Tak co, ty stará cuervo?

Tequila kroužkuje!

V poslední době už pondělní večery v práci většinou netrávím, ale včera byla tak trochu výjimka a korporátní budova mě vyplivla do noční Prahy až po deváté hodině. Zavolat kamarádu-právníkovi a setkat se s ním o pár okamžiků později v Irské bylo jediným logicky obhajitelným manévrem.

Pokud čekáte nějaké tradiční kapitánomorganovské hrátky, nepotěším vás. Usedli jsme k volnému stolu, to ano, pokérovaný pingl nám udeřil o stůl plnými půllitry, to ano, ale pirátského kapitána jsme protentokrát nechali na pokoji. Naše pozornost se napřela jiným směrem.

Na stole totiž stála cedulka, upozorňující hosty na smutný fakt, že když vypijete jisté přesně specifikované množství tequily José Cuervo, obdržíte odměnou krásný kožený náramek. To nás nemohlo nechat chladnými, oba totiž patříme jak do fanklubu zlaté teqily, tak do spolku přátel kožených náramků.

„Poslyšte, platí tahle nabídka? Máte ty náramky?“ udeřili jsme na pokérovaného pingla, on s chápavým úsměvem kývl, a než jsme se nadáli, na stole nám stály dvě skleničky se zlatavým obsahem a dva plátky pomeranče se skořicí. Pingl vyčkával v pozadí, aby mohl vyprázdněné sklenice bleskurychle měnit za plné, protože doba je zlá a času málo.

A než byla půlnoc, já i kamarád-právník jsme obdrželi po náramku, navzájem si je slavnostně zavázali, řekli „Bratře!“ a s písní na rtech odešli nabrat něco sil spánkem.

Víte, v poslední době mě dost iritují lidé, kteří nosí ty pestrobarevné umělohmotné náramky s falešnými a prázdnými hesly. Když se v tramvaji podíváte kolem sebe, každý třetí má na ruce svítivě zelenou, jiskřivě žlutou nebo oslnivě bílou věc s vyraženým heslem FEED THE HUNGRY nebo NO POVERTY nebo KILL THE POOR nebo tak něco.

Nevím, čemu tím chtějí pomoci, ale budiž. Až mi příště zase bude někdo v hospodě ukazovat svůj plastikový náramek s bohabojným heslem, jen vyhrnu rukáv, odhalím bohanebojné heslo CUERVO a pohrdlivě ohrnu spodní ret. Ne celý, to pak vypadám jak polodement, jen tak jako naznačím, že jej ohrnuji. A bude.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

29 thoughts on “Tak co, ty stará cuervo?

 1. Já mám taky náramek, ale nic tam není napsáno. Jsem asi životní ztroskotanec …

 2. náramekjá na něm mám: "Meine Ehre Heisst True" a na Něm nemám zatím nic :) protože nevím jestli se TO tetuje v klidném nebo "aktivovaném" stavu

 3. Já ho taky mám, jinak by mě revolucionáři nepustili do domu. Stojí na něm: cítím se zodpovědna za chudobu (francouzsky, téměř sedřeno). Je to moc vkusný náramek. Jedna letuška v business class už se mě ptala, kde by si jej mohla koupit! ;-)

 4. Mamed: jsi ztroskotanec, ale já ti odpouštím!
  von bahnhoff: zajímavé, od tebe bych čekal něco ve stylu Es kommt der Tag:-)
  Mek Bí: odpovědna za chudobu? tak to je přesně ten styl blábolu, kvůli kterému bych nositele náramků lynčoval:-)

 5. A já HO už používat nebudu, abych nebyl zodpovědný za chudobu dalších lidí….ale je taky moc vkusný:)

 6. lobo: pro začátek mě můžeš příští středu zlinkovat, pak bych navrhovala výměnu náramků:)
  Mulder ;p))

 7. Mamed: kdybych byl aktivovaný a přiblížil se ke mně někdo s jehlou, budu dost nesvůj!
  Mulder: přesně tak, šetři si ho…
  MB: zlinkovat klidně, výměna nikdy!

 8. já bych se taky zlinkoval:-)
  dá se pomocí toho náramku ovládat tv?

 9. přestaň už chlastatČau jestli si mysliš, že jseš těžkej frajer, když jseš každej nalitej, tak jseš na omylu. Jseš prostě jen trapák, který neumí žít. A ještě jedna věc – přestaň už konečně dávat na mageo reklamy na tvůj bezva blog.

 10. lobo: ty inzerujes na mageu? nebo je ten chlapec cely popleteny?
  asi ma na rukou nekolik naramku a tva slova odsouzeni ho ranila stejne jako chudoba v tretim svete.

 11. rostapeter: hurá konečně nějakej fundovanej názor! bude tu vzrůšo!

 12. Mamedia? Mamed nám něco tají?!

  lobo: Božínku, náramek?! Tak to si na zbytek dne budu muset lehnout se studeným hadrem na čele! A pak začnu shánět někoho, kdo by za mě vypil přesně specifikované množství tequily. :o ))

 13. Mamede, odhoď skromnost – na tvém náramku sice není nic napsáno, zato se ale rozsvítí, když ti v baťůžku začne zvonit mobil! podle mně jde taky o projevený názor! ;-)

 14. co spodního hodláš ještě v hospodě ohrnovat po pár panácích,ptám se ?

 15. lojer: tv se ovládat dá, ale nejde zvuk:-)
  Rostapetr: cháchá, ty jseš dobrej trouba!
  partiovka: to opravdu neinzeruju, aspon o tom nevim:-)) ale je pravda, ze podle toplistu mam z magea porad nejaky pristupy…ovsem sam vidis, co je to za lidi:-)
  asTMA: a ten náramek je, znovu zdůrazňuji, ko-že-ný!!! :-)
  dalimil: hmmm, jazyky od bot, třeba:-)

 16. Plastové náramky jsou další debilní móda. Ještě jsem slyšela, že prý mají nějaké "skryté významy" – jako červený- jsem na lovu, bílý – jsem zadaná, růžový – jsem teplej apod. (Ale asi to není tak, jak píšu, zaslechla jsem to jen na půl ucha¨a vůbec mě to nezajímalo.)

 17. Helena: no sláva, konečně jsme v něčem našli společnou řeč:-)

 18. Loboušku, jsi má zhouba! Nemáš chuť na přesně specifikované množství tequily? :o ))

 19. asTMA: kdykoliv, ale taky záleží na tom, kolik té tequily bude:-)

 20. proboha, koukla jsem se na to mageo… no potěškoště…

 21. lobo: No já myslela, žes to včera ozkoušel a teď už budeš vědět! :o )

 22. sistr: povídej, to mě zajímá!
  asTMA: já to vím. ale nepovím:-)

 23. Měl jsem kožený náramek. To je také jediný materiál, který jsem na heterosexuálním mužském zápěstí ochotný akceptovat.

  Avšak – ztratil jsem ho. Tequillu normálně nepiji, ale u zlaté bych mohl učinit výjimku. Cítím, že doba si to žádá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>