Gentlemanství, škodliviny, studijní úspěchy, omluvy.

Včerejšek a dnešek byly vskutku plné neuvěřitelných zážitků, prožitků a počitků.

Znáte mou lásku k přesně chronologicky seřazeným faktům, takže začněme od včerejška. Jak jsem tu již byl avisoval, dočkali jsme se přírůstku do rodiny. Během odpoledne jsem na Hlaváku vyzvedl slečnu zo Slovenska, která prošla náročným výběrovým řízením na spolubydlení v naší křesťansko-filozofické komunitě. Chuděra přijela se dvěma obřímími zavazadly, a protože jsem zřejmě viděl příliš mnoho filmů s Oldřichem Novým a Adinou Mandlovou a vlezlo mi to na mozek, nabídl jsem se, že jí s bagáží pomohu.

O tři sekundy později jsem toho už hořce litoval. Jak mi přečetla z lístku z úschovny, batoh vážil sedmadvacet kilo a taška třináct. Zaťal jsem zuby, navlékl se do popruhů batohu a chytil ucha tašky. Dvě zastávky metrem a šest tramvají stačilo k tomu, abych v duchu navždy proklel Slovensko a všechny jeho obyvatele. Navenek jsem samozřejmě byl milý, příjemný a skřípot zubů jsem maskoval veselým smíchem. Pak už jen chvilka pěšky, výstup do třetího patra a bylo hotovo. Seznal jsem, že gigantická hmotnost nákladu mi rozdrtila minimálně šest obratlů a vyhřezlý míšní mok mi zaplavil nadledvinky, ale jinak že je vše v pořádku.

Pak už ale vše šlo jen dobře. Nová spolubydlící – můžeme jí říkat třeba Monika, protože se tak opravdu jmenuje – se do našeho bytečku ihned zamilovala a navíc z batohu vylovila značnou zásobu kuřecích řízků a vánočního pečiva. Počkali jsme ještě na zbylé dva členy komunity a pak se odebrali vše řádně oslavit do hospody.

Darmo mluvit, jak to dopadlo. Tak trošku v náladě jsme se vrátili do bytu, tam jsme se ještě tak trošku zkouřili. Poté přišel čas na psaní reakcí do našich nejmilejších blogů. Stejně, jako se dnes již omluvil enimen, omlouvám se všem, kteří se cítí postiženi, i já. Sorry:-)

Ráno jsem vstal časně, nedal jsem se odradit holomrazem, který vládl venku, a odvážně vyrazil do školy. Měl jsem v plánu získat dva zápočty a složit jednu zkoušku a tím pádem v jednom dni kompletně skoncovat se svými studijními povinnostmi pro tento semestr. Zápočty jsem vydyndal celkem bez potíží. Zkoušky jsem se lehce obával, neb kvůli výše popsaným večerním událostem jsem se učit vskutku příliš nestačil. Naštěstí se ta záležitost odehrávala až od půl čtvrté, takže jsem měl asi hodinku na získávání vědomostí čas…a stačilo to. Sedmnáct bodů ze dvaceti, takže za jedna, a to jsem ani neopisoval…no, musím se pochválit.

A teď mám čtyřicet dní od školy pokoj. A těším se na čtvrtek:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Gentlemanství, škodliviny, studijní úspěchy, omluvy.

  1. Hele, kámo, měl bych možnost dohodit nějaký třináctky. Víš, jak ses minule ptal? Takže bylo by to za třicet litrů jako minule + úklid a pronájem motorovky. Dej vědět do zejtra. nebo táhnou do Rumunska!

  2. Možná, když ti ubylo pár obratlů, už nebudu muset obracet oči v sloup, když na tebe budu chtít pohlédnout :-)

  3. Ta Neznámá: Co je špatného na obracení očí v sloup? Ještě bys mohla lomit rukama a bylo by to dokonalý:-))
    Tommaser: pošli je do Rumunska. Nemilosrdně.

  4. Místo do Rumunska je včera večer poslal do Vršovic!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>