Ngh!

Vydávám citoslovce nespokojenosti

Přátelé, moje cesta do práce trvá cca dvacet minut. To není mnoho, zejména pokud jde o sběr blogově relevantních zážitků. A já dneska během cesty do práce potkal dva, slovy dva Chryslery 300C, moje druhá nejoblíbenější auta. První byl stříbrný a řídil ho člověk odhadem o čtyři roky starší než já. Druhý byl černý a řídil ho člověk odhadem stejně starý jako první člověk. Sledoval jsem ty ladné čtyřkolé koráby a říkal si, že jsem někde musel udělat chybu.

Klatě, je mi šestadvacet, pracuji od dvaceti. V práci jsem strávil o šest let víc, než jsem plánoval, a mám snad Chryslera 300C? Nebudu vám lhát, nemám.

Ale o to víc mám těch drobných radostí, že. Třeba že jsem si koupil lístek na páteční žlutý autobus do Brna a že jsem dostal sedadlo číslo 11, které by podle mých výpočtů mělo být to pohodlné kožené a ne to běžné obyčejné. Nebo že u McDonaldů spustili tu slavnou akci „osm věcí za dvacku,“ takže jsem mohl posnídat jeden cheeseburger a čokoládový shake výměnou za pouhé dva svaté Václavy. Nebo že odpadla zítřejší porada od nekřesťanských devíti hodin ráno.

Nebo že kamarád-právník má vůli stejně chabou jako já. Když jsem včera v půl osmé dorazil na byt, měl puštěného Červeného trpaslíka, ležel v posteli a od spánku ho dělily řádově vteřiny. Na můj návrh jít vyzkoušet, zda v naší nové základně stále platí, že každé třetí pivo je zdarma, jen nerudně zabručel něco o tom, že po víkendové smršti nechce alkohol ani vidět, natožpak ochutnávat.

Co vám budu povídat, stačilo mi asi minutu a půl vršit argumenty, a už se oblékal. Ťukli jsme na dveře vedlejšího pokoje, zda s námi nechce jít i naše spolubydlící, která s námi po dvouměsíčním soužití ještě nikam nevyrazila. Spolubydlící, které můžeme říkat třeba Katka, protože se tak opravdu jmenuje, pravila, že se musí učit na zkoušku z psychologie, ale jedno že dá.

Ha! Náš oblíbený pingl z minulé návštěvy je nepřítomen, nahradila ho poněkud neusměvavá pinglice, ale to se nedá nic dělat. Nastává obvyklé vypravování zkazek a dávání rad do života, neboť spolubydlící je devatenáctiletá a byť čerstvě nezvládla zkoušku z ekonomie, svěřuje se nám, že jejím životním snem je stát se metalovou zpěvačkou.

Nu, předsevzetí padají, takže se brzy ukazuje, že já a kamarád-právník jsme nešli na tři piva, ale na šest, a že Katka nešla na jedno, ale na čtyři. Při placení se spokojeně usmívám, protože kde jinde se vám stane, že za šestici staropramenů zaplatíte 68 Kč?

Dnes nejsem příliš pozitivně naladěn, ale divte se tomu, v první polovině týdne. Už se těším, až půjdu utratit svou poslední stravenku za polední stravu. A tím asi kladné zážitky tohoto dne budou vyčerpány. Následují samá negativa a sociální nejistoty…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Ngh!

 1. Linet: ať koukám, jak koukám, nemám! musel jsem ho někam založit…
  Mamed: děkuji! a ustavuji těm svým tajemníkem:-)
  F.: moje řeč!

 2. Co blázníš?Tolik krásných pozitiv se normálnímu člověku nestane ani za tejden, co tobě za den… A s těma Chryslerama: jednou se ti určitě splní příslový „Odříkaného chleba největší krajíc!“ neboj…

 3. Doufám, že to Ngh!, které vydala F., neznamená nespokojenost s lobem, nevlastnícím Chryslera 300C!

 4. Johnny: pevně doufám! to jediné by mě mohlo částečně usmířit:-)
  asTMA: taky doufám:-)

 5. asTMA: Jistěže znamená! Ale dávám mu ještě šanci do mých příštích narozenin.

 6. F.: příštích doufám znamená příštích, ne těch letošních:-)) nestačil by velorex?

 7. lobo: Marně doufáš. :o ))

  F.: Pokud Tě má OPRAVDU rád, bude mít o Tvých příštích narozeninách svoje PRVNÍ nejoblíbenější auto! ;o)

 8. lobo: Velorex? To je taková ta pláštěnka na třech kolech od kočárku? To by tedy nestačilo!
  asTMA: Svoje PRVNÍ nejoblíbenější auto už bohužel dostal ke svým minulým narozeninám. Protože ho mám OPRAVDU ráda. :o )

 9. F:„Svoje PRVNÍ nejoblