Alkohol, drogy, zlodějna, krev

Příběh je to trošku neaktuální, neb proběhl již v noci ze středy na čtvrtek, ale přesto jsem morálně povinen vás s ním seznámit.

Mělo to být takové nevinné posezeníčko v hospodě. Já, enimen, moji spolupracovníci a enimenovi spolužáci, což jsou dvě v podstatě totožné skupiny. Dáme si pivko či dvě, pohovoříme o tom či o onom a v bázni boží se odebereme na lože, tak jsme si původně malovali průběh tohoto setkání.

Vlastně ani nevím, co bylo záminkou k zorganizování tohoto večírku. Snad fakt, že moje spolubydlící Irča na jedné ze svých pravidelných procházek po smetišti našla krásnou igelitku z počátku devadesátých let. Zadní stranu tohoto předmětu zdobí velké logo ODA a něco nudných volebních hesel, ale na straně čelní na vaše smysly zaútočí fotografie stojícího Jana Kalvody a sedícího Vladimíra Dlouhého. Pamatujete si na ně ještě? Kalvoda na fotce svým knírem připomíná J.V.Stalina více než kdykoliv jindy, Dlouhý má před sebou šachovnici, na hlavě solidní afro a ve tváři výraz, jako kdyby denně k snídani pojídal živá novorozeňata. A tento klenot politické propagace Irča neváhala u nás v bytě vyvěsit na velmi dobře viditelné místo jako poněkud svébytnou dekoraci. Pak není divu, že na člověka přijde chuť na alkohol.

V půl osmé jsme do vybraného podniku dorazili já a enimen, ostatních sedm výtečníků a výtečnic se přitrousilo v různých časových rozestupech. Jelikož nálada zpočátku nebyla úplně taková, jaká by měla být, dali jsme si po dvou becherovkách. Pomohlo to:-) Pravda, možná i působením karlovarského likéru jsem zapomněl na to, že vedle mě sedí dívka, které se otevírá feministická kudlička v kapse, jak by řekl enimen. Uvědomil jsem si to až tehdy, když jsem se o trojici neznámých osob ženského pohlaví a útlého věku, které seděly na opačném konci restaurantu, bůhvíproč vyjádřil jako o támhle těch třech micinkách. Má spolusedící mě vzápětí probodla ledovým pohledem, jejími rtíky přešla nepěkná mně adresovaná kletba a musel jsem slíbit, že takhle už mluvit nebudu:-)

V družné zábavě jsem pojedl jakési mexikánské jídlo, vypil pár desítek, a pak se s několika vyvolenými odebral ven na špeka. Enimen nás sledoval hladovým pohledem, ale projevil pevnost svého charakteru a neporušil slib, že vydrží dva měsíce bez THC. Velký potlesk pro toho mladého muže, prosím. Poté, co plíce dostaly zabrat, jsem se odhodlal přesedlat z desítky na Hoegaarden. Nevím, jestli jste tohle pivko někdy pili, ale nelžu, když říkám, že je super. Zároveň bývá podáváno v neuvěřitelně krásných sklenicích, nad kterými srdce každého čistokrevného zloděje půllitrů zaplesá. Není tedy divu, že v námi navštíveném restaurantu zůstalo k dispozici posledních pět těchto značkových sklenic, které si personál úzkostlivě hlídal.

Jenže, když někdo krade půllitry už sedm nebo osm let v kuse, tak se pochopitelně vypracuje k jisté úrovni. Abych to zkrátil, když jsem restaurant jako poslední z celé skupinky opouštěl, sklenice Hoegaarden ho opouštěla se mnou. A to jsem ještě asi pět minut přátelsky konverzoval s obsluhou. Jsem zkrátka zlý, zkažený člověk.

Dost pod vlivem jsem se vydal k domovu, napsal něco prý hodně milých a upřímných sms Té Neznámé, v bytě chvilku opilecky konverzoval se spolubydlícími a posléze mě obestřely mrákoty. Vzbudil jsem se asi v sedm, došel si na záchod a zjistil, že mi začala samovolně vytékat krev z nosu. Stalo se mi to asi podruhé v životě, takže mě to poněkud udivilo a chvilku jsem si dokonce myslel, že z neustálého přemítání o Kristu se mi začínají objevovat stigmata. Ale neměl jsem náladu na to, abych této záhadě chtěl přijít na kloub, takže jsem se prostě ucpal kapesníkem a znovu usnul.

No, a včera, místo abych odpočíval a léčil se, jsem strávil skvělý večer ve společnosti Té Neznámé, kamaráda-právníka, Jamona a jím uvařené skvostné jedenáctky. Šikmá plocha, říkám vám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Alkohol, drogy, zlodějna, krev

  1. Jaký hm? Jestli taky přestaneš hulit, tak já se přestanu holit :-)
    Jo a jsem tu čtyřtísíctáčtyřicátáčtvrtá. Hurá.

  2. to by mi tak chybělo, ještě bych měl na ksichtě škrábance:-)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>