Ženský den

A telefon v nevalné kondici

Včerejšek by se opravdu při troše dobré vůle dal označit adjektivem „ženský.“ Tedy ne že bych podstoupil nějakou operaci pohlaví nebo mozku, ale zkrátka se to tak nějak navalilo…

Začalo to v poledne. V době, kdy se jindy vydávám do útrob některé z přilehlých restaurací, abych si do útrob vecpal něco mrtvých zvířat, jsem klusal do squashové herny. Můj soupeř byl poněkud neobvyklý, neb jím byla soupeřka. Jedné z kolegyň odpadl tradiční protihráč a já jsem souhlasil, že projednou ho rád nahradím.

Takže v šatně jsem se potkal s nahým Kryštofem Hádkem, snažil se nic si z toho nedělat, natáhl na sebe modré trenérky, černé tričko, zkusmo zamával raketou a vyběhl na kurt. Nu, co si budem povídat, byť se považuji za squashistu spíše podprůměrného, včerejším matchem jsem si krásně napravil sebevědomí. Když v červnu 1944 američtí piloti v bitvě u souostroví Mariany sestřelili 240 japonských letadel při ztrátě 29 vlastních, začalo se tomuto střetnutí říkat „Velké střílení krocanů u Marian,“ a přesně toto sousloví mi během včerejšího utkání několikrát vytanulo na mysl.

Ale abych nebyl zlý, musím přiznat, že pár míčků se kolegyni skutečně povedlo. Jediným vysloveně zlým momentem ale bylo, když jsem špatně odhadl svou rychlost a brzdnou dráhu a velmi bolestivě vrazil ramenem do zdi. Chvilku jsem se oklepával a vykašlával úlomky ramenního pletence, ale endorfiny bolest brzy přehlušily.

Večer, když většina tuzemské populace zasedla k televizorům sledovat lítý hokejový boj s Germány, já vběhl do steak housu Veselý bizon, kde jsem měl takříkajíc dvojité randevů. Klid, klid, klid, žádné nemravnosti nečekejte, šlo o dlouhodobě plánované setkání s vám dobře známými sweetest a týnou.

Naštěstí stále ještě platila valentýnská nabídka „Ke každé Stelle malá čokoládička zdarma,“ a uznejte, že v takové situaci by Stellou pohrdl jen jedinec vysloveně bláhový. Já se bláhově nezachoval. Zcela racionálně jsem střídal Stelly, čokoládičky, kuřecí křídla v medu, kusy sýrů a slaninové chipsy, a když mi jedna známá od vedlejšího stolu poslala panáka Jamesona, moje blaho dosáhlo takřka vrcholu.

Sweetest s týnou se pochopitelně bavily o kočkách, hubnutí a tloustnutí, milencích a myriádách dalších věcí, které by mi mohly přijít zajímavé, kdybych v raném dětství utrpěl závažné poranění hlavy, ale stejně jsem to vnímal jako milý a příjemný večer. Nakonec se obě rozhodly mi vyšperkovat telefon několika snímky, a naráz mi poslaly asi šest mmsek.

A to neměly dělat, přeci jen je můj komunikační přístroj už trochu dýchavičný. Telefon se začal chovat podivně, vydával varovná prohlášení o přetížení paměti, a ne zcela uspokojivě fungovalo odesílání smsek. Aby toho nebylo málo, dnes mi ve sluchátku divně hlasitě šumí a všichni čtyři lidé, kteří mi dnes volali, si stěžovali, že mě vůbec neslyší.

Skoro bych řekl, že se blíží doba nového utrženého sluchátka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Ženský den

 1. Tak to si ale pořiď takový, který už má za sebou i snímkování, očkování a odčervení! Jinak se problémů nezbavíš!

 2. Já v mládí dostal kamenem prudce do hlavy a přestal si hrát s panenkama :)

 3. asTMA: telefon bez červů není telefonem:-)
  Mamed: a nezkusils to dalším úderem vrátit do starých kolejí?

 4. lobo: Nu dobrá, červi nevadí, ale hlavně ať nemá nějaký mouchy! ;o)

  Mamed: Ukážeš mi jizvu?

 5. já jsem zřejmě uhozená (kamenem, v dětství) tak napůl (kočky + milenci jo, hubnutí + tloustnutí nezájem, myriády – těžko říct, vzhledem k tomu, že nevim, co to je)

 6. sistr: myriáda je něco jako kavalkáda, jen má větší oči!

 7. Ty jsi byl ve Steak housu a já místo hokeje snažil dokázat, že mám nějaké vědomosti. Nedokázal jsem a a prohrál jsem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>