Vánoční dárky: Fáze jedna

Jak být takřka úspěšným

Včera to tak nějak vyšlo, že jsem si udělal čas na nákup prvních vánočních dárků. Pohrdl jsem nabídkou obchodů v přeplněném centru Prahy a vyrazil na klidný venkov, respektive do Carrefouru Eden.

V tomhle paláci konzumu jsem ještě nikdy nebyl, ale z několika na sobě i na mně nezávislých zdrojů jsem slyšel reference dvojího typu: Že tam člověk nikdy nesežene to, co potřebuje, a že tam nechodí moc lidí. Pravdivost těchto výroků jsem si na vlastní kůži vyzkoušet prostě musel, ačkoliv mě kvůli tomu možná někteří odsoudí coby nezodpovědného dobrodruha.

A jak jsem tak bloumal zmíněným nákupním střediskem, reference se začínaly zhmotňovat. Například zákazníků panuje v Edenu naprostý nedostatek. Nejsem příznivcem tisícihlavých davů, ale přeci jen se cítím trochu zvláštně, když je personál nad zákazníky v přesile. Když prodavačky z jednotlivých (prázdných) obchodů místo za pultem postávají uprostřed chodeb, pokuřují, klábosí a některé mají dokonce tu drzost, že si sedají na lavičky, určené k odpočinku právě zákazníků. Z lidského hlediska je to asi fajn, co do pohodlí nakupování je to taky milé, ale nejsem si úplně jist, zda je to správné i podle ekonomických pouček.

I když, co si budeme povídat, zkoušku Základy ekonomie jsem ne zcela zvládl. Pamatuji si ten trudný den, jako by to bylo včera. Maximum bylo šedesát bodů a na nejostudnější projití stačilo patnáct, což, jak nám vyučující zdůrazňoval, je počet, který by podle pravidel pravděpodobnosti bylo možné dosáhnout i náhodným výběrem odpovědí. Projevil jsem svůj neobyčejný talent pokořovat matematické pravdy a dosáhl bodů třinácti, což vyučujícího téměř rozplakalo, neboť si uvědomil, jak je špatný pedagog. Ale to sem nepatří.

Ani co se týče sortimentu, nebyl to v Edenu žádný ráj. Můžu říci, že jsem v podstatě sehnal polovinu věcí, které jsem sháněl. Někomu to přijde dost, někomu málo, nechám to na vás. A kromě nevelkého výběru mi vadily i různé matoucí věci, například podle mě zcela nesmyslné značení velikostí některých textilií, například krásných svetrů. Já přeci vím, že F. má velikost M, ale to, co v Edenu vydávají za M, by podle mě nebylo ani průměrně velkému novorozeněti. To není správné, takhle mýlit lidi.

Aby toho nebylo málo, dostal jsem hlad a zlákala mě jakási místní pizza. Mohu zodpovědně prohlásit, že horší pizzu jsem v životě nejedl. Takže není divu, že po nákupech jsem se musel setkat s kamarádem-právníkem a naším věrným pirátským kapitánem.

A tím se všechno zlepšilo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Vánoční dárky: Fáze jedna

 1. cos čekal? v ráji je nuda a proto je prázdný! v týhle zimě se šli všichni zřejmě radši zahřát do peklíčka…

 2. Já si pořád myslel, že F. má velikost F, ale ona má moji velikost :)
  Roztomilé!

 3. Mamed: A někdy mám i Lobovu velikost. A někdy XLobovu velikost. Záleží na tom, jak se předmětná prodejna textilu (ne)snaží vlichotit zákaznicím…

 4. Mek Bí: byl jsem naivní, přiznávám!
  F.: ano, ale jen pro budovu Rohlík. hlavní vrátnice je v hlavní budově:-) ale Petrovi bych nevěřil nic:-))
  Mamed: to se často plete. F. je dívkou ve tvaru F. (nikoliv toho písmene), ale ve velikosti M. většinou.

 5. Doporučuji vyzkoušet pizzerii na konečné metra A – Skalka! A pak hodnoť!

 6. asTMA: ne. teď nějaký čas budu bez pizzy. aspoň den či dva:-))

 7. Jsem snad jediná, kdo má svoji velikost?! Všichni máte cizí??

  Jinak souhlasím s asTMOU. Pizzerie je to nejhorší nejen co do kvality italské pochoutky, ale i do pizzeriovatosti obecně.

 8. dívky, jedly jste někdy pizzu v Pizza go home na I.P.Pavlova? přímo tam? to je co do útulnosti a kvality taky velmi politováníhodná provozovna:-)

 9. lobo: nevím, jestli bych jedl v pizzerii, která člověka sama vybízí k odchodu:-)

 10. lojer: kdyby byly tři hodiny ráno a tebe přepadl hlad, tak bys neváhal!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>