Jednodenní víkend už je v tahu

Jistě můžete namítnout, že víkend má dva dny, ale pokud v neděli pracujete, je to něco trošku jiného.

 

A když to vezmeme kolem a kolem, ani během toho jednoho volného dne jsem nenasbíral žádné extrémní zážitky. V pátek navečer mě přijela navštívit Ta Neznámá a oba jsme projevili pozoruhodně slabý charakter. Po akcích v předchozích dnech jsme si totiž slavnostně slíbili, že páteční večer bude bez piva. Tady přináším přepis našeho rozhovoru, který se odehrál pár vteřin poté, co Ta Neznámá vylezla z autobusu.

Já: Tak co, jdeme na ty koktejly, jak jsme se domluvili? Nebo máš spíš chuť na pivko?

T.N.: Já nevím, mě je to jedno.

Já.: No, je teprve sedm, tak skočíme na dvě pivka a pak odejdeme na koktejly, ne?

T.N.: Jo, to zní dobře.

No jo, ale když jdete na dvě pivka do nejmilejší restaurace, musíte počítat s tím, že tam potkáte spoustu kamarádů, z nichž navíc jeden slaví narozeniny a donutí vás vypít dva velké panáky vodky během dvaceti vteřin. Pak už se myšlenka na koktejly jeví jako zcela nevhodná a nezbývá, než zůstat u piva.

Sobota v důsledku toho začíná trochu později, řekněme okolo jedenácté hodiny ranní. Následuje procházka na oběd do mexické restaurace do blízké vesnice. Tacos, nachos, burritos, enchillados a takovéhle věci. Dvě pivka na zapití, celkově to lze hodnotit velmi pozitivně. Poté následovala vydatná vycházka po lesích, abychom z těl vypudili hříšné myšlenky:-)

Večer Ta Neznámá odjela směrem ku hlavnímu městu a já dočasně osiřel, takže jsem se vrátil do nejmilejšího podniku slavit návrat kamaráda-skláře z dovolené. Decentně, samozřejmě, takže před půlnocí jsem byl doma.

A dnes ráno jsem se vzbudil, doběhl na autobus, s úsměvem jsem zjistil, že na mě připadla vždy vděčná úloha toho cestujícího, který se jako první neposadí a musí balancovat ve stoje, svíraje upatlanou tyč. V zaměstnání, kde se vynacházím nyní, projevuji nadobyčej nízkou pracovní morálku a jediným světlem dnešního dne, ku kterému upírám své naděje, je večer.

Není těžké uhodnout, co se večer asi stane.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Jednodenní víkend už je v tahu

  1. allora: no, u mě doma to nebude, ale jinak to sedí:-)

  2. allora: tak jistě, mohl bych používat třeba slovesa "vyšívat", "zavařovat" nebo "telefonovat", ale tohle mi přijde lepší:-))

  3. Jak jinak…lip se ti bude zitra skuhrat, jak "ses zase nadřel" nez bys hucel "to jsem zas uvysivanej" nebo "utelefonovanej" :-)

  4. allora: tak kvůli tomuhle já neskuhrám:-) taková práce je mi jen a jen potěšením a koníčkem:-))

  5. allora: i když, na druhou stranu, při některých pracech nemá člověk nárok za příplatek za přesčasy:-)

  6. Ovsem zase se muze dozadovat premii, treba v podobe teple vecere :)

  7. allora: no, to je taky pravda. nebo aspoň teplé sprchy. či teplého lidského slova:-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>