Tak to by nešlo, madmazel!

Ejhle, i v Praze jsou vtipní číšníci

Konečně, konečně nastal večer, kdy z naší oblíbené Irské neodcházíme s protáhlými tvářemi, protože je absolutně přeplněná! Chytře a mazaně jsem zamluvil stůl, takže oslava Kosárkova ukončení vysokoškolského studia může nerušeně začít. Krom oslavence, jeho přítelkyně Dany a mě doplňuje společnost ještě osvědčená dvojice kamarád-právník a Evička, a tu již k našemu stolu přichází číšník.

Objednávky piv přijímá bez mrknutí oka, ale pak spouští ohňostroj číšnického humoru, na který jste buď připraveni a máte ho rádi, nebo na něj připraveni nejste a uraženě odcházíte. My neodcházíme.

„Řekla jste colu, madmazel?! Bez rumu, bez ničeho? No dobře, tak později, no,“ brumlal si nad Evičkou. „Cože, víno s džusem? Jabkovym? No to snad ne,“ vrtěl hlavou nad Danou.

„Můžu si dát nějaký jídlo?“ přivolával ho posléze kamarád-právník, když se konečně proslabikoval jídelním lístkem. „Tak na to zapomeňte,“ odfrknul si pingl a dodal: ?Připadá vám to tu snad jako v nějaký vývařovně?“ Právník ho přesvědčil, že ano, a jelikož je to mladík vybraných stravovacích návyků, uzemnil číšníka objednávkou smažáku a dvojitých hranolek. Což o pár minut později číšník položil na stůl se slovy „tady je ta specialita šéfkuchaře.“

Hned poté se pingl zaměřil na Evičku a nehorázně s ní flirtoval. Když jsme na tento fakt upozornili kamaráda-právníka, ten jen pokrčil rameny. „Mně je to jedno, já mám hlavně strašnej hlad,“ pravil mezi dvěma sousty smažáku a své milé se naprosto nevěnoval.

Přišel čas panáků. „Jé, já chtěl toho Morgana bez limetky,“ vytýkal jsem číšníkovi mrzutě. „Sakra, promiňte, a já se tak snažil, dokonce jsem vám dal vlastní limetku,“ omlouval se on. „A tady je ten drsoň, pro vás, no ale netvařte se tak drsně,“ obdarovával fernetem kamenně se tvářícího Kosárka.

„Jo a příště mi do toho Morgana nemusíte dávat ani to teploušský růžový brčko, kdo to kdy viděl,“ vyjednával jsem před dalším kolečkem panáků. „Ale já to brčko chci, přineste mi hoegaarden s brčkem,“ žadonil právník. „Vždycky se někdo najde,“ zapištěl velmi čtyřprocentním hlasem číšník a odklusal plnit naše přání.

A tak to šlo dál a dál. Krásný večer. Ovšem jeho vrcholem vyhlašuji Kosárkovu odpověď na mou otázku, jak se má v nové práci. „Ale jo, mně se tam líbí. Jsme tam samí takoví introverti, tak si spolu mlčíme.“

Bylo už dost po půlnoci, když jsme se v bytě začali dívat na Simpsonovi. Tedy, já se díval, právník spal a Evička se dívala a přemítala o tom, že své čtyři tequily (!!!!) asi půjde vyzvracet.

K její cti slouží, že tak učinila až po Simpsnech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

23 thoughts on “Tak to by nešlo, madmazel!

 1. Ještě že máš kvalitní příspěvek, který svým způsobem nahradil můj dnešní pokles formy :)

 2. zachraňovat přátele v nouzi, na to jsem zvyklý:-)

 3. Ach ano, číšnický humor…
  On: Co to bude? Já: Preso s mlíkem.
  On: A co do něj? Já: Eehmm, že by cukr a mlíko?
  ON: Na to se neptám, chci vědět, jestli vodku, nebo rum, nebo jak jako?
  A tak jsem se poprvé opila kávou :-)

 4. Dlouho jsem vyčkávala, jestli to řekne někdo jiný, ale nestalo se. Nuže: lobo! Na SimpsonovI?! Kde je Tvé dobré vychování?!?!

 5. katchaba: ano, při dostatečně slabé vůli se lze opít čímkoliv:-)
  Linet: jak pan Burns o všechno přišel a začal se živit recyklací odpoadu:-)
  asTMA: to jsem samozřejmě čekal, jenže já odmítám v tomhle případě psár Y! nekoukal jsem se na ty Simpsonovy (hnus!), ale na seriál Simpsonovi. jasné? :-) )
  kryska: neuděláš chybu!

 6. neznámý: tentokrát ne, ta akce už skončila:-)

 7. lobo: Za takovou chabou argumentaci by ses měl stydět, takový velký kluk! Jestli´s myslel „seriál Simpsonovi“, měl´s napsat „seriál Simpsonovi“! Nic není zadarmo! Když chceš slovo seriál vypustit, musíš se smířit s měkkým I! No tak! Podejte si ruce!

 8. asTMA: ani náhodou! ale jsem celkem smířen s tím, že velké myšlenky bývají nepochopeny:-))

 9. lobo: To máš ještě dobrý, já se musím smiřovat s horšími věcmi. :o )

 10. co by to bylo za svět bez takových číšníků a Matta Groeninga!
  a alkoholu, samozřejmě…

 11. Kozel: to by byl svět, v jakém bych žít nechtěl! něco jako Bibione!

 12. Koukám, že se tady vůbec nic nezměnilo. Celý tenhle blog je od začátku reklama na Morgana a hoegaarden.
  A dívala se na Simpsonovi? To by snad nenapsala ani Godzilla po poradě se Žlababou!
  (No, to jsem asi přehnal.)

 13. endji: vy si prostě odmítáte připustit, pane kolego, že dobu jsem předběhl já a nikoliv vy:-)))

 14. zdravím endjiho! to je pozitivní zjištění, že ještě trochu (i když asi mizerně, soudě dle stylu komentáře „předčasně zatrpklý frustrovaný mladý muž“) žiješ

 15. lobo: To máte pravdu, to odmítám:)
  sistr: Zdravím sistr. Žiju až moc. Všechno souhlasí, až na to mládí. Jestlipak se ještě po Tvém boku ve společnosti vyskytuje jistý D.?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>