Za úsvitu nalitej…

…den nebude složitej!

Předem umlčuji všechny dohady. Veršovánka výše není mým mottem. Jen jsem ji dnes zahlédl nepříliš krasopisně napsanou na vývěsním štítu jedné hospody, kolem které jezdí moje ranní tramvaj. Že jde o podnik, kam byste prarodiče na oslavu své promoce nevzali, to snad není potřeba zdlouhavě zdůrazňovat.

Veselé věci se dějí všude kolem mě, dokonce i ve velmi vzdálených městech. Důkazem toho může být příběh, který mi včera telefonicky vyprávěla F., dlící toho času dvě stě kilometrů ode mě. Prý měla v práci plné ruce práce s nějakou prací, když jí zazvonil telefon. Koutkem oka koukla na display, a jelikož na něm zaznamenala pražské číslo, které jí přišlo shodné s mým pracovním číslem, sluchátko hbitě zvedla a sladce do něj zaševelila „No ahój, koloušku.“

Jak se cítil ten neznámý telefonista z ČSOB, který jí volal s tím, že se jí pokusí nabídnout nějaký zvýhodněný úvěr nebo stavební spoření nebo kýho šlaka, to se bohužel už nikdy nikdo nedozví. Prý ze sebe něco nesměle vykoktal a pak rychle s úlevou zavěsil. Podle mě by se tihle telefonisté měli více cvičit ve zvládání neobvyklých komunikačních schémat.

Jako například včera já. Přišlo mi oznámení, že jako poděkování za dobrou práci mě a desítku dalších vedoucích pracovníků zve náš nejvyšší šéf do divadla. Argumentoval jsem, že mám plné ruce práce s prací, respektive uzávěrkou, ale bylo mi naznačeno, že nepřítomnost v divadle rovná se osobnímu selhání. A to já si nechci dovolovat, takže jsem se hodinku či dvě stresoval a popoháněl běh věcí, a vida, divadlo jsem nakonec stihl.

Byl jsem maličko nervózní, že do chrámu múz přibíhám rovnou v pracovním, tj. ve vysokých modrých botách, ošoupaných džínech a hnědém svetru, ale nakonec se ukázalo, že podobně ležérně je oděna většina návštěvníků. Pokud to někoho zajímá, šlo o představení Reality show v Divadle Radka Brzobohatého. Popravdě, nebylo to nejlepší divadlo, jaké jsem kdy viděl, ale i do nejhoršího mělo hodně daleko. Chvílemi jsem se opravdu s chutí smál, a nebýt tří scének se zpěvy a trochu divného konce, což jsem protrpěl, byl bych takřka beze zbytku spokojen.

Jen mě zarazilo to nekolegiální opisování od jiných autorů. Že jedna z postav říká „Doba je zlá,“ to jsem ochoten pochopit. Ale že jiná vyzývá „Posílejte sms ve tvaru sms,“ to už je opravdu na pováženou!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “Za úsvitu nalitej…

 1. Mamed: potřeboval bych vycházkové hole asi takhle dlouhé!
  F.: je to utrpení! :-)

 2. –> Mamed und Lobochlapci abyste neprotelefonovali celé jmění i se stodolou!

 3. To je Lobova starost, já mu cenu hovoru zohledním v platbě za asi takhle dlouhé hole :)

 4. á, vidím, že jsou tu samí znalci! jenže vy, vy jste zase lízali zdi!

 5. Mamed: zatím zkus poslat jen jednu, jestli se procpe!

 6. -No kdopak to tady taťkovi udělal?? A kdo byl za to bacanej???
  -To´s mě tenkrát nasral, kamaráde.

  Mamede, telefonista je každý, kdo telefonuje, je tedy zbytečné, aby si to jednotliví telefonisté při telefonování do telefonu telefonovali. Správně to tedy zní – hola, hola, tam Mamed!

 7. asTMA: já jsem ale netelefonoval, ale psal komentář na webovou stránku, takže jsem nechtěl ostatní zmást …

 8. Mamed: Máš pravdu, to jsem zapomněla vzít v úvahu…

 9. Hans: velmi pravděpodobně ani nikdy nedostaneš, nerad si začínám s lidmi, kteří jsou stejně velcí:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>