Napětí střídá uvolnění

Tolik jsem se těšil na to, že získám nové zaměstnání, a sešlo z toho…
Víte, v pracovním vztahu se svým současným zaměstnavatelem jsem už dost dlouho. Snad tři a půl roku, tipoval bych. Není proto divu, že jednak se už v práci nebavím tolik, jako zpočátku, a jednak získávám stále neodbytnější pocit, že je třeba udělat něco pro získání další položky do sívíčka.

Můj nejlepší kamarád enimen o tom ví, a tak mě před časem informoval, že v instituci, která jej zaměstnává, se má uvolnit jedno zodpovědné místo a probíhá jakési výběrové řízení na jeho zaplnění. A ať prý zkusím štěstí. Neváhal jsem ani půl vteřiny a šel do toho. Jen pár dní nato se mi v telefonu ozval neznámý, leč sympaticky znějící ženský hlas a domluvil si se mnou datum pohovoru.

Na pohovor jsem dorazil včas, zkušební komise, složená ze dvou žen, si mě posadila mezi sebe, zasypala mě kulometnou palbou otázek, dala mi něco praktických úkolů a bylo. Po nějakých patnácti minutách obě ženy pokývaly hlavami, poděkovaly mi a slíbily, že se do konce dalšího týdne ozvou. Vím z filmů i svého pohnutého života moc dobře, co znamená fráze ještě se vám ozveme ve skutečnosti, tak jsem v duchu pokrčil rameny a v reálu odešel na pivko.

Jaké bylo mé překvapení, když mi koncem minulého týdne volala ta výše postavená z mých examinátorek, a sdělovala mi, že ze všech adeptů, kteří se konkursu zúčastnili, jsem působil nejschopnějším dojmem a zkrátka byl nejlepší. A jestli bychom se nemohli ještě jednou sejít a definitivně probrat takové detaily, jako je výše platu, výše odměn, délka dovolené a délka polední pauzy. Měl jsem z toho moc velkou radost, to vám nelžu. A abyste věděli, že nejsem sobec, rád se s vámi podělím o svůj návod, jak zapůsobit na jakoukoliv přijímací komisi:

- mít na sobě hodně špinavé modré desetidírkové gladiátory, šedé kapsáče se spoustou vyčuhujících přezek, knoflíků a šňůrek a vínovou manšestrovou košili
- na tváři si nechat třídenní porost (neplatí pro většinu osob ženského pohlaví)
- ani na chvíli neváhat, nebýt zticha a volně blábolit své asociace

Moje radost ze života trvala jen pár dní. Včera dopoledne, jen pár hodin před oním definitivním pohovorem, mi opět volala výše zmíněná výše postavená examinátorka a strašně se omlouvala. Že prý ta paní, která chtěla na své místo rezignovat a již jsem měl nahradit, si to na poslední chvíli rozmyslela a chce ještě nějaký čas zůstat. Že prý ať se nezlobím. Že prý stejně se mnou počítají, ale až tak v horizontu čtyř, pěti měsíců. No. Zamrzelo mě to tedy dost. Řekněte, není to smutnej příběh, dát někomu naději na to, že bude mít zajímavou a snad dobře placenou práci, a pak mu ji vzít?

Takže kdyby někdo z vás sháněl člověka, který by se ze všeho nejradši živil tím, že by něco psal nebo vymýšlel, ale chtěl by za to dostávat víc peněz než teď, jsem k dispozici.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Napětí střídá uvolnění

  1. vše se v dobré obrátí, ta paní zemře a místo se uvolní…

  2. vezmi si to nějak nenápadně na starost, prosím tě:-)

  3. ano, jeden svůj nový měsíční plat bych mohl postrádat…

  4. myslíš půl svého nového měsíčního platu…

  5. a bičem jí mrskat záda
    až nebude křičet tak to mám ráda
    nýbrž tu práci já vzdávám – tradá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>