Černá dodávka

Tohle už není paranoia!

V naší ulici stojí několik aut. Za ta léta je už mám celkem naučená. A teď tohle. Do množiny zaparkovaných aut minulý týden přibyla černá dodávka. Taková absolutně běžná, ničím nezapamatovatelná, zkrátka ideální vůz, pokud do něj například chcete nacpat odposlouchávací aparaturu, dva agenty a postávat před domem podezřelého. Z akčních filmů a knih to všichni známe.

Jenže někde se stala chyba. Podezřelý by si takové dodávky neměl všimnout. A, pokud bych z nějakého tajemného důvodu měl být tím podezřelým já nebo snad kamarád-právník, tak je zle, protože jsme si jí oba všimli velmi dobře.

Ono to bude asi tím rozdílem mezi americkými a tuzemskými reáliemi. Ta dodávka je totiž značky Ford Club Wagon, a jak už její jméno napovídá, od standardní české dvanáctsettrojky jí leccos odlišuje. Například je asi o metr vyšší, širší a o tři metry delší. V libovolném americkém velkoměstě byste jí asi opravdu považovali za absolutně tuctový vůz, ale například v takové Rostovské ulici ve Vršovicích opravdu přitahuje pozornost, a to na sobě ani nemusí mít zastírací nápis Two Pizza Guys From Quantico nebo Finest Bending Instruments.

No nic, to byl takový dvojvtip pro bystré hlavičky. Zbývá jen vyřešit, zda v ní opravdu jsou nějací dva chlápkové se spoustou složité elektroniky a zda opravdu jdou po nás. Potažmo proč jdou po nás.

S kamarádem-právníkem si sice žádné obavy nechceme připouštět, ale přesto se v posledních dnech z našeho bytu neustále ozývá splachování, jak likvidujeme důkazy o dealerství drog, dětské prostituci, atentátu na předsedu vlády a naší nevhodné stravě.

Ale jedna věc je na tom pozitivní. Ta dodávka se mi totiž zalíbila, protože americká auta mě vždycky okouzlovala svými tvary, naddimenzovaností, brutalitou a neekologičností. Tak jsem si chvilku trochu googloval, a považte, ojetý Ford Club Wagon se dá sehnat už okolo tří tisíc dolarů! A to si myslím, že není nijak strašná cena, ba naopak! Takže nevylučuji, že letos budu Ježíška obtěžovat s jedním opravdu originálním přáním, ačkoliv si skutečně nedokážu představit, jak se s takovým kolosem třeba couvá do řady stojících vozidel.

Nu, o dalším vývoji celé kauzy vás budu i nadále informovat, pokud mě někdo v tmavém koutě neomráčí a letecky nedopraví na neplacenou dovolenou řekněme na Guantánamo. Ale ať přemýšlím a svými hříšky se probírám jak chci, nenapadá mě opravdu nic, čím bych se mohl mocným tohoto světa znelíbit.

Nebo?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

23 thoughts on “Černá dodávka

 1. Možná ses jim naopak zalíbil a chtějí si Tě vzít domů!

 2. asTMA: inu, za pár tisíc dolarů měsíčně bych poskoka klidně dělal:-)

 3. Hm. Té teda dobrý. Takže ty Breitlingy co? Mám spláchnout do záchodu a začít shánět vagon?

 4. S takovým kolosem se couvá…. chvilka napětí… FAKT blbě. To samé jako třeba Ford Expedition, pro který horko těžko hledám ospravedlnění i v samotných US of A. V Evropě zcela nepoužitelné auto.

  Ale ta atmoška… rozumím ti!

 5. Ad poskok tajných služeb: vzhledem k tomu, že my dva dokážeme splynout s davem leda tak na celostátní basketbalistické stávce, bylo by pole nasazení značně úzké, obávám se.

 6. F.: ty Breitlingy mi kdyžtak můžeš dát k svátku nebo narozkám, nebo jen tak pro radost:-)
  Hans: basketbalistická stávka, no právě, to se mi líbí, že bych se úplně nenadřel:-)

 7. to je zvláštní – černá dodávka postává i před revolucionářským hnízdem! Ale je to Mercedes! že by zátah na blogery?

 8. Onehdá jsem tě slyšel smát se tvrzení, že třídička kaprů je největší zlo na Zemi. Proč si ale Zelení koupili černou dodávku?

 9. MB: to je podivné a má to všechny znaky koordinovaného spiknutí! co včil!?

 10. partiovka: já se, ehm, smál, ale…ale…nemyslel jsem to tehdy vážně! pane Patočko, nemyslel jsem to vážně!

 11. Propadl jsi peklu, pisálku! Můžeš to napravit jedině nějakým hodně zeleným výrokem…

 12. navrhuji zmást nohsledy nečekaným odjezdem během vánočních svátků!

 13. Patočka: nestačil by nějaký hodně zelený výtok?
  MB: muhehé, obojí by mohlo fungovat:-)

 14. lobo: Já jsem nemyslela jako poskoka, raň buch! Myslela jsem jako mazlíčka! :o ))

 15. Linet: no chtělo by to. a pak mi laskavě předej klíčky:-)
  asTMA: odkazuji tě na Hansovu odpověď, mazlíček by z titulu své funkce měl být spíše nevelký:-)

 16. lobo: Nesmysl! Já bych třeba chtěla dvoumetrového plyšového tygra jako mazlíčka. Na tom není nic nevelkého! Koho jste potkali? Co vám to nalhali?! ;o)))

 17. Lobo, dej si pozor na to až budou obyvatelé černé dodávky ťukat na vaše dveře ve čtyři ráno. Jako čtenáři L.Childa víme, že to je hodina KGB:o)

  Blogeři všech zemí spojte se!

 18. Eleska: Máš tam chybu! Správně to zní: Bloggeři všech zemí, bojte se! ;o))

 19. hele, a nezačala se ta dodávka objevovat až poté, co jste získali spolubydlící?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>