Praha není jen most a Hrad. Most není jen uhlí a smrad.

Hádejte, kde se včera nebohý lobo z rozkazu vyšší moci ocitl. Ano, malebná severočeská paneláková vesnička Most je odpovědí.

Naposledy jsem v Mostu byl coby hošík asi třináctiletý, když mě tam tatínek vzal na závody tahačů. Už tehdy jsem byl uchvácen měsíční krajinou, ze které vkusně vykukovaly chladící věže a soustavy komínů, už tehdy mě nadchl kyselý déšť, který se spustil během závodu a naleptal mi manšestráky.

Nutno říci, že včera to už bylo o hodně lepší. Nevím, zda za to může postupující rekultivace nebo milosrdné zakrytí sněhovou pokrývkou, ale každopádně se mi okolí Mostu docela líbilo. V městě samotném mě uchvátila neuvěřitelná koncentrace kruhových objezdů a především třeskutá zima. Ani já, ani se mnou cestující spolupracovník, jsme si neuvědomili, že Most je podstatně blíže polárnímu kruhu než Praha, a tak i po krátké procházce centrem města jsme nasbírali několik pěkných omrzlin třetího stupně. Zahřívala nás jen plamenná debata, neboť kolega po mě žádal radu, jak má odletět na třítýdenní dovolenou na Filipíny, aby:
a) si toho jeho přítelkyně nevšimla
b) když už by si toho všimla, aby ji nemusel brát s sebou

Jakožto obratný lhář jsem mu poradil několik skvostných manévrů a teď s napětím čekám, až mi začne posílat slíbené fotografie polonahých Filipínek:-)

Pracovní povinnosti jsme nakonec sfoukli velmi rychle, a když jsme po návratu ke svému automobilu zjistili, že i když jsme jej zaparkovali v podezřele působící čtvrti, má ještě všechna čtyři kola, radostně jsme vyjeli zpět ku hlavnímu městu. A zničehonic jsme se ocitli v pásmu relativního ubíhání času i vzdálenosti.

Představte si, že vyjíždíte z centra Mostu, a modrá cedule u silnice hlásí „Praha – 95km“. Ačkoliv jedete podle předpisů, pěkně pomalu, za půl minuty míjíte ceduli „Praha – 86 km“. Chvilku nad tím dumáte, přemítáte a spekulujete, abyste za dalších pět minut projeli kolem cedule „Praha – 87 km.“ To vše na jedné silnici. Vysvětlení nemám.

Co dodat, i přes mezery v časoprostoru jsme do Prahy dojeli bez potíží, já ještě chvilku setrval v práci, a pak jsem se vydal do bytu, neb jsem přislíbil, že fotograficky zdokumentuji přerod enimenova tmavohnědého číra na číro červené.

Tuto činnost jsem stihl jen zpoloviny, jelikož v půl osmé jsem, stíhán potupným posměchem spolubydlících, vyrazil na setkání s jednou blogerkou, kterou stejně neznáte. Podivná shoda okolností pak zapříčinila, že domů jsem se dostal až v devět ráno, doprovázen spánkovým deficitem:-)

A teď v práci mlsám nutellu a přemítám o životě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

19 thoughts on “Praha není jen most a Hrad. Most není jen uhlí a smrad.

 1. Já mlsám arašídovou nugetu a přemejšlim o hovně :-)

 2. A malý Loboušek v manžestráčkách – to musel být ale loztomilý chlapeček…

 3. přemejšlet o hovně při mlsání řídký hnědý věci, no, to se snad přímo nabízí:-)
  a loboušek v manšestráčkách byl roztomilý až běda, hlavně, když mu z nich ta naředěná kyselina sírová udělala síťované kraťasy:-))

 4. těším se na ty fotky (enimena ne, toho už jsem viděl)

 5. františek: ale já nikoho jiného nefotil:-) Byť na jedné fotce jsem i já, přiznávám.

 6. enimen: myslíš tu kolekci, co jsme včera nafotili se šimonem, zatímco ti schla hlava? ta by stála za zveřejnění, to je pravda.

 7. no, tak tu můžem zveřejnit také, ale když se fotila ta kolekce, kterou jsem měl na mysli tak schlo něco úplně jiného:-)

 8. enimen: ty mě děsíš! že vy jste mi provedli něco ošklivého ve spánku!

 9. Ne, to vy jste mi dali na hlavu idelitový pytlík a pak mě fotili:-) Vzpomínáš.. Naštěstí jsem nebyl jediný s pytlíkem – to je kolekce, která stojí za zveřejnění. Škoda, že ten telefon neuschl:-)

 10. to byl ten smutný večer, kdy ti tommaserovo sperma zalepilo klávesy v té nové nokii, že? nu, smutný příběh:-)

 11. Ne, to byl večer, kdy jsem svoůj alcatel přihlásil do potápěčského oddílu…

 12. jo, tohle, moje dvaadvacáté narozeniny, jestli se nepletu…ty fotky bychom mohli nascanovat a něco s nimi udělat:-)

 13. když o tom tak přemýšlím, tak si říkám, že raději ne:-)

 14. No, ja teda ani nevim, jestli to vůbec vidět chci. Leda tak Enimenovu pokousanou bradavku… možná…

 15. Teď na to koukám… jo dvaadvacet, tak to bradavka nebude :-(

 16. tam není nic k vidění. jednak je mimořádně hnusná a jednak už je zahojená.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>