Ó, já se mám

Jistě, u smutného hocha, jímž nepochybně jsem, je trochu neobvyklé, že má dobrou náladu, ačkoliv je uvězněn v pracovních katakombách. Ale je to tak, a byť mi na tváři nesvítí úsměv od ucha k uchu, je mi tak nějak fajn.

Pravda, kvůli okolnostem, jež se tu nehodí rozepisovat, jsem musel vstávat takřka za tmy, což jindy těžce nesu. Nicméně jelikož se mi celou noc zdály pěkné sny, opustil jsem lůžko takříkajíc s písní na rtech.

Zase jednou jsem měl možnost vidět, jak vypadá Praha před osmou hodinou ranní, zase jednou jsem se mohl alespoň v duchu vysmívat těm nebožákům, kteří musí v tento nekřesťanský čas vstávat denně. A před sebou jsem měl nepochybně úžasný den, tedy lépe řečeno den, na jehož úžasnosti jsem začal intenzivně pracovat.

V jednom knihkupectví jsem koupil něco duševní stravy, v jednom lahůdkářství pak něco stravy těla. Konkrétně láhev coly light, čtyři housky a krájený lovecký salám, což je běžně uznáváno jako vynikající snídaně vrcholových sporotovců.

V práci jsem s úsměvem vyslechl, co všechno dnes musím udělat, a o vteřinu později se mi dobrá nálada ještě prohloubila, když jsem zjistil, že nefunguje internet, čímž moje pracovní úkoly dostaly punc nemožnosti. Naštěstí při naší IT podpoře stáli všichni svatí a spojení se podařilo obnovit, protože jinak bych si vyrval chomáčky zbylých vlasů a udělal něco moc ošklivého se sešívačkou a kancelářskými sponkami.

Večer mě nečeká nic jiného než klasické setkání s kamarády nad sedmi či osmi pivy, takže se mám nač těšit. Při troše štěstí bych dnešní penzum práce mohl vyřídit jedním telefonátem a troškou improvizace. No, spíš dvěma telefonáty, ale i tak jsem zatím se svým dnešním osudem spokojen. Víkend volá, přátelé!

Tedy, to je krutě optimistický text. Už teď je mi jasné, že se něco prostě musí pokazit:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Ó, já se mám

  1. Kdo neumí vstávat brzo (třeba na 6) nemůže umět ani nic jiného pořádně. Tak se ode mě pouč.

  2. radši budu věčným nedoukem, než abych vstával před desátou!

  3. Seznamujeme se se čtenářkami, část II.?

  4. nepředbíhal bych událostem. zůstaňme u části I. :-)

  5. Nebo: Seznamujeme se se všemi částmi čtenářek?

  6. Ta Neznámá: Ale no tak, tohle býval cudný, až upjatý blog:-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>