Vypusťte Krakena!

Zmítám se ve výčitkách svědomí, byť jsem ve všem takřka nevinně. Sedm jezdců Apokalypsy je zatraceně blízko, a může za to můj kamarád a masér enimen.

Abych byl přesnější, sedm jezdců Apokalypsy se metamorfovalo do jedné osoby, do mladíka, který v sobě objevil netušené možnosti co do víření stojatých vět internetových deníčků. Dobře hádáte, jde o mladého muže, skrývajícího se za zlověstně znějícím pseudonymem Tommaser.

Enimen je vinen tím, že Tommaserovi otevřel oči, když mu vyzradil existenci bloguje.cz. Enimen je vinen tím, že Tommaserovi poodhalil roušku do té doby krutě střeženého tajemství, že má vlastní blog. A v neposlední řadě enimen před Tommaserem poukázal i na existenci blogu mého, byť tato položka enimenova trestního rejstříku je tou nejméně závažnou.

Tommaser si bloguje.cz ihned zamiloval. Nejprve se realizoval jen psaním komentářů pod několik vyvolených blogů, ale včera nadešel okamžik pravdy, a on začal zaplňovat blog vlastní.

Do té doby bylo bloguje.cz jakýmsi poklidným literárním korzem mladých nebo méně mladých intelektuálů. Povídání o knížkách, filmech či platonických láskách tu v něžném duchu převládalo nad vším ostatním. Za největšího zvrhlíka byl všeobecně považován enimen, který se ve svých textech přiznával ke konzumaci lehkých drog a nezřízenému sexuálnímu životu. Zpovzdálí jsem mu snad mohl sekundovat já a v poslední době i Ta Neznámá. Ale s příchodem Tommasera se lázeňská kolonáda změnila v pekelnou mimoúrovňovou křižovatku, kde neplatí žádná pravidla.

Zdráhám se uvádět nějaký příklad, na jeho blog se prostě podívejte sami, a pak si mazejte koupit růženec.

Aby bylo jasno, já jsem rád, že tu Tommasera máme. Přináší novou, byť pro spoustu čtenářů těžko stravitelnou podobu pohledu na lidskou existenci a se spuštěním jeho blogu na českém internetu zavál nový, svěží vítr. A jak říkáme my blogeři, nemusí pršet, jen když kape:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Vypusťte Krakena!

  1. Bohužel ono nekape, ani neprší, oni jsou to stoleté záplavy:-)

  2. když byly záplavy v létě 2002, přišel jsem o levisky a věci z pracocního šuplíku. děsím se toho, co mi voda odnese teď.

  3. jen si počkej, on ti tyvíškdo něco v komentářích na tvůj bol poradí:-)

  4. lobo, musím tě bohužel upozornit, ze ona slovně-číselná kombinace, které naštěstí totálně nerozumím, není mým dílem a hodlám žalovat toho troufalce, který to zpáchal za zneužití mého neposkvrněného nicku!

  5. myšlení tě může dostat do velkýho průseruPánové, vaše blogy potěšiy mou znavenou jokařskou duši :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>