Upozorňujeme cestující

Že punk je jinde

Mohl bych tu napsat, že nejvzrušivějším okamžikem dneška byla ta cca minuta, po kterou jsem telefonoval do účtárny, že na základě zákona o daních z příjmů si chci svůj daňový základ snížit o zaplacené pojistné, ale nebyla by to pravda, protože ten telefonát proběhl už včera.

Místo toho bych raději měl popsat, jak mě dneska nakrkla píčička*** ze Student Agency, když jsem si šel koupit lístek do pátečního transportu směr Brno, ale nemá to smysl, mluvila by ze mě hořkost a smutek nad faktem, že jsem se kvůli ní dostal do práce s půlhodinovým zpožděním.

Takže radši se schoulím do ulity vzpomínek, protože jak jsem včera zjistil v telefonickém rozhovoru s F. a v živém rozhovoru s kamarádem-právníkem, o třeboňském plese jsem vám zapomněl říci spoustu důležitých věcí.

Třeba to, jak F. tančila s právníkovou Evičkou. Někteří lidé by tím byli znepokojeni, ale ne já či kamarád právník. Ve vzájemném objetí jsme vpadli na parket do hloučku postarších a upjatých místních dam. Libá muzika rozpohybovala naše údy do nevídaně vášnivých kreací a dámy se zdály být nadšeny, byť jim zjevně trochu vrtalo hlavou, proč spolu tancují dva mládenci. Když jsme však začali vykřikovat „My jsme buzeranti z Prahy!“ a čas od času se letmo pohladili, dámám se protáhly obličeje a začaly si něco nespokojeně brumlat pod vousy.

Nebo to, jak Vašek Neckář (dneska o jeho třeboňské anabázi psali v Blesku! Na straně 6!), zmáčený potem, dozpíval poslední píseň a chystal se slézt z pódia a odvalit do zákulisí. U schůdků, které z pódia vedly, ale narazil na našeho kamaráda Kosárka. Skoro dvoumetrového mladíka s kamenným obličejem, toho času poněkud pod vlivem alkoholů.

Takže půldruhého metru nízký Neckář kvapí ze schodů, ale jeho pohyb se zastaví, když se mu do trajektorie postaví Kosárek. Kosárek si povytáhne levý rukáv, odhalí hodinky a pravou rukou na ně významně poklepe. „Myslíte jako, že mám hrát dál?“ ptá se zmatený Neckář, který zřejmě Kosárka považuje za pořadatele. Kosárek stále pevně mlčí, jen si znovu poklepe na hodinky a pak ukáže směrem na pódium. „No jo, tak jo,“ rezignuje někdejší třetina Golden Kids a sápe se zpět k mokrofonu. Kosárek se vítězoslavně usmívá.

***Tak schválně, kdo pozná, na jakých stránkách jsem se tohle nové slovo naučil? Hnědí už vědí? Jasně, www.rozzlobenimuzi.com. Celkem rozumná kombinace erotiky, letadel, humoru a fotek mrtvých teroristů. Doporučuji!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Upozorňujeme cestující

 1. Chlap s chlapem tancovat, totě tak, jak by jedl chléb s chlebem! To už píše Božena Němcová ve své povídce Karla. A žena s ženou tancovat, o tom už i Němcová mlčí :o )

 2. Paželv: Nemohu si pomoci. Roztomile maličké dívky mají pro mne jakési nevysvětlitelné kouzlo…

 3. Pane kolego Beldíku, věnujte svou píli a energii návrhům rozkladů a nechte své mimopracovní aktivity na doma. J.H.

 4. Paželv: Boženy se nebojím:-)
  Mokrofon: klatě, překlep, ale roztomilý, nechám ho tak:-)
  F.: to je zcela v pořádku:-))
  lojer: cháchá, spadla kosa na kámen:-)

 5. navrhuji rozklad, Beldiku! ;-)
  p.s. helou ól, už jsem doblila, a vracím se na scénu! ;-) ))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>