátelé, sepsal první tři strany té prokleté věci na D. Celkový tělesný kolaps je pak snadno pochopitelným rezultátem.

Takže nevím, jestli má smysl dál riskovat a v psaní té věci pokračovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Ve věku batolete

 1. Nevzdávej to! Piš! Odměna bude sladká – několik lahví banánového mlíčka a nicneříkající titul. :o ) A když budeš hodný, uděláme Ti speciální diplom!

 2. Sláva! Já nic. Ještěže tě mám. Někdo z nás musí být vzdělaný. :o )

 3. asTMA: kdyby mi tu věc na D někdo včas a dobře napsal, dám mu tááák….řekněme….deset litrů. kdo se ozve?
  F.: vzdělání, vzdělání, to je velmi nekonkrétní hodnota:-)

 4. lobo: Já Ti mohu za virtuální hubičku vypomoci s materiály a posléz korektnout, avšak nejsem tak zdatná vědecká sepisovatelka – ani za deset litrů banánového mlíčka. :o )))

  F.: Správně, F., když se budete masírovat navzájem, vono to pude – oběma. :o ) Všem čtyřem. Nebo kolik Vás D-trpitelů vlastně je. :o )

 5. asTMA: no, díky za velkorysou nabídku. ale ještě chvíli zkusím bojovat sám:-)

 6. lobo: Well educated. To zní dobře,no ne? ;o)
  A neboj, nech si deset litrů, já to sfouknu zadáčo. Jedna nebo dvě, v tom není žádný rozdíl. Jednu pravou, druhou levou. Neva, když levou použiju na tu tvoji? ;o)

 7. Naprosto……přesné. Až na to, že my jsme měli chlapa a já čuměl na spolužačku.

 8. F.: teď jsem se v těch rukách trochu ztratil. kdo bude komu co dělat? :-) )
  thegen: někdy mě ta podobnost našich osudů zaráží!

 9. jsem na tom jako F. nic. ale dnes bych mohla na počest loba otevřít cd, na kterém se nachází můj prefabrikát!

 10. lobo: A hádej, kam chodil thegen na pivo? K Lůďovi! Zrovna jako já. Kdysi…

 11. Mek Bí: Já bych na počest Loba mohla otevřít CD s fotkami z dovolené. To bych, myslím, zvládla…

 12. ale no tak! copak jste nezaregistrovali tu skrytou výzvu? kdo chcete lobouškovi udělat novou šablonku? no kdo?

 13. Mek Bí: a já jsem se rozhodl, že dnes taky nic nepřibude:-)
  F.: no to je zkrátka k nevíře, ač o Lůdovi nevím nic:-)
  TN: díky, konečně někdo odhalil můj skrytý úmysl:-) ale zároveň jsem již byl desítkami čtenářů ujištěn, že jakákoliv změna by byla k horšímu, takže to asi odkládám ad acta:-)

 14. nevědí co mluví hlupáci. žlutá je jak chcanky :-)

 15. TN: a ta hnědá jako…ale co ti budu povídat, že:-)

 16. Houbičky, taky jsem chtěla lobovat za design beze změny. :o )

 17. Pane lobo, vemte si třeba takové pivo, jsou mu třeba jen tři měsíce a zrube vás jak psa.

 18. Lůďa……byl borec, kterej dojel na ženskou. Doufej Lobo, že tam F. něco nepochytila, nebo skončíš sám, zadlužený, jen se svým věrným autem, zamčenou garáží a mraky výfukových plynů.

 19. však na novou šablonu nemusíš umět html, stačí css :-) a to neříkej že neumíš!

 20. jamon: bože, takovouhle argumentaci jsem nečekal:-)
  thegen: v tom případě jsem šťasten, že nemám auto ani garáž:-))
  drinker: css? to mi nikdo ani vysvětlit nezkoušel:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>