Revidované dějiny světového alkoholismu

Je jméno knihy, kterou nikdy nenapíšu

„Tak až tady skončíme, mohli by jsme jít do tý irský hospody, ne?“ zaznělo včera večer v posilovně a já jen šokovaně zalapal po dechu a v duchu se několikrát přetáhl čtrnáctiocasou kočkou, protože oproti očekávání jsem tuhle větu nevyslovil já a ani nebyla určena mně.

To jen ti dva mladíci, co pomáhali cvičit vysoké a podle mě až příliš štíhlé slečně spřádali nekalé plány. Smutně jsem se zapletl do nejbližšího stroje a čas od času si přihnul z lahve neperlivé bonaquy. Že skončím takhle, to bych nečekal ani v tom nejhorším z nejhorších snů.

Ovšem dalším cvičením jsem vyhnal všechny chmury z těla i duše, a když jsem vylezl ze sprchy, cítil jsem se jako znovuzrozený, pokud se tedy lze znovu narodit a zároveň trpět značnou únavou.

„Jé, promiňte, já chtěla jít uklidit,“ volala slečna z recepce, když za mnou vlezla do šatny. ?Nic se neděje, klidně pojďte dál,“ zval jsem ji, neboť jednak mám pohostinné srdce a jednak jsem tou dobou už měl na sobě trenky i tričko. Ovšem je pravda, že kdyby si slečna ke svému entrée vybrala dobu cca o dvě minuty časnější, nalezla by mě, kterak se s tradičním narcistickým zaujetím a zaťatým svalstvem prohlížím v zrcadle, a to by moje reputace velmi pravděpodobně okamžitě klesla do červených čísel. Takže to bylo o chlup!

V bytě jsem rafinovaně využil toho, že kamarád-právník si kazí oči koukáním na slávistický fotbal, vetřel jsem se k jeho počítači a strávil plodnou a příjemnou dvouhodinku s datadiskem Call of Duty. Jak si jednou posteskl Vladimír Železný: Kéž by svět byl tak jednoduchý!

A dnešek je plný překvapení. Dopoledne jsem se v práci tak nudil, že jsem si poklidil pracovní stůl a pracovní skříňku. Mělo to hned několik pozitivních důsledků. Tak třeba jsem získal odhadem 82 kilo papíru, který lze dát do sběru a za stržené peníze dva týdny v kuse hodovat. Taky jsem mezi vším tím nepořádkem nalezl dva zelené fixy, které jsem již dávno zařadil do ranku „nezvěstný v akci,“ a tento nález jsem skoro oplakal, protože zelené fixy jsou mým zásadním pracovním nástrojem a odznakem moci. Nu a kromě jiného mám čistoskvoucí stůl i skříňku, což se velmi hodí, když přijde nějaká nečekané návštěva.

Která samozřejmě přišla. Německý zástupce našeho německého majitele. Jestli čekáte nepříjemný pracovní pohovor, čekejte dál. Jeho simultánně tlumočená promluva byla jednou velkou pochvalnou ódou a jako takovou pěknou tečku za tím naším případem mi na stůl se slibným zacinkáním položil tašku s několika lahvemi bublinek, ať prý si s podřízenými ťukneme na úspěchy minulé, současné i budoucí.

Nu, stejně se ale těším na víkend, byť tento bude mít nezáviděníhodnou náplň.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

28 thoughts on “Revidované dějiny světového alkoholismu

 1. Myslím, že by jí to nevadilo, kdyby tě viděla. A co víš, třeba by z toho vznikl vtah.

 2. To je divný, já jsem si dneska taky uklidil stůl (podruhé) a jména v telefonu uspořádal do skupin (poprvé).
  Nejsou nějaké skvrny na Slunci, či jinde?

 3. Mamed: psche! krize z nadbytku!
  K: myslím, že ne:-))
  Kozel: tak ale teď jsem opravdu zneklidněn!

 4. Mamed: tak teď jsem ale opravdu, opravdu zneklidněn!

 5. Pokud si stůl uklidí i čtvrtá osoba, budeš přepokládám ale opravdu, opravdu, opravdu zneklidněn!

 6. Mamed: nestíhám se divit, jak jsou ti eurobyrokraté mazaní:-))

 7. Tak já jsem dneska uklidila veškerou kanzlei (včetně stolu) a všude otřela prach navlhčeným hadříkem a to beze vtahu k tomuto zápisku. Něco se asi fakt děje.

 8. F.: tak teď jsem ale opravdu, opravdu, opravdu zneklidněn! :-)

 9. A do prdeleJá si dlaní pravý ruky utřel stoletej prach z monitoru, bo sem pořádně neviděl na porno.

  To je davové šílenství…

 10. jsem si vzpomněl…většinou když uklízím, tak večer souložím.
  ó díky, kauzalito!

 11. já jsem ráno ze stolu shodil aspoň část ze stohů novin a papírů, protože už jsem začal trpět klaustrofobií..je to vlastně taky úklid, ale bublinky mi nikdo nedonesl..

 12. Kozel: a není to trochu draze vykoupených pár okamžiků slasti? :-) )
  numa: ale jseš na dobré cestě:-)

 13. Kozel: není divu, tu nafukovací madam musíš neprve v tom všem bordelu na zemi či stolu nalézt :)

 14. já jsem taky trošku uklízela (odnesla jsem hrnek s 3-5 dnů starým zbytkem kafe)
  sakra, to není normální – konec světa je na spadnutí

 15. Armageddon je tady, doted jsem uklízela stul, skrínky a suplíky a nasla dve zluté fixy, znak mé moci!!!

 16. tak abyste věděli, neděje se nic. Nemusíte být zneklidněni. Něco by se dělo až ve chvíli, kdy bych si dobrovolně své pracovní místo uklidila já – a nic takového neproběhlo, takže v klidu relaxujte :-)

 17. sistr: rychle se opít!
  Jarka: psche, žluté jsou naprosto k ničemu:-)
  katchaba: no sláva, už jsem začínal být opravdu, opravdu, opravdu zneklidněn:-)

 18. ergo: leda že bys měla obleček služky a prachovku v ruce…

 19. zelená je teď v móděprý by je volilo 5,8 %, tak jim každej leze tam, kam jinak jen kombajn

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>