Bílé peklo

Holomráz neholomráz, včera byl pátek a to se do hospody prostě musí. Pravda, trošku mě zarazilo, že rtuť na venkovním teploměru se schovávala okolo mínus dvacítky, ale prostě jsem si poprvé po bůhvíkolika letech natáhl kulicha, omotal se šálou a hrdinně vykročil, zpívaje si Když jde blizzard s vichřicí.
Když jsem o třináct minut později otvíral dveře nejmilejšího podniku, cítil jsem, že mi kvůli strašlivému mrazu vynechává srdce, pukají ledviny a varlátka se stahují do břišní dutiny. Ještěže okamžitě přispěchal číšník s půllitrem krušovického Mušketýra na zahřátí.

Nevím, čím to bylo, ale včera se bez jakéhokoliv domlouvání sešla valná většina naší stolní společnosti. Snad instinkt, či co. V důsledku toho jsem seděl v hloučku devíti lidí, z nichž snad každý měl co slavit. Kamarád (a údajně prý i budoucí bloger) Lojer udělal státnice na právech v Praze. Dlouhovlasý kamarád P. uspěl na nějaké důležité zkoušce na právech v Plzni. Sice již před dvěma týdny, ale slavit ještě nepřestal. Kamarád-sklář slavil, že ve hře Medal of Honor se mu podařilo přežít vylodění v Normandii.A my ostatní jsme slavili prostý fakt, že i přes náš nehorázný životní styl jsme překlepali další pracovní týden.

Tyhle oslavy, to není jen tak. Bránil jsem se, jak nejlépe umím, ale stejně jsem nakonec hrozbě pití panáků neunikl. Ono těžko uniknout, když vedle vás stojí výčepák a dvanáct minut v kuse vás upozorňuje, že to prostě naleje, ať chcete nebo nechcete. To je psychoteror, jakému by podlehli i jinačí řízci než já.

A tak jsem ke svému docela solidnímu plotu pivních čárek přidal ještě čtyři kolečka nepěkných chemických višňových jelzinů. Když vám povím, že kamarád-policista, který je z titulu svého povolání ve výtečné fyzické kondici, už v jedenáct večer spal na stole, tak si asi uděláte obrázek o tom, jak to celé muselo dolehnout na mě.

O půlnoci jsem se rozhodl, že toho mám dost, což jsem poznal podle toho, že už jsem nedokázal smysluplně odpovídat na zamilované smsky od Té Neznámé:-) Opět jsem se tedy obalil textilem a nepříliš jistým krokem se vydal vstříc domovu.

Víte, před několika lety jsme s enimenem prošli akcí, kterou ve svých vzpomínkách titulujeme Stalingrad. Prostě jsme šli za jakýmsi temným účelem na vysokoškolské koleje Hvězda. Bylo teplo. Když jsme o pár okamžiků později koleje opouštěli a kvůli počtu promile v krvi jsme si nedokázali vzpomenout ani na svoje jména, bylo všude dvacet čísel čerstvě napadaného sněhu. Dojít na dvěstě metrů vzdálenou zastávku bylo očistcem, už proto, že jsme kvůli sníženým motorickým schopnostem každých pár metrů spadli do závěje a pěkně se v ní vyváleli.

Zmiňuji to tu proto, že včera se dělo něco podobného. Šel jsem sice sám, ale krutost zemské přitažlivosti jsem také okusil. Konkrétně na úseky cesty, kde udusanou hlínou vykukuje skalnaté podloží, jsem podivnou shodou náhod ztratil rovnováhu a velmi ošklivě se udeřil do temene. Naštěstí tento incident proběhl beze svědků.

Takže hádejte, jak mi asi dneska je?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Bílé peklo

 1. jooo…..teda -20 to je dost,ja zazil -28 v Trnave jako vojak.MofH jsem uz taky dohral..ale jen druhou obtiznost…je tam daleko tezsi level a ceske hospudky neni o nic lehci..
  :-)

 2. neurotik: tak si nevěř. byly to závěje jako kráva:-)
  point: level "česká hospoda" je fakt velký hácéčko:-)

 3. stalingrad? bohužel jsem pak pozvracel kostel na Míráku.

 4. zzzzima :-) Ja sel dneska v jednu v noci skoro deset kilometru z prace, pac mi nechtelo startovat auto a nocni tramvej k nam nejede :-) ale fakt je, ze jsme mel v sobe jen tri cerny staroprameny :-)

 5. Milan: člověk by neřek, co s ním tři černý staráče udělaj:-) jít deset kilometrů arktickým mrazem, to už musí bejt člověk dost bez sebe:-))

 6. Já šel dnes ráno nakupovat a už po deseti minutách venku jsem byl dost bez sebe. Brr!

 7. neurotik: vždyť říkám, taky jsem včera celkem úspěšně nakoupil. brr! :-)

 8. Já byla schopná v pátek večer psát nějaké sms? Tak to musely bejt skvosty:-)

 9. Ta Neznámá: to byly. seifert by se zastyděl:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>