Udělat na pokoji dvě čtrnáctky

Příchod mravnostní policie očekávám každým okamžikem

Kdyby si včerejšek zasloužil nějaké adjektivum, znělo by „šedý.“ Což není tak vtipné jako „žlutý“ ze Stopařova průvodce, ale realitě to odpovídá naprosto přesně. Takže se lehce přenesem přes pracovní část dne a představíme si, že je cca osm večer, já vcházím do bytu a z batohu se mi při každém kroku ozývají zvuky ne nepodobné těm, které při vzájemném kontaktu vydává šest lahví piva.

Dárek od sládka Jamona, abyste rozuměli. Naprosto exkluzivní záležitost, třeboňský Bohemia regent Prezident, světlá čtrnáctka, která nedávno vyhrála dvě kategorie v prestižní soutěži, v kostce řečeno naprosto ó-la-la pochutina.

Dávám piva do naší nové chladničky, tedy za okno. K tomuto opatření jsme přistoupili poté, co stará chladnička i přes důkladné vymytí Savem znovu začala vydávat odér, připomínající dobře uleželého bezdomovce se zálibou ve fekálním pornu. Otázkou ovšem zůstává, kam budeme zkáze podléhající potraviny ukládat, až nastane jaro či nedejbože léto.

Chvilku s kamarádem-právníkem tak jako nenáročně vtipkujeme, ohromuji ho svým cédéčkem s hudebními perlami 80. let (úchylku na některé hity té doby jsem si vypěstoval při hraní GTA: Vice City. Mimochodem, nemá někdo z vás vysílání jednotlivých rozhlasových stanic z téhle hry jako mp3? Já našel a stáhnul kompletní rádio Flash FM a nutně potřebuju i ty ostatní!), díváme se na Jen počkej, zajíci, a pak uznáváme, že nazrála doba na nějaké to něžné pomazlení se čtrnáctkami.

Ta vůně, ta chuť, ten pocit! Mmmm! Nic nechutná tak dobře jako pivo, konzumované v posteli po šedém dni. Na dobrou noc si pouštíme Sexuální praktiky pozemšťanů, což, podívejme se pravdě do očí, není film, který by na svého diváka kladl neúměrné intelektuální požadavky, ale vyskytuje se v něm několikero vtipných momentů. Zbylé čtrnáctky se rozhodujeme zachovat na další dny, aby bylo proč se těšit domů.

No ale dnes ráno! Musel jsem si přivstat, jelikož jsem si naplánoval odnést svůj Alcatel na prohlídku tělních dutin. V poslední době nějak zlobí, dle mého laického odhadu se asi kazí mikrofon. Odhadl jsem, že v servisu, pracujícím na počkání by taková oprava měla být do půl hodinky vyřízena, a vida, šlo o odhad špatný, mladík za pultem si řekl o hodinu.

To už bych ale přišel do práce neúměrně pozdě, takže jsem mu raději lhůtu prodloužil na celý den a řekl si o náhradní telefon. A to byla možná chyba, protože jsem dostal aparát, který by i před pěti lety budil posměch. Taková ta úplně uniformní Nokia, kterou měl svého času skoro každý. Otřesné vyzváněcí tóny, pididisplej, no hrůza! Když jsem navíc zjistil, že defaultně nastaveným vyzváněním je ta melodie, která se coby nevítaný element neustále ozývala z telefonu jedné z hlavních postav filmu Love Actually, moje neveselí dostoupilo vrcholu.

Ale co. Mezi melodiemi už jsem našel takovou, která nepřipomíná chemický útok, dokázal jsem napsat a odeslat smsku a vyřídit pár telefonátů, a do zítřejšího rána to snad nějak vydržím.

Není divu, že Skandinávci tolik trpí depresemi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Udělat na pokoji dvě čtrnáctky

 1. Nikdo neočekává španělskou mravnostní policii! Nebo tak nějak to bylo …

 2. Skandinávci jsou vůbec divný národ, tůhle jsem v Ikee viděl zvláštnost jménem Ruutu…
  …pravděpodobně kuchyňský kompostér.

 3. Kozel: to je jen jeden z mnoha střípků do mozaiky skandinávských podivností:-)
  a napadá mě: mají Skandinávci rádi ska?

 4. Skandinávciska pravděpodobně vymysleli… Ostatně takovejch 100 zvířat mi vyloženě zavání Ruutuovou přezdívkou…

 5. marné tedy volání, aby se choval jako běloch :o )

 6. výbornou 14tku točej v Berouně… a mají tam velmi originálního sládka, který mi říkal ‚indko‘ a já vypila celý korbel zadarmo… ach…jak pěkné vzpomínky;)

 7. Berounský medvěd, ale myslím, že ho mají v jediném pivovaru, byl takový malý a rodinný…

 8. celý korbel, co to je za výkon? aspoň pět korbelů:-)

 9. Ergo: kde? KDE? Beroun mám za rohem, to musím vyzkoušet!

  lobo: rádia z Vice City nemám, ale skutečně byla jedinečná. Ovšem počkej, až se pustíž do San Andreas. Tam je rádio, které hraje Country a to je opravdu nebezpečné. Celé hře to dodává vskutku surreálný nádech. Moderátorka zmíněného rádia navíc umí hrát na foukací harmoniku… a nepotřebuje k tomu ústa…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>