Pozdrav z mrtvého domu

Aneb jak se žije ochořelým

Je to zajímavé. Proti chřipce jsem se nechal očkovat před několika týdny. Ale v neděli, sotva jsem se rozloučil s F., mě něco chřipce hodně podobného zle sklátilo. Doufal jsem, že jedna noc úporného vylehávání bude stačit. Moje až mimozemsky rychlé regenerační schopnosti ale tentokrát selhaly.

V pondělí jsem seznal, že je zle. V práci jsem rozdal úkoly, vedením pověřil svého zástupce a odjel se potit domů. Jen tak ze zvědavosti jsem si do různých tělesných lokalit laškovně zasouval teploměr, a pak jsem nevěřícně sledoval, kterak se rtuť šplhá k číslu, které by mohlo například evokovat rok vypuknutí druhé světové války.

Zajímavé.

Dnes ráno jsem se cítil nepoměrně líp, i teploměr už ukazoval podstatně lidštější výsledky, ale přesto to ještě úplně v pořádku nebylo. I rozhodl jsem se zavolat svému zástupci, aby i pro dnešek převzal nucenou správu nad redakcí. Sotva jsem ale zapnul telefon, přišla mi krajně znepokojivá smska. Psal mi můj zástupce, že má vysoké horečky a jestli by tedy dnes nemohl zůstat doma.

Chvilku jsme si telefonovali, popisovali symptomy a hledali cestu, jak zachránit redakci před anarchií. Nakonec jsem tedy pro dnešek předal vedení služebně nejstaršímu redaktorovi a modlím se, aby všechno dobře dopadlo. Ale myslím, že není čeho se bát.

Každopádně zítra už hodlám do práce jít, pokud se mi nějak zásadně nepřitíží, protože mám v plánu se během dneška co možná nejvíce vyzdravit.

Za jiných okolností bych samozřejmě takovou údernickou morálkou nehýřil. Ale ve čtvrtek ráno plánuji spolu se svou milou odcestovat do Třeboně za Jamonem, tam se nehorázně opíjet, procházet se pivovarskými sklepy, tam se nehorázně opíjet a dělat výlety do okolí a na nich se nehorázně opíjet. A tak dále a tak dále, to vše až do neděle, jelikož na pátek jsme si samozřejmě oba vzali dovolenou. Jistě pochopíte, že takhle báječný plán nemůže padnout za oběť něčemu tak přízemnímu, jako jsou zdravotní lapálie.

Tak mi prosím držte palce, protože už dlouho jsem se na žádný výlet takhle netěšil.

Mimochodem, myslíte si, že záhadná choroba, kterou trpím, by se dala léčit lightkou? Na balkóně totiž mám naprosto skvostně vychlazenou láhev a už od včerejška bojuji s pokušením. Ta musí být tak krásně studená!

Sedím a halím se do županu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “Pozdrav z mrtvého domu

 1. Měl by sis na výlety po Třeboni a okolí vzít důchodky, abys nenastydl od nohou, když jsi si tak oslabil organismus očkováním. Nechceš půjčit? ;-)

 2. Jura: je to laskavá nabídka, ale asi ji nevyužiji, obávám se, že nemáme stejnou velikost chodidla:-)

 3. Do Třeboně ne, tam jsem před 13 lety brutálně pozvracel celé nádraží … a slova brutálně a celé je nutno brát doslovně …

 4. Jen tak ze zvědavosti jsem si do různých tělesných lokalit laškovně zasouval teploměr – i do oka?

 5. Mulder: Ano. Bude to taková exkurze po přelomových místech velkého Loba. :o )

 6. F: pachatel se vrací na místo činu, spolu v alternaci s milou F.

 7. Mulder: Plesové šaty a silonky sbaleny v tašce již netrpělivě čekají na svůj velký výstup.

 8. Mamed: ahá, tak proto tam nedávno postavili nádraží úplně nové:-)
  Mulder: hanbím se to přiznat, ale ano!
  Helena: jsi zlá!
  katchaba: především do oka, tím tenčím koncem napřed…
  F.: chystej si třpytky!

 9. Netvař se, žes to nevěděl.

  (a udělej si čaj s citronem a s medem)

 10. Držím Ti palce! Zdravotní lapálie po očkování proti chřipce mě málem skolily v den srazu blogerů a nakonec jsem to vyléčila jedním acylpyrinem. Proto jsem byla na srazu tak málomluvná…Jo a vyplatí se chvíli nechlastat…

 11. Helena: tvářím. a dělám:-)
  Dášik: a já se ptám, není ta cena až příliš vysoká? :-)

 12. Lobo: To sice je, ale stojí to za to. Ale druhý den mně už vůbec nic nebylo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>