Do třetice všeho dobrého

Začínám si zvykat

Když jsem dnes ráno putoval Prahou směrem pracoviště, byl jsem trochu zesláblý a plechovky s lightkou jsem se držel až křečovitě, jelikož jsem dobře věděl, že je to moje jediná naděje.

V metru jsem potkal podivuhodného člověka. Seděl tak trochu zhrouceně, měl strhané rysy a když jsem se mu pátravě zadíval do očí, vyčetl jsem z nich, že minimálně tři večery po sobě dělal radost producentům lihových a chmelových nápojů. Pro takové lidi mám pochopení, takže jsem se na něj usmál a přátelsky mu kývl na pozdrav. Moje gesta opětoval, aby taky ne, když to byl, jak jsem si o něco později uvědomil, můj odraz v okně vagónu.

On ten včerejší večer pod Jamonovou taktovkou nebyl zas až tak zlý. Spíše decentní, když si uvědomíte, že začal okolo půl sedmé a skončil s půlnocí. Ale když se navázal na předchozí dva večery, tak už získal dostatečně smrtící sílu.

S Jamonem, enimenem, kamarádem-právníkem a pracovním kolegou Tomášem jsme našli útočiště v podniku jménem Akcent, kde krom výčepu stojí kulečníkové stoly, velkoplošná obrazovka a dvě bowlecí dráhy. A kde je také vchod do sálu, kde probíhají taneční. Kolem nás tedy probíhaly patnáctileté děvenky navlečené do nejlepších šatů a opocení mladíci, navlečení do bílých rukaviček. To by nebylo až tak zlé.

Horší bylo, že u vedlejších stolů posedávaly maminky a tatínkové těchto společensky se vzdělávajících mládežníků, a že u našeho stolu seděl Tomáš, který vyniká schopností nahlas hovořit. Což bylo trochu nevhodné, neboť když se kolem nás provlnila jedna celkem zdařilá patnáctka v rudých šatech, Tomáš prohodil pochvalné prohlášení o její horní části těla, ale nevšiml si, že u vedlejšího stolu sedí její maminka, tatínek a starší bratr, a opravdu jej nemohli neslyšet.

Takže jsem se chvilku obával, jak se situace vyvine, ale dopadlo to dobře. Tatínek se chvíli tvářil, jako že by měl zasáhnout, ale pak si uvědomil, že Tomáš má vlastně pravdu, po jeho obličeji se rozlil výraz otcovské pýchy a div že nám neposlal rundu panáků.

Jestli si dobře vybavuji sled událostí, ještě jsme se poté přesunuli na dvě do Brouka, ale únava už začínala zejména mě a kamaráda-právníka poněkud klátit, takže jsme to bez dalších zážitků zapíchli.

Už se těším, jak si v Brně hodím pořádný bezalkoholový prodloužený víkend!

***************************************************
A teď jedna poznámka pod čarou. Invaze mentálních gigantů z magea, zapříčiněná nějakou nulou, co se tam za mě vydává. Co na to říct. Mě to neotráví, ale nejsem zvědavý na jejich výpotky v komentářích. Takže vás prosím: nereagujte na ně, nemá to smysl. Já je prostě budu tímto článkem počínaje mazat, to je tak nejlepší, co se s nimi dá dělat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

36 thoughts on “Do třetice všeho dobrého

 1. mírČus, Lobo stačí, když zatáhneš jeden Mageosraz a my už jsem ani nepáchnem.

 2. Mamed: to naštěstí ne, měla poprsí jako dvě tatínkovy hlavy:-)

 3. Aspoň že jsi byl ke svému odrazu přátelský, jak se jednou ráno po sérii pařeb probudila a málem jsem rozbila zrcadlo ve snaze zabít tu příšeru, co se na mě vrhá.

 4. Ty už to nehul, Heleno, moje zrcadlo vždy mírumilovně visí na zdi a na nikoho se nevrhá …

 5. Byl to pouze alkohol. Řídila jsem se pravidlem, že alkohol v malách dávkách neškodí v jakémkoli množství. Mimochodem: Nevěřte tomu!! Na mě se potom vrhá vlastní zrcadlo!
  Apropos tu zrůdu jsem zlikvidovala, jen škoda, že jsem se pořezala a stejně pak na mě ze střepů zírala v tisíci kopiích.

 6. Heleno!rád bych s tebou seznámil. Máš někde na netu fotku?

 7. Mamed: bohužel jsem neměl foťák, ale ve středu ti ji můžu barvitě a s patřičnými gesty popsat:-)
  Helena: páni, možná bys měla víc trénovat a míň spát:-)

 8. Lobo, dokud Tvoje gesta opětuje, je to dobré. Až začne dělat jiné věci než Ty, pak teprve nastane důvod k panice!

 9. gigant: dala jsem na ni odkaz na svém posledním příspěvku ;-)

 10. 2 lobo:
  No ten stav právě způsobil ten trénink. Trochu jsem se "přetrénovala". S tím spánkem to zvážím… počkej…. Hm, ne!

 11. tady chcípl pesfakt už mě to tu dost nudí, přesouvám se na Helenin blog (Helenin ne He-Lenin). Kdyby mě někdo sháněl tak jsem tam nebo na mageu. Čuz

 12. hahá prej bezalkoholový víkend v Brně! Není to oxymorón?

 13. asTMA: taky jsem si říkal, že by se můj obraz mohl vzbouřit, a to bych opravdu zpanikařil:-)
  thegen: proč?
  Helena: já bych to opravdu zvážil! jak říká klasik, není důležité spát, důležité je mít se kde osprchovat:-)
  MB: to tedy není! proč mi nikdo nevěří? :-)

 14. thegen: to je fakt, pak bych tě musel zabít, abys to otřesné svědectví nešířil:-)

 15. Uvidíme, kolik náramků o víkendu přibude…Tipuji, že by se pondělní příspěvek mohl jmenovat "Šestkrát a dost!" ;-)

 16. aspoň pár náramků kdyžtak v brně nech; lia si myslím na jeden dělá zálusk a do víkendu to nejspíš nestihne ;)

 17. Lobo, proc se stydis za to, ze ze sebe delas vola celemu mageu?

 18. Helena: najednou? to snad ani nejde:-)
  ich: nene, lia si ho pěkně musí vybojovat sama, vždyť by z něj jinak nemohla mit radost:-)

 19. lobo: tak tak, navíc ta verze se skořicí a pomerančem je snesitelná ;) jenže asi spláču nad výdělkem, protože mi strejda google neprozradil, kde se takový náramek dá vypít :(

 20. Že nejde?! Pche, ty si asi nebyl nikdy opravdu unavený.

 21. lobo: né, já myslela jako aby po víkendu v celém brně nadobro nedošly :)

 22. lia: to akce jistě probíhá na více místech než v mojí oblíbené Irské, jejíž adresu zveřejňovat nehodlám, protože už teď tam není k hnutí:-))
  Helena: asi ne, já jsem totiž strašný flákač:-)
  ich: to mi ale opravdu fandíš:-)

 23. dnes jsem to poprvé dělal se psem a musím uznat, je to paráda! :-) )

 24. Helena: To jsem neměl čas zkoumat, ale bylo to žůžo :-) ))

 25. Mám hojně navštěvovaný blog, kterému nemůže konkurovat žádnej jinej blogger. A dneska jsem to porvé dělal se psem. S dobrmanem. Jsem skvělej. Jsem mimořádně dobrej spisovatel a novinář. Jsem jednička a všichni ostatní jste nuly. Dostal jsem se do Prahy a nikdo jinej na mě nemá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>