To byla tak krásná dovolená!

Volume Třeboň

Třeboň je magická, říkám to pořád. Po ulicích běhají pávi, většina obyvatel nakupuje vánoční dárky ve vojenském výprodeji, luxusní restaurace jsou pojmenovávány po vašich přítelkyních, přespávat můžete v pivovaře a kvalita piva je všeprostupující.

Ve čtvrtek ráno jsme nasedli do vlaku, který právě do Třeboně směřoval. Já a F., kamarád-právník a Evička. Osvědčená čtveřice čtveráků. Vmáčkli jsme se do kupé, kde už dlela jedna nemanželská dvojice a jedna nepřístupně se tvářící dívka s nepřítomně se tvářícím psem, kterýžto byl předpisově spoután koženým náhubkem.

V prvních minutách cesty vládlo takové to zaražené ticho, které je možné slyšet, když jsou v jednom kupé tři navzájem neprovázané skupiny cestujících. Pak si kamarád-právník odkašlal a řekl „Ten pes vypadá jako Hannibal Lecter,“ a všem bylo jasné, že éra zaraženého ticha bude po zbytek cesty jen milou vzpomínkou.

V Třeboni si nás vyzvedl Jamon, který šel náhodou kolem, odvedl nás na oběd a posléze ubytoval ve svém 5+2 v areálu pivovaru. A začalo obligátní kolečko po hospodách a pivovarských sklepích. „Já toho přece nemůžu vypít tolik,“ bránila se F., když se před ní objevovaly neustále nové půllitry s těžkotonážními pivy. To je častý začátečnický omyl, však také byla v Třeboni poprvé. O pár hodin později už mluvila jinak, a jen díky tomu, že jsem se ještě doléčoval z těžší formy eboly a nevypil toho nějak extrémně moc, jsem ji dokázal dovléci na lůžko, odkud stejně pravidelně odbíhala hovořit do porcelánového telefonu. I kdyby byla romantická noc za těchto podmínek biologicky možná, stejně by možná nebyla, neboť kamarád-právník a Evička se nakvartýrovali do našeho pokoje pod průhlednou záminkou, že v tom jejich nejde topení.

Ráno bylo některým z nás trochu špatně a F. zjistila, že při svých večerních a nočních eskapádách ztratila čočky, takže po zbylé dny výletu jsem ji musel vodit za paži, upozorňovat na výmoly a kaluže a dělat jí make-up. O tom, že se ode mne nakazila optimistickým viděním světa, ale vypovídá fakt, že když v pátek večer šla spát, pochvalovala si: „To je fajn, že jsem ty čočky ztratila, teď se nemusím zdržovat jejich vyndaváním!“ Jinak se pátek odvíjel v podobném duchu jako čtvrtek, pokud jste to nepředpokládali.

V sobotu odjel kamarád-právník s Evičkou do Prahy a já s F. do Českých Budějovic, kde nás čekalo celkem milé setkání s její kamarádkou. Na Lannově třídě v mrazu krom toho pobíhal nahý mladík, dokud si pro něj nepřijeli uniformovaní pánové. My přešli z piva na whisky a bylo nám fajn. A věděli jste například, že v Českých Budějovicích mají také Vltavu, stejně jako v Praze? Neslýchané!

Nu a večer jsme sedli do prázdného vlaku směr Praha a v jednom tmavém kupé se tak trošku bavili. Vše ovšem v mezích drážního zákona!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “To byla tak krásná dovolená!

 1. Mám to tam rád, jezdíme tam často na kola. S těma pávama to zní, jak kdyby tam běhali po náměstí :-)

 2. Záhada poztrácených kontaktních čoček došla překvapivého rozuzlení v neděli večer v mojí brněnské koupelně. Ale to už je jiný příběh… ;o)

 3. škraby: Taky že běhali. To jako fakt. Procházeli se podloubím a nevypadali vůbec vystrašeně. A taky tam mají ochočený pivovarský muflony.
  Je magická.

 4. Lobo, dusnou atmosféru v kupé zaručeně rozptýlí nenucené prohození „Dnes je zima, že?“.
  Tisíce děkovných dopisů od diváků!

 5. škraby: fakt, běhali pod jednou z těch věží. tedy de facto skoro na náměstí:-)
  F.: to rozuzlení mě zajímá!
  Mamed: jenže opakované vtipné prohození není vtipným prohozením:-)

 6. škraby: fakt, běhali pod jednou z těch věží. tedy de facto skoro na náměstí:-)
  F.: to rozuzlení mě zajímá!
  Mamed: jenže opakované vtipné prohození není vtipným prohozením:-)

 7. podle me je ta jejich vltava nejaka trapna mrnava napodobenina te nasi!

 8. hje: jak jinak:-))
  Mulder: náhodou, od redakčního vizážisty jsem leccos odkoukal:-))

 9. hje: jak jinak:-))
  Mulder: náhodou, od redakčního vizážisty jsem leccos odkoukal:-))

 10. S tím make-upem samozřejmě kecá. Na blízko vidím dost dobře. Což je dobře ;o)

 11. F.: kecá, kecá, to je silné slovo, trošku jsem si jen zapřeháněl!
  sistr: já tedy ne. i když gulášovku jsme tam měli luxusní!

 12. Dá se věta: „Ten pes vypadá jako Hannibal Lecter“ použít i v případě, že poblíž žádný pes není? Přijde mi to jako zajímavá úvodní fráze…:-)

 13. katchaba: tato věta se dá použít kdykoliv. stejně jako jakákoliv jiná věta. ovšem výsledky se mohou různit:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>