Jak jsem potkal Gluma

Jistě, chápu, všichni jste přesyceni záplavou referátů o Návratu krále, ale můj příběh je značně výjimečný.

Aby bylo jasno, sám jsem třetí díl slovutné trilogie ještě neviděl. Zatímco většina mých kamarádů dostává VIP vstupenky, umožňující kromě sledování filmu z luxusní lóže i kopulaci s dvojnicí Liv Tyler, já vysedávám v práci nebo se doma léčím z chřipky a mou jedinou zábavou jsou vilné myšlenky.

Když jsem se včera ráno vzbudil, zjistil jsem, že v našem holobytečku přespává kamarád tommaser. Schoulen do klubíčka, ležel v pelíšku, který normálně obývá pes Šimon. Oděný pouze do béžových Styxů, tommaser blaženě oddychoval mezi chuchvalci psích chlupů. Odpočíval po náročném večeru v kině.

Po chvíli se k probuzeným obyvatelům přidal i tommaser, což jsem poznal podle toho, že se žabím skokem přemístil ze svého lůžka na podlahu, několikrát vydal ono pověstné hrdelní citoslovce gollum a zeptal se mě, jestli bych s ním neposnídal rybišku. Poté anglicky odcitoval asi šestnáct vět z Glumova filmového partu. Je třeba říci, že tommaser má angličtinu velmi dobrou, a že vládne skvostnou imitační schopností. Jak tam přede mnou klečel na koberci, syčel massshhtaa a divě poulil oči, na chvíli jsem skutečně uvěřil, že jde o bytost z jiného světa.

Šel jsem učinit zadost ranní hygieně, a abych tommasera upokojil – a udržel co nejdál od koupelny po dobu, než se vysprchuji – předhodil jsem mu balíček pornočasopisů, který se do našeho bytu dostal spolu s přistěhováním enimena. Asi jsem to neměl dělat. Po návratu z koupelny jsem tommasera našel, kterak sedí hodně blízko vchodových dveří a hlasem dostatečně silným na to, aby ho slyšeli sousedé na chodbě, předčítá z časopisů vybrané pasáže. Pak ještě křikl několik oplzlostí do venkovního telefonu, a den mohl považovat za vhodně zahájený.

Pár chvil poté, co jsme byt opustili, se tommaser nechal zlákat stánkem s párky v rohlíku. Když na něj přišla řada, objednal si párek s plnotučnou hořčicí, na čemž by nebylo nic divného, kdyby objednávku opět neučinil glumím hlasem. Prodavačka byla šokována a opodál stojící důchodkyně z rozrušení upustila francouzskou hůl. Kdybych se neuměl ovládat tak dobře, jak umím, musel bych se asi šestnáct minut v kuse smát.

Takto jsem pouze došel do práce, tam zabořil hlavu do dlaní a tichým smíchem se dusil po zbytek dne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Jak jsem potkal Gluma

  1. Dokážu si to žiwě předstawit :D Tomáš je prostě masér nejwyšší třídy :D

  2. máštá, ten tlustá hobit (viz lobo) tšo proti nám má???!!!

  3. navrhuji natočit amatérský český film mapující osudy gluma – v hlavní roli bude xcelovat – to se ještě uvidí kdo…

  4. tommaser: tlustá hobit? si tě asi podám, kámo.

  5. neurotik: ještě pár zážitků s tommaserem a můžu se stát spoluautorem tvého blogu:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>