Auta a autíčka

Víte co myslím, takové ty věci, které mají většinou čtyři kola a zabíjejí spousty lidí. Mám je moc rád.

Aby nedošlo k omylu: V tom, jak auta fungují, se nevyznám ani zbla. Když mě postavíte před odkrytý motor, dokážu vám možná najít klínový řemen, ale tím mé znalosti a dovednosti končí. Tím je také dán můj handicap, který znatelně prožívám, když mi bratr-automechanik vypráví veselé historky ze své profese. Naštěstí sourozenec má pro mě pochopení, a tak své vyprávění prokládá vysvětlujícími odbočkami, kdy mi vždy pomalu a názorně, jako když se baví s idiotem, popíše, o čem je vlastně řeč. A poté se vždy dokážu vyprávěné historce od srdce zasmát.

Aby nedošlo k dalšímu omylu: Nepatřím k těm, kteří si život bez volantu v rukou nedokáží představit. Řidičák jsem získal v osmnácti, ale myslím, že od té doby jsem nenajezdil ani 500 kilometrů. Tím pádem přiznávám, že jsem řidič nevyježděný a tudíž špatný a ostatním účastníkům silničního provozu nebezpečný. Zkrátka – v našem maloměstě je zbytečné autem jezdit, když se všude dá během pár minut dojít. Do Prahy nám jezdí autobusy aspoň dvakrát za hodinu. A nemám problém se přiznat, že se za volantem prostě necítím dobře, takže se řízení snažím vyhýbat.

Jen pevně doufám, že neplatí ta idiotská poučka, kterou jsem se dočetl v nějakém časopise na křídovém papíře. Že prý jaký řidič, takový milenec:-))) To bych se pak nad sebou musel zamyslet.

Všechno, co jsem popsal výše, mi ale nebrání, abych alespoň v duchu slastně nezavzdychal a nezaslintal, když vidím fakt krásné auto. Dokonce jsem jeden čas přibližovadlo i vlastnil – k osmnáctinám mi děda věnoval svou stařičkou bledě modrou Škodu 100. Autíčko to bylo roztomilé, nedalo se hýbat se sedačkami, mělo pár pěkných děr v prorezlé podlaze a spotřebou paliva se znatelně přibližovalo spotřebě sovětských tahačů jaderných raket. Asi po roce jsem ho, veden pudem sebezáchovy, prodal.

Ale kamarádi, když na ulici zahlédnu některý z novějších Mercedesů, BMW sedmičkové řady nebo libovolného Jaguara, úplně mi buší srdce. Ještě víc si ulítávám na amerických autech…Corvette! Jeep Cherokee! Dodge Ram! Jakýkoliv Chrysler! Ale mou zdaleka největší automobilovou láskou, jejíž spatření mi způsobuje sérii estetických orgasmů, je HMMWV neboli Humvee. Nemyslím její komerční novou verzi H2, ale tu originální, původně stvořenou pro armádní použití.

Jestli si někteří z vás nedokáží vybavit, o čem je řeč, tak se prostě podívejte na zprávy nebo jakýkoliv film o současné americké armádě. Humvee je taková ta strašná bestie, skoro pět metrů dlouhá a přes dva metry široká, jaká se používá prostě všude. Nebo se prostě podívejte sem.

Kdybych měl spoustu peněz, tak tohle by bylo auto, které by mi stálo před vilou. A myslím, že kvůli tomu, abych s ním mohl jezdit, bych svou nechuť k řízení dokázal překonat. A ani by na střeše nemuselo mít ten kulomet:-)

Jestli mě čte nějaký hodně bohatý fanoušek či fanynka, tak už ví, co mi koupit k Valentýnu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Auta a autíčka

  1. Můj názor znáš. Pro mne je tvůj vztah k řízení automobilu tvé jediné výraznější mínus. Nehledě na to, že již jsem ti k Valentýnu zakoupila růžového plyšového medvídka a objednala sezení v La Provance, které doufám zaplatíš :-)

  2. co je proboha La Provance??? já myslel, že půjdem někam do nonstopáče, kde je obsluha nahoře bez:-)

  3. No to je přece ta hospůdka, kde mají ty vynikající zapečené mušle Sv. Jakuba a hoří maso se zeleninou Julienne, podávané s divokou rýží, za směšných 890 kaček.

  4. tak to jsem v klidu. vezmu si hypotéku na byt svých rodičů a můžeme si tam zajít na menší svačinku.

  5. Já věděla, že se ti ten nápad bude líbit.

  6. ještě je otázka, jak se bude líbit našim, že se musí přestěhovat do azylovýho domu…ale uvidíme.

  7. Můžu ti zařídit půjčení Humříka, ale nevím, jestli nebudeš potřebovat ještě jednu hypotéku. Přeci jen tohle autíčko krásně papá:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>