Bušil jsem do toho

Jedenáct hodin v kuse, s malými přestávkami!

Jestli si myslíte, že se včera stalo něco zásadního a převratného, tak jste nikdy nebyli na větším omylu. Ať přemýšlím jak přemýšlím, množina zážitků včerejšího dne zůstává prázdná. Ale co se titulku týče, ten je naprosto pravdivý, tedy pokud přijmete tezi, že sousloví „bušil jsem do toho“ se dá vykládat i jako „spal jsem.“ Což, chápu, bude pro spoustu lidí těžkou skousnutelný lingvistický oříšek.

Ale byla to paráda. Vždyť kolik dní jsem se pořádně nevyspal? O víkendu jsem spát nemohl, protože když vedle mě leží F., nedokážu se k spánku donutit. V pondělí jsem tak trochu ponocoval u počítače a v úterý se neplánovaně intoxikoval (viz včerejší příspěvek). Žádný div, že se mi svět ukazoval už jen v mlhavých obrysech, a moje tvář začínala brát výraz zachmuřenosti jako defaultní.

Ovšem včera to celý den vypadalo, jako že konečně nadejde den (es kommt der Tag), kdy bude lobovi dáno sladce spočinout na lehce zapraseném lůžku a v klidu vydechnout naposledy. Považte: Mým jediným kandidátem na večer v hospodě byl Petr Olmer, a ten zbaběle odmítl, dokonce pod záminkou tak průhlednou, že jsem ji už dávno zapomněl. Takže cestou z práce jsem si koupil sborník osmnácti detektivních povídek (vida! Přece zážitek!) a se sluncem v duši odjel domů.

Kamarád-právník ležel na posteli a usínal. Bylo půl osmé. Z Vaškova pokoje se neslo rytmické klepání kláves. Nikde ani stopy po rušivých elementech, volajících „Jdeme na pivo!“ Bylo mi to až podezřelé, to přece není v našem bytě normální, ale zas tak moc mi to nevadilo. Odstrojil jsem se, provedl hygienické úkony a nasoukal se do postele. Ještě nebylo ani osm, přece nepůjdu spát! Kamarád-právník začal chrápat, i ponořil jsem se do čtení střídavě sborníku detektivních povídek a střídavě Modeláře, pak jsem se zavřel v koupelně a telefonoval s F. (pokud se divíte, proč se na telefonování se svou milou zavírám v koupelně a hlavou se vám honí potměšilé myšlenky na sex po telefonu, musím vás zklamat: nikam jinam než do koupelny se člověk v našem bytě zavřít nemůže, když nechce rušit spolubydlící), a mohlo být něco před desátou, když mě knížka praštila do hlavy a já usnul, a s malými přestávkami (kamarád-právník vstává a kašle, Vašek vstává a kašle) jsem si spánku užíval až do devíti. Hurá!

A jinak celkem nuda. Kolega v práci listoval novým Cosmopolitanem a vyptával se, co mám na nočním stolku, že prý našel velmi sofistikovaný test mužských povah právě podle tohoto ukazatele. Po pravdě jsem odvětil, že nemám noční stolek. Že si hodinky a mobil na noc odkládám do sovětské helmy, která mi už několik let zlověstně leží vedle postele. Kolega se zachmuřil, neboť tuto kategorii mužů Cosmopolitan zjevně nezná. Zarmoutilo mě to, tak rád bych se o sobě něco dozvěděl!

Ze všho nejzajímavější je, že den a večer s podobným průběhem mě pravděpodobně čeká i dneska. Pokud se někdo neozve s nějakým zdraví škodlivým návrhem. Znovu opakuji, pokud se někdo neozve s nějakým zdraví škodlivým návrhem!

Haló?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

36 thoughts on “Bušil jsem do toho

 1. Já si se zdraví škodlivým programem počkám do zítřka…

 2. von bahnhoff: pro toluenisty!
  Mamed: žvýkačky na zeď?
  F.: no, mám se nač těšit:-)

 3. Nu dobrá, chceš výzvu, máš ji mít: pojď se mnou dnes večer k osmdesátileté Madamme Mullerstedt!

 4. Ten Cosmáč jsem viděl a myslím, že jsem tedy dostatečně informován k tomu, bych ti k tomu něco řekl. Muž, který si cokoliv odkládá místo na nožní stolek do sovětské helmy, je sice vždy připraven, ale většinou jen na to nejhorší!

 5. Hans: Zkusím hádat – vypadá jako sovětská helma??

 6. MB: možná čtu špatně mezi řádky, je to nabídka na sex ve třech? :-) ))
  Hans: nožní stolek, to je doplněk k ručnímu stolku, hádal bych:-)

 7. Lobo, bude to sex v pěti, Mme má pár francouzských holí … ideální pro francouzský sex :p

 8. Do pytle… já než to odkliknu, tak já tam milion dalších komentářů a vypadám jako úchyl… :-) ))

  (To nevokecám, co? ;o) )

 9. No jo……to je vždycky řečí a pak tam zase budu sedět sama! Takže na sedmou!!!

 10. 21.10. /21:22Loboušku, zklamals mě. Musela jsem si s Madamme Mullerstedt poradit sama! Ukázalo se, že je to převlečená Bulharka, nechtěj vědět, co znamená sex po bulharsku! Kam se hrabou francouzské hole… Blahoslavení, kteří nic nevědí;-)

 11. sistr: ty znáš nějaké podivné věci:-)
  MB: promiň, něco mi do toho vlezlo!

 12. Lobo jeden, tak sis to mjel vyndat a přiběhnout třeba pozděj! Mek Bílová mi nestačila! A ještě tu stěžuje!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>