Jak je to s tou indukcí a dedukcí

Na tenkém ledě intelektuálních zábav

Že tento víkend v Brně bude neobyčejný, mi bylo jasné už od pátečního večera. Stepoval jsem na nástupišti Student Agency a čekal na poslední bus do moravské metropole. Já a asi pět dalších nočních jezdců. Tu náhle se ze tmy vyloupla vysoká, štíhlá a pružná dívka hezkých, leč poněkud tvrdých rysů.

Pochodovým krokem přišla k budce, kde sedí pohůnek Student Agency, a když k ní zdvihl oči, rázným hlasem promluvila. „Dobrý večer. Já bych se potřebovala zeptat. Minulej pátek jsem jela z Brna do Prahy a něco jsem v autobuse zapomněla.“

„Jistě jistě, co by to mělo být?“ šveholil pohůnek a v rámci možností se usmíval. „No, éééhm, bič. Metr třicet dlouhý kožený bič,“ odsekávala ta dívka jednotlivá slova a naše pětičlená fronta si vyměnila pobavené úsměvy. Pohůnkovi se orosilo čelo. „Já se podívám, no, máme tu dvoje brýle, jeden deštník, nějakou knížku…bič, bohužel, žádný,“ krčil se. Dívka zklamaně našpulila rty, vzdorně pohodila hlavou a opět se ponořila do tmy.

Bič. Ale já bych z toho nic nevyvozoval. Třeba prostě jezdí na hodně velkém a hodně neposlušném koni nebo soutěží ve westernových disciplínách, že.

Před půlnocí jsem se v Brně políbil s F., dali jsme si pivo a whisky a mohl začít víkend, nikterak nevybočující z běžného modelu víkendu, kdy se setká dvojice lidí, kteří se mají moc rádi a týden se neviděli. Jenže svět dokáže být krutým a zároveň krásným místem k životu, a tak se stalo, že jakousi podivnou shodou náhod jsme se v centru Brna setkali se samotným P~O a Kulidou.

Inu, zašli jsme do restaurace, kde jsme s P~O intelektuálně pokořovali anorektickou servírku (tedy zejména on, já byl v pokořování vždycky slabý), pak jsme přešli do kina a posléze do koktejlového baru. Prokázal jsem svůj talent si kdykoliv objednat ten nejteploušštěji vyhlížející koktejl, takže po jeho dopití jsem od dalších experimentů upustil a přešel na osvědčeného kapitána Morgana.

P~O se mi několikrát pokusil udělat jasno v pojmech indukce a dedukce, ale málo se snažil a používal u toho spoustu cizích a šroubovaných slov a ještě svůj výklad prokládal zpěvem spolu s džuboxem, takže stále tápu, ale jsem s tím spokojen. Nakonec se ono roztomilé a přínosné sezení trošku protáhlo, ale já myslím, že jít spát ve čtyři ráno je v sobotu úplně omluvitelné.

Nic víc vám o tom psát nebudu, protože P~O si na mně vynutil, že průběh večírku nechám popsat jeho. Takže mi nezbývá než říci: Lidé, bděte!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

24 thoughts on “Jak je to s tou indukcí a dedukcí

 1. ajajaj, deku-chci a indku-chci, oblíbené téma P~O! u nás o tom také pořád mluvil! ;-)

 2. Jo ahá, tak proto ta plácačka… Mimochodem, je Rybushky.

 3. MB: deku a Indku? to bych do něj neřekl!
  loar: no, tak ať se o ni přihlásí:-))

 4. Nepolíbil ses s P~O při pití nejteploušštějšího koktejlu?

 5. Paželv: chtěl jsem, oba jsme chtěli, ale přítomné slečny nám v tom zabránily:-)

 6. lobo: zabránily? To se mi nezdá. Moje zkušenosti jsou takové, že v takových situacích slečny naopak podobné aktivity povzbuzují a to mnohdy i hlasitým a vulgárním skandováním…

 7. Ha, tak aspoň teĎ vím, odkud se ke mně dostala zpráva o mojí nebohý plastový plácačce ;) …ahá, koukám, že mě předběhla loar ve vysvětlování :-D Takže se hlásím !!!!

 8. silverghost: asi ses setkával se zvláštními slečnami:-)))
  Rybushka: fajn. až ji přesně lokalizuju, dám vědět:-)

 9. doufám, že to zvládneš do léta ;) koucour nestíhá lovit všechny mouchy :-)

 10. lia: tak možná nás nebylo šest, ale víc než patnáct určitě ne. možná ani ne víc než deset, jak si tak vybavuju…
  Rybushka: do léta, to by se mohlo podařit:-)

 11. hmm, tak na to bych si nevsadila, měla bych zato, že tenhle čas bude naopak poměrně exponovaný…díky za tip na cesty z prahy : )

 12. lia: není zač, já jsem hotová studnice dobrých tipů a špatných vtipů:-)

 13. jen jestli se příběh o večírku spíš nededukuje. tak to totiž někdy s příběhy o večírcích většinou chodí… :)

 14. ad bič – jak se jmenovala ta holka? Já že teď na lidovkách čtu "Wilma už bičuje Floridu".

 15. adbar: Wilma spíš byla ta, co ho našla a nechala si ho:-)

 16. p~o: já bych řekla, že se nejprve indukuje (pomocí rovnice o mnoha různých koncetracích a ještě více neznámých), pak přijde Velké Černé Prázdno, a pak se dedukuje (z počtu střepů, počatých dětí a ještě mnohem více neznámých).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>