Skutečné docenění

Ta léta chlastání se konečně zúročila!

Úterý 27. září 2005 bude navždy vytkáno zlatou stuhou v plášti mého osudu. Ale popořadě, ať v tom nemáte zmatek.

S kamarádem-sklářem se domlouváme, že v osm večer se sejdeme v nejmilejším podniku, vypijeme čtyři nebo pět piv, podíváme se na fotbal a půjdeme domů. Zkrátka taková běžná session.

Bylo asi sedm, když mi od kamaráda-skláře přišla smska. „Je to peklo! Aktivně jsem přišel do hospody už v půl šestý a zejtra je Václava a už piju sedmej panák…Zas v tom lítám…Hilfe!“ Vrylo mi to dvě vrásky do čela. Jednak: Má smysl, abych tam v osm vůbec chodil? Vždyť ten člověk už bude jako doga a budu muset shánět překladatele z opilštiny! A jednak: Jaký Václav? Nikdo z našich nejbližších kamarádů se tak nejmenuje!

V osm jsem tedy do nejmilejšího podniku vcházel stylem, který by se dal popsat jako obezřetný. A vida, kamarád-sklář slaví Václava s několika mě neznámými padesátiletými dědky, kteří už k inventáři podniku patří hezkou řádku let. „Lobo, nazdár, mám už dvanáct panáků,“ vítal mě kamarád-sklář, ale navzdory tomuto tvrzení vypadal poměrně svěže.

„Kam si sednem?“ spekulovali jsme, protože „svůj“ stůl sice vlastníme, ale na televizi je od něj vidět mizerně. Číšnická a bratrská dvojice Radek&Fanda slyšela naše nahlas vyslovené dilema a zasáhla. „Hele, kluci, normálně si sedněte k prostřednímu stolu,“ prohlásili.

Chápu, že pro neznalého člověka by takové sdělení nebylo ničím výjimečné. Ale! Prostřední stůl! To chráněné území, kam si nikdo nedovolí sednout! Ta zóna, která patří nejvěrnějším štamgastům, knížatům lehkého alkoholismu, ta třináctá komnata! „No hele, dneska to vypadá, že nikdo z nich už nepřijde, a vy dva si tenhle stůl už taky zasloužíte,“ vršili číšníci dobré zprávy a my za ten ohoblovaný kus nábytku usedli v nábožném vytržení a s pocitem, že děláme něco nepatřičného. Já jsem s nejmilejším podnikem spojen od roku 1997, kamarád-sklář ještě asi o dva tři roky déle. A teď tohle!

No, slavnostní pocity nás rychle opustily, když začala ta sparťanská óda na trapnost. A tak jsme raději diskutovali o závažných věcech. O potopení Tirpitzu, například. A po pěti pivech jsme se zvedli a odešli.

A včerejšek, ten byl také pozoruhodný. Trocha dřiny na rodinné nemovitosti, a pak už mazlení. Enimen mi totiž z USA dovezl vytoužený mp3 přehrávač, a já si s tou bílou krabičkou hrál a hrál a nacpal do ní zatím jedno giga svých nejmilejších písní a čtyři giga mi ještě zbývají, neuvěřitelné! A večer, když bylo vše hotovo, jsem se poprvé ponořil do virtuálního světa Hidden&Dangerous 2, a už po dvou misích na sobě pozoruji vznik solidní závislosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Skutečné docenění

 1. Asi jsem lehce dětinská, ale já si vypracovávám závislost na Eye Toy. Ve Wishi Washi jsem nejlepší, což btw. nikoho neopravňuje k tomu, aby si mě zval umýt okna. Jak říká jeden moudrý člověk: když se chce někdo podívat z okna, může si ho koneckonců otevřít.

 2. Padesátiletý dědek! To musím říct tatínkovi. To ho potěší… ;o)

 3. Helena: pravda, také jsem v životě okna nemyl. vždy, když už to bylo neúnosné, tak jsem se odstěhoval:-)
  F.: a já to řeknu svému, taky ho to potěší:-)
  MB: tss, neznáš snad můj vztah k nakousnutému kyselému jablku? poctivý Creative Zen Micro!

 4. já že bys ho mohl propojit s pracovním mekem a posléze s budoucím přístrojem imekem mek, víííš, nezní ti to lákavě? no ne, no, tak asi néééé, nóóó…

 5. MB: některé slovní hříčky by se měly zakázat:-))

 6. Z tisku: Klíšťata se znovu šikují k úderu a hrozí infekcí.
  Ajajaj!

 7. 12panáku a 5piv?Tak to by mě asi fakt položilo:)ale vy ste asi byli docela vysmátý co:)))))))))))))))?!

 8. Tak mě napadá, kdo tady začne dělat první pořádný pod-cast (v lobově případě zen-cast)… No, kdopak tu má sympatický, lahodně znějící sexy hlas? Kdo? KDO? (Já ne, to jen tak pro info.)

 9. Radunka: zdá se, že o životě ještě nevíš všechno:-))
  Hans: no, já taky ne. takže nevím:-)

 10. lobo: Nač ta nemístná skromnost, Zdeňku! :o ))) Ty že nemáš sympatický, lahodně znějící hlas?! Nenech se vysmát! ;o)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>