Sakra neromantická dvojice

Já vám nevím, čím to je, ale ať se svou současnou vyvolenou přijdu kamkoliv, nikde nás nepovažují za standardní zaláskovanou dvojici. Prostě vidí dva alkoholiky a hotovo.

Modelová situace nastala včera. Spolu s nejdražší jsme vešli do jednoho malého podniku, kde se točí Jamonem uvařené pivko. Prázdná hospoda, nikde nikdo, však byl také ještě čas, kdy moc lidí pít nechodí. Vybrali jsme si stůl, zasedli, objednali. Milá číšnice za chvilku cinkla o stůl dvěma půllitry, zkoumavě si nás poměřila, a pak zase odkráčela. To, že by nám třeba mohla zapálit svíčku, která byla na stole k tomu účelu přichystána, jí zjevně ani nepřišlo na mysl. Vzhledem k tomu, že jsme spolu byli v tomto podniku podruhé a podruhé bez svíčky, je nám oběma jasné, že tady prostě neuspějeme.

Teď malá odbočka pro Jamona, vy ostatní klidně přeskočte na další odstavec: Jamone, ať si říkáš co chceš, s tím kroužkováním je to bída. Pivo chutná skvěle, pěnu drží dlouho, ale kroužky nedělá. Z těch osmi, co jsme včera společně vyžahli, zůstávaly stopy pěny na skle jen asi u čtyřech, a ještě většinou nešlo o kroužky. Ale jinak super, super, super pivko.

Minulý týden. Naše dvojice vchází do oblíbené pizzerie pojíst něco těsta se šunkou, sýrem a feferonkami. Na všech stolech, u kterých někdo sedí, vesele plápolají plaménky dlouhých svící. Nás však číšník zřejmě považuje za nevlastní sourozence, kteří se nemají moc rádi, a tak se rozhoduje, že pálit vosk je pro nás škoda.

Vzhledem k tomu, že za chvíli si k vedlejšímu stolu sedají čtyři chlapci a svíčka jim je bleskově zapálena, se shodujeme, že jsme nejspíše stiženi jakýmsi prokletím.

Pochopte, nám ani zdaleka nejde o blbou svíčku. Ostatně někdy bývá umístěna tak nevhodně, že skotačící plamínek je přímo mezi očima jednotlivých stolovníků, což není úplně nejlepší. Ale zkrátka a dobře je to tajemná záhada. Já i Ta Neznámá vypadáme jako běžní zástupci lidského rodu, běžně majetní, společensky zběhlí i vhodně odění. A přesto nás pinglové odmítají v tomto světle vidět a odstrkují nás až na okraj společnosti:-)

Naštěstí nás to nikterak neomezuje. Pivo se dá pít i v úplné tmě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Sakra neromantická dvojice

  1. kamarádi, dnes mě vaše reakce poněkud přesahují:-)

  2. Já si tu svíčku za vás, na vaši památku, zapálím.:-)

  3. T.N. inu tak. píší mi sem podivní lidé podivné věci:-)
    Jura: bylo by to od tebe pěkné. hlavně se předtím nepolij benzínem:-)
    enimen: kill´em! no mercy!

  4. A co takhle příště zkusit požádat pingla o sirky? Třeba mu to dojde a zapálí vám tu svíčku sám… a když ne, tak aspoň budeš mít sirky a zapálíš si jí sám :)

  5. nebojte se, ve CT přijedu udělat pořádek, pak bude pivo kroužkovat a svíčka svítit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>