Mé dny jsou skoro sečteny!

Tedy alespoň ty hlavnoměstské

Dnes jsem cestou do práce viděl plakát, prvděpodobně na další zfilmované pokračování Harryho Pottera. Jsem jedním z asi osmi lidí, kteří knížky o malém kouzelníkovi nečetli, filmy neviděli a počítačové hry nehráli, ale přesto mě na plakátě něco zaujalo: Slogan „Doba bude zlá.“

Ponechme teď stranou, zda se jeho autoři inspirovali mnou, že prostě vzali mé oblíbené rčení a posunuli ho do budoucího času. Budiž, budiž. Doba ale opravdu zlá bude, alespoň velmi pravděpodobně.

Před časem náš holobyt opustili dva spolubydlící, kteří se přihlásili na inzerát. Bydleli s námi měsíc, což není nejdéle, ale aspoň něco. A od té doby jsme s kamarádem-právníkem sami. Dál tvrdošíjně obýváme společný pokoj, který jsme si za tu dobu už slušně zabydleli, zejména pokud budeme jako ukazatel zabydlenosti brát počet prázdných lahví od čehokoliv. A pokoj vedlejší zeje prázdnotou, kromě těch nepočetných okamžiků, kdy se tam ubytovávám s F. a prázdnotu zaplňujeme vzdechy.

Všechno by bylo krásné a dobré, kdybychom nemuseli platit nájem. Už ten poslední jsme s kamarádem-právníkem platili ve dvou místo ve čtyřech a to nás opravdu neoslovilo. Zdá se, že i ten příští zaplatíme stejným způsobem, a to už je opravdu pramálo vhodné. Takže jsme se tak nějak dohodli, že pokud do konce roku spolubydlícího nenajdeme, tak asi byt opustíme, sbalíme si svých pět švestek a vrátíme se zpět na maloměsto.

Což bude krok zpátky v rovině osobní svobody, pohodlí a konzumace alkoholu, ale asi se nedá nic dělat. Takže ještě apeluji na vás. Kdybyste sháněli bydlení nebo věděli o někom, kdo ho shání, klidně se mi ozvěte a já vám poskytnu komentovanou prohlídku nemovitosti. Nebo na druhou stranu, pokud vlastníte v Praze byt, který je zle nevyužit, a který byste za pár šupů chtěli zalidnit relativně populárním bloggerem, taky se mi ozvěte a já se milerád nastěhuji, ba co víc, váš byt zpopularizuji tím, že o něm budu pravidelně psát, takže jeho tržní hodnota značně vzroste.

No a když nic z výše navrhnutého nevyjde, čeká mě tristní dojíždění, s ním spojené časné vstávání a podobné hnusy. Pozitivem, které by to jakž takž mohlo vyvážit, by mohla být stálá blízkost nejmilejšího podniku a možnost do něj de facto denně zacházet, ale nejsem si jist, zda je to opravdu pozitivum.

Takže, přátelé, vyzývám vás! Pište mi, smskujte mi, telefonujte mi a nabízejte, ať už sebe, své známé nebo své byty! Mně se v Praze líbí a odjíždět se mi moc nechce, tak s tím něco udělejte! Nečte mě někdo z ministerstva kultury? Nemohl bych třeba dostat na bydlení a tvorbu v Praze nějaký grant? Nečte mě někdo z ministerstva obrany? Nemohl bych třeba dostat nějaký granát?

Je jen na vás, zda budou letošní Vánoce smutné!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

39 thoughts on “Mé dny jsou skoro sečteny!

 1. možná by se našlo něco u nás na Hradě, zeptám se Klausové, popularity není nikdy dost, aspoň do příštích prezidentských voleb.

 2. Nelze než zdůraznit, že Lobův holobyt dobře vypadá a je na extrémně sexy lokalitě. Dokonce i filmaři si ho již vybrali!

 3. VK: to byste byl opravdu, ale opravdu hodný, pane prezidente!
  Mamed: to je pravda, holobyt je v tomto případě jen takové familierní označení:-)

 4. já bych mohl vyprávět, co jsem v tom bytě zažil! raději to ani nechtějte slyšet!

 5. A já jsem v tom bytě osahávala pět mrtvol! Oči se mi zalévají slzami dojetí! Lobo, neopouštěj ho, zahyne!
  p.s. jsem druhá z osmi, kteří nikdy neviděli ani nečetli nic o malém kouzelníkovi!

 6. Já jsem kvalifikován na lavičku, viděl jsem půlku druhého dílu v televizi …

 7. jsem čtvrtý z osmi…
  každodenní dojíždění z maloměsta zavání masochismem !

 8. To je směšné, se svým platem přeci můžeš mít i dva takové byty!

 9. P~O: To je zajímavé, jak jsou všichni dobře informováni. Až na mě tedy :o )

 10. On se ti nechlubí? To je ale hanebné! A vůbec, proč na maloměsto, proč ne do Brna?

 11. Jsem pátý z osmi. A navíc: V mém bytě bude zanedlouho jedna místnost volná. V druhé bydlí pětatřicetiletá historička se speciálním zájmem o ženskou středověkou mystiku, znalkyně všech filmů, které byly v posledních sto letech natočeny, nadto ještě x-krát nadprůměrně vydělávající vědkyně oceněná předními českými a německými cenami pro mladé vědce. Mám zorganizovat setkání?

