Diplomatický oříšek

Zvídavé spolubydlící, bývalé lásky a tak dále a tak dále.

Jelikož síly mocnější než já mi zabránily strávit noc ve své posteli, plížím se směrem k našemu vršovickému bytu nevyspalý a obklopen ranním nečasem. Jak mi mé luxusní hodinky s řemínkem z praseodymu prozrazují, je krátce před devátou hodinou. To už budou jistě všichni spolubydlící pryč a já v klidu hodím chrupku, slibuji si v duchu.

Nořím klíč do zámku, ale místo očekávaného klapnutí ocelové západky se ozve jen kratičké klak a dveře se otvírají. Můj výpočet byl mylný, doma ještě zjevně někdo je. Moje nová spolubydlící, Slovenka Monika mě vítá s vševědoucím úsměvem na tváři.

Tak co, byla úspěšná noc? zajímá se – samozřejmě, že po slovensky, ale kvůli vám jsem její part přeložil do češtiny.

Huhlám něco, jako že jo. Přichází neočekávané pokračování výslechu. Jak se má Ta Pravá? Neříkala ti, kdy bude mít čas s námi někam zajít? táže se Monika (tedy, použila skutečné občanské jméno Té Pravé, ale to já tu nehodlám zveřejňovat).

Nevím, jestli si na to vzpomínáte, ale před časem jsem vám tu psal, že Moniku nám do bytu dohodila právě Ta Pravá. Ony jsou slečny totiž dobré kamarádky. Možná až moc dobré.

No jo, ale jak teď nebohé dívce ze Slovenska vysvětlit, že nevyspání jsem nabral s někým úplně jiným? Neměla by slyšet pravdu a dozvědět se, že Tu Pravou jsem naposledy potkal už hezkou řádku dní nazad, že šlo o setkání krátké a čistě formální a nedá se říci, že bych cítil nějakou zásadní potřebu v této iniciativě pokračovat?

Nezbývá mi, než se tvářit neutrálně, zavřít oči a předstírat spánek:-))

Mám já to starosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Diplomatický oříšek

  1. to ses nepochlubil, že umíš klingonsky!!

  2. to Lobo: To jsou perly :-) Nechápu že se ještě divíš, že ti sem nepřispívají žádní noví čtenáři
    to Tommaser: …kdyby jenom viděl…
    to Enimen: spíš "smutnej p5íb2h" ne?

  3. já už si začínám zoufat. když mi sem lidi místo komentářů píšou vogonskou poezii, to je fakt na pováženou:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>