Lekce lásky

Další jistota v trapu

Včera nás nevyzpytatelné cesty osudu zavedly do hospody, která vypadala přesně jako ta, kterou nazýváme Irská. Ostatně později se ukázalo, že je to opravdu ona. Mohlo nás to napadnout hned, když stála na stejném místě.

Kamarád-právník si poručil Hoegaarden, já desítku a Evička čaj, potud vše v zajetých kolejích. Jenže ta zlá epidemie obměny pinglů, o které jsem se tu letmo zmiňoval už před časem, zasáhla i Irskou. Náš oblíbený pokérovaný a namakaný pingl za sebou zavřel padací dveře od propadliště dějin a nahradil ho podivný chlapík s pivním mozolem.

Byli jsme z toho nesví. Nová pracovní síla sice vzorně rozžínala svíčky na stolech, ale s roznosem piva to trošku haprovalo. A vůbec nemluvím o tom, že šlo o krok zpět z estetického hlediska. Pochopte, cítím se být krystalicky čirým heterosexuálem, ale přesto jsem se v přítomnosti celkem ztepilého pingla, který mi tykal a panáky kapitána Morgana nosil bez ptaní, cítil tak nějak lépe.

I když, jak tak o tom uvažuji, on byl štíhlý a já ne, on měl svaly a já ne, takže vlastně je možná dobře, že se naše cesty už nebudou protínat a já se z těch pocitů méněcennosti snad časem vyléčím.

Nicméně: K vedlejšímu stolu přišla osamělá dívka. Za modelkoidně krásnou by ji pravděpodobně označil jen velký eufemistooptimista. Objednala si pivo, z obnošené kabely vytáhla jakousi anglicky psanou publikaci o palčivých otázkách teosofie a začala ji hltat. Obrazně řečeno, samozřejmě. Nevěnovali jsme jí velkou pozornost, jelikož nás Evička zaměstnávala vyprávěním, kterak se na ní v areálu vysoké školy nalepil nějaký úchyl.

Jenže u dalšího z vedlejších stolů, kde seděla skupinka mladíků přibližně našeho věku a přibližně třikrát tolik popsaného účtu, se děly onačejší věci, které nakonec vyústily v to, že ten nejopilejší z mladíků, který navíc vypadal jako Vladko z Vyvolených, přivrávoral k intelektuálce a pokoušel se s ní zapříst konverzaci.

Dívka zjevně nebyla jeho plánu úplně nakloněna, ale alespoň slušně odpovídala na jeho otázky. Byť většinou maximálně dvojslabičně. To trvalo asi tři minuty, pak se mladík omluvil, že musí na záchod, pak znovu přišel a s dívkou počal hovořit anglicky, nebo spíš jazykem, který za angličtinu pokládal.

Nebudu vám lhát, neoslnil. Po několika větách vybavených naprosto špatným slovosledem a totálně chybnými časy se vrátil ke svým kumpánům a sklidil od nich zasloužený posměch.

Jak to bylo dál, nevím. Odešli jsme totiž po třech pivech a jednom kapitánovi na kutě. Ale mohl to být začátek hezkého přátelství. Třeba.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Lekce lásky

 1. Tak co, dneska 1st,
  nebo mě zasejc někdo předběhnul?

 2. vy chodíte do irské hospody na Hoegaardena,desítku a čaj ?

 3. Celý Lobo! ;-) Nakousne příběh a nechá ho být! Jak to dopadlo s Evičkou a úchylem????

 4. krystalicky čistý heterosexuál…jen pochybovači utvrzují…

 5. Mulder: A dvojnásobní pochybovači v tom utvrzování šťourají…psychologové tomu říkají projekce ;o)

 6. Eleska: dneska totálně 1st:-)
  dalimil: ano, zdá se ti to divné? :-)
  Mamed: nejde o ducha, právníkovi došly peníze:-)
  Mek Bílová, lojer: inu, vzali se! nebo se vezmou. nebo on si vzal ji, teď nevím:-)
  Mulder: chtěl jsem toliko pobavit!
  F.: děkuji. aspoň v tobě mám zastání:-)

 7. LOBO: kdybys té intelektuálce řekl, že máš hojně navštěvovaný bezva blog, kterému nikdo jiný nemůže konkurovat, jak s oblibou rozlašuješ, tak dopadneš určitě lépe než ten ožrala

 8. Xavon: A jéje, zase tu byla návštěva z jiných vesmírů? :o ))

  loboušku, kdybys té intelektuálce řekl, že kromě hojně navštěvovaného bezva blogu máš i zlé dvojče, které Ti dělá nežádoucí reklamu, třeba by Ti na chvíli půjčila knihu! Tři piva a jeden kapitán? Obávám se, že ta pinglí frustrace je silnější, než přiznáváš…

 9. asTMA: frustrace? ale kdeže, solidarita se spolubydlícím a touha žít zdravě:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>