 12. P~O: Proč ne do Brna? Že by kvůli nízkým výdělkům na jižní Moravě? ;o)
  Paželv: A nadto je jistě i nadpozemsky krásná? Ou,ou,ou.

 13. F.: Je půvabná in her own way. Je prostě roztomilá. Kamarádce třeba vymazala z počítače kus diplomky, protože ona by to tak nikdy nenapsala :-)

 14. Paželv: Vymazala kus diplomky, říkáš? Tak to je pro Loba spolubydlící jak vyšitá. ;o)

 15. enimen: vyprávěj!
  MB: když doba je zlá!
  P~O: všechny moje úspory jdou na pokrytí cestovného do Brna:-))
  Paželv: to zní dobře, jestli ty pokoje nejsou spojené, tak přijímám:-))
  Mulder: toho není nikdy dost:-)

 16. F.: Jestli se nepletu a je to ta, která si myslím, že to je, pak je to vskutku pohledná a okouzlující bytost. :o )) Nicméně přece nevěříš, že by Tě loboušek vyměnil za středověkou mystiku a ceny pro mladé vědce!

  Paželv: Zanedlouho? :o ) V tom případě jsem právě odeslala emajl s nesprávným předpokladem. :o ))

  lobo: Bože můj, to je ale naléhavá výzva! To abych se poohlédla po plastovém náramku „Cítím se zodpovědná za Lobovy pokažené Vánoce!“ Nejmilejší tu sice bude mít na nějaký čas docela volno, ale obávám se, že spolubydlícího hledat nemíní… :o ))

 17. F.: No, to taky není dobré. Některé věci jsou fakt pravda! :o )

 18. F.: Neboj, vše je v pořádku, inteligentní vědkyně již skoro půl roku chodí s jedním vídeňským profesorem, který je specialista na nájezdy Hunů :-)

 19. F.: já bych vědkyni stejně nechtěl, určitě neumí tak okouzlujícím způsobem pít pivo:-)
  asTMA: ten náramek by to chtělo:-)

 20. Paželv,lobo: A kdo říká, že se bojím? Ale jinak uklidňovači jste zdatní, to zase ano. :o )

 21. Já jsem taky z osmi! A taky jsem duch jedné z mrtvol z onoho bytu. Nikde jinde se mi neumíralo lépe!

 22. Jsem devátá z osmi! Lobo, lobo, smutno je mi. Kéž bys řekl před měsícem! Mohls vyplnit prázdnotu našeho třetího pokoje svými prázdnými lahvemi.

  Předpokládám, že jsi navštívil nejprofláknutější server v hledání spolubydlících a smočil slzami input boxy??!!

 23. Linet: škoda! a profláklým serverům já nevěřím:-))

 24. Pak tě čeká maloměsto! Minulý měsíc mi přišlo třiašedesát nabídek!

 25. tak jo, když nikdo z vás neměl odvahu to udělat, zbylo to na mne: nejsem ani třicátá první ze stodvaašedesáti, ani sedmnáctá z odmocniny ze tří, protože jsem nejen přečetla všechny díly, ale i viděla všechny filmy! tak!

  a teď klidně do mě :-) ))

 26. I Ty jedna Katchabo! Jsi první z několika milionů, ne-li miliard! A já jsem druhá! :o )) A ještě dodám – co, že jsem to četla a viděla! Mně se to i LÍBÍ! :o )))

 27. nemano, ja vim, ze to bude znit stranno, navic z takovy dalky, ale byt, respektive pokoj, shanim plus minus od novyho roku (teda, jestli me neukradnou slizky taxikari a neprodaj do afghanu a piloti aeroflotu nebudou na novej rok vozrali), takze pokud to neni nejaka zpozdena aprilova sutka, tak sem s tim realitnim servisem – kde, jak proc, za kolik…

 28. Mám na mysli ten, co je jen o trochu slavnější než ten druhý nejprofláknutější. :) V jeho adrese jsou tři dvojitá véčka, několik teček, cz a slovo „spolubydlící“.

 29. asTMA: ráda tě vidím, Druhá z miliard! jsem ráda, že nejsem sama :-) ))

 30. Jsem třetí z miliard, ale jsem rád, že jsem tam ve společnosti asTMY a katchaby! A není mi z nás smutno!

  Ale před pár dny mi jeden můj kamarád (sympatický, s přiměřeně kladným vztahem k acoholic beverages) zoufale vyprávěl, jak se nutně potřebuje přestěhovat. Prověřím to!

 31. tady je teď inzertní server? tak já od nového roku sháním zbrusu nové zaměstnání, pokud možno nadprůměrně zaplacené a s nevelkou škálou pracovních povinností. děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>