Kupecké počty

Dva góly jsou víc než jeden gól. To je gól.

Naše celkem domovská osvěžovna Gulliver se pozvolna proměňuje. A nevím, jestli k lepšímu. Tedy jedna změna k lepšímu se jistě najde: Gulliver zavedl Večerní menu, což je velká mísa polévky, velká porce masa s velkou přílohou a jedno běžné pivo. To vše za user friendly cenu. Ale tím ta pozitiva hasnou.

Moji věrní čtenáři si možná vzpomenou, jak jsem tu kdysi básníval o slovenské pinglici, která u Gullivera roznášela. Štíhlý pas, milý obličejík, ňadérka tak akorát do pusy, ledová a nedostupná, chodívali jsme ne na pivo, ale koukat na ní. Kde ty časy jsou? Když jsme včera s kamarádem-právníkem do Gullivera dorazili a usedli k zamluvenému stolu, po žádné servírce nikde ani stopy. Že naše oblíbená východní sestra zmizela, s tím jsme se smířili už dávno. Ale na dohled nebyla ani žádná z jejích nástupkyň a nápoje roznášela jen dvojice mladíků poněkud brunátného vzhledu.

Mimochodem nápoje. Před několika týdny jsem se zařekl, že desítku u Gullivera prostě pít nebudu. Nebudu. Je hnusná, a to nejen proto, že jde o hnusnou značku. Nedělala mi dobře. Začal jsem pít dvanáctku. A včera jsem zjistil, že i dvanda už je k nedopití. S přemáháním jsem do sebe nasoukal dvě a pak zcela nesystémově přesedlal na lightku, protože ta břečka se prostě pít nedala. Kamarád-právník mě obvinil, že jsem se v Třeboni příliš zmlsal pivkem od Jamona a možná je to pravda.

Takže z kdysi proslulé hospody se stává jen stín, který naštěstí stále drží nad vodou luxusní kuchyně. Ovšem uvidíme, jak dlouho tento stav věcí vydrží.

Nihilistickou náladu mi včera nevyspravil ani fotbal. Být fanouškem Sparty je v této sezóně vážně za trest. S kamarádem-právníkem jsme se už od poloviny druhého poločasu jen těšili na konec, až budeme moci jít spát. Kde jsou ty časy, kdy jsem během skoro každého zápasu Sparty potěšeně vydechl nad třemi krásnými góly, které vsítila? V poslední době mi k potěšenému vydechování stačí i povedená přihrávka nebo co nejméně neobratné zpracování míče, a i přesto takřka potěšeně nevydechuji.

A dnes mi do kanceláře vtrhla dvojice evidenčních pracovnic a začaly provádět inventuru. Tedy kontrolovat, zda jsem si domů neodnesl například krásnou mrtvolně šedou skříňku nebo věšák ve tvaru věšáku. Když zjistily, že vybavení kanceláře odpovídá jejim papírům zcela stoprocentně, vypadaly dost vyplašeně.

Ale snad to nebude problém.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Kupecké počty

 1. Benny: těší mě, že začínáš mít zdravý matematický náhled na věc:-)
  F.: půllitrová, jak jinak:-)
  MB: jak to víš? že tys ji už někdy viděla?

 2. Kvalitu piva ovlivňuje péče o trubky … kdy sis ty své naposledy pořádně vyčistil??

 3. A Lobo? Je ve tvaru Loba? Měly Tě v papírech? Jsi evidován?

 4. enimen: sparta? na tu já chodím se synem:-))
  F.: a doufejme, že tam ještě dlouho zůstane:-)
  Mamed: to není mými trubkami:-)

 5. asTMA: lobo je přibližně ve tvaru loba, ale v papírech chyběl!

 6. Loboušku, propána, dělej s tím něco! Kdo není evidován, jako by nebyl!

 7. asTMA: už jsem učinil opatření a zahalil se do papíru toaletního, jistě nezůstanu nepovšimnut:-)

 8. lobo: Jako vždy stylově! :o ) Já věděla, že nezklameš. Doufám, že je to ale papír s vkusným potiskem!

 9. MB: já pořád zapomínám, ty zkušenosti:-)))
  asTMA: s takovými malými kosočtverečky…mimořádně vkusné, řekl bych!

 10. lobo: Výtečně! Nikoho nenecháš na pochybách, že jsi muž na svém místě a máš jasný cíl!

 11. Cháchá!Byls dohnán, lobo! Konečně mohu číst aktuální příspěvky a ne jen po nocích dohánět a číst ty předchozí, bych byl chronologicky co nejblíže svému vzoru. Dnešním dnem mohu opět začít chodit normálně spát =)))

 12. kiw2com: inu, nezbývá než pogratulovat k tak vytříbenému vkusu:-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>