Seznamujeme rodinu se čtenářkami

Znáte tu pěknou písničku od Bloodhound Gangu, která se jmenuje Ballad of Chasey Lain? Víte, jak tento pohnutý song ze života mladého muže končí? Jestli jo, tak je to dobře, jestli ne, tak předtím, než budete číst dál, byste si možná měli někde na netu najít její text.

Dost by mě zajímalo, kolik z vás, kteří začali číst, si ten text skutečně vyhledalo:-) Ale na tom nesejde. Podstatné je, že hlavní hrdina této písně v poslední sloce představuje rodičům svou vyvolenou. A, kamarádi, jakkoliv bych si nikdy nepomyslel, že něco tak plytkého někdy učiním, udělal jsem včera totéž. Pravda, na rozdíl od hrdiny bloodhoundího songu se nemohu chlubit tím, že bych tatínkovi a mamince přivedl pornohvězdu, ale nemůže být každý den posvícení.

Ti z vás, kteří tyto moje výpotky čtou pravidelněji, asi tuší, že před časem jsem svým blogem okouzlil jednu čtenářku – což dost dobře nechápu, vezmu-li v úvahu, že šlo o smutné příběhy plné násilí, zvratků a krátkodobých vztahů – natolik, že jsme se spolu seznámili a postupně svou známost takříkajíc prohlubovali a zintenzivňovali.

A tak nebylo divu, že když už jsem nějakou náhodou nenocoval u Té Neznámé – neboť o ní je celou dobu řeč – nocovala ona u mě. Ne snad v mém pražském holobytečku, plném nepřejících spolubydlících, ale o víkendech ji bylo lze potkat po mém boku v mém rodném maloměstě. Vzhledem k tomu, že náš rod vlastní nespočet nemovitostí (tři, přesněji řečeno), nebyl nikdy problém se po společné pitce odsunout do domku, kde nehrozilo, že se s kýmkoliv z rodičů potkám.

Ale právě proběhnuvší víkend přinesl změnu i do této oblasti. Zkuste strávit skoro čtyřiadvacet hodin v posteli, která je sice od ostatního příbuzenstva izolována několikera zdmi, ale přesto jste vystaveni bedlivému sledování, zvaní na obědy atd. Takže nejprve Tu Neznámou poznali babička s dědou (panák slivovice na uvítanou), a později i tatínek s maminkou (panák whisky na uvítanou). O bratrovi nehovořím, ten pochopitelně o všem věděl již dávno.

Co říci? Maminku zdrtil fakt, že její nejstarší syn si navzdory jejím modlitbám nenašel abstinentku, zbožnou jeptišku a pilnou hospodyňku v jedné osobě:-) Jsou všechny maminky takové? :-) Zbytek příbuzenstva byl spokojen. Nejspokojenější jsem samozřejmě já, a to už proto, že jsem si nenašel abstinentku, zbožnou jeptišku a pilnou hospodyňku v jedné osobě:-))

Zdá se, že je to se mnou vážné. A pokud se nestane něco hodně ošemetného, můžete klidně na nějaké lechtivé vyprávěnky o dalších Těch zapomenout. Uvidíme…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Seznamujeme rodinu se čtenářkami

  1. Čímž jsem ovšem úplně zničila informační hodnotu tohoto blogu…

  2. no jo. asi tu začnu psát něco o zahrádkaření nebo tak. snad si to své čtenáře najde.

  3. enimen: zlatá slova! opráším své znalosti tohoto ušlechtilého odvětví a začnu vás s nimi seznamovat…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>