Hluchý jako Def Leppard

Čím, ptám se, čím jsem si zaloužil tak krutý trest?

Začalo to včera, nebo možná předevčírem, kdo ví. Poslední čirou radostí, kterou mi osud dovolil, byl fakt, že jsem Tu Neznámou poněkud netradiční léčbou zbavil údajně strašlivé kocoviny. Sotva jsem si nad svým obecně prospěšným činem stačil radostně zamnout ruce a posléze vyčerpáním usnout, přišla pohroma.

Když jsem se ráno vzbudil, zjistil jsem, že mi neuvěřitelným způsobem zalehlo pravé ucho. Zrovna to pravé, moje nejoblíbenější! Levým ze zásady skoro neposlouchám, ale bez funkčního pravého ouška jsem se cítil poněkud nesvůj. Doufal jsem, že půjde jen o chvilkovou záležitost, která sama od sebe rychle pomine, ale mýlil jsem se.

V práci jsem svůj nově získaný handicap pociťoval velmi silně. Kolegové na mě vždy několik minut hovořili, a až když zjistili, že nereaguji, tak buď zvýšili hlas nebo se dostavili k mému stolu, poklepali mi na rameno a svůj přednes zopakovali, což je pochopitelně nijak netěšilo. Navíc jsem si musel zvyknout na to, že každého, kdo mi něco říká, je lepší pozorně sledovat, abych si mohl pomáhat odezíráním ze rtů. Peklo, přátelé.

Zajímavé je, že když jsem večer šel s jednou ze svých nejmilejších pracovních kolegyň do hospody, rozumněl jsem jí zcela všechno a bez potíží. Možná, ale to je nepotvrzená teorie, to bylo dáno konzumací ne zcela mizivého množství bílého vína. Nicméně ze znovunalezeného sluchu jsem se radoval i cestou do bytu, v metru i tramvaji jsem šťastně naslouchal hovorům spolucestujících, a spát jsem šel přesvědčen, že sluch mi opět skvostně funguje.

Ne, ne a ne. Dnes jsem se vzbudil, a zjistil jsem, že situace se sice trochu zlepšila, ale stejně ještě nestojí za mnoho. Slyším, ale jen když se snažím. Řeknu vám, jsem z toho poněkud znechucen. Naštěstí mám dnes večer v plánu kino s Tou Neznámou, a vím, že v multikinech se na zvuku nešetří, takže jistě brilantní dialogy určitě proniknou i přes mé ucpané sluchovody. Žádná nesnesitelná krutost, řekl bych.

Ale stejně si oddychnu, až se mi sluch zcela vrátí a já budu zase tím radostně naslouchajícím chlapcem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Hluchý jako Def Leppard

  1. Tys vyléčil mou kocovinu, tak já ti dnes za odměnu osvědčenou alternativní metodou zkusím uzdravit ucho.

  2. Ta Neznámá: No, nabídka je to šlechetná, ale bojím se, že tady nepomůže vůbec nic:-)

  3. stačí do ucha nachcat a budeš slyšet jako rys ostrovid ostrosluch

  4. enimen: tak v tom případě bych se přihlásil na nějakou tu léčebnou kůru.

  5. tlustá, teplá, hluchá hobit s vychcaným uchem!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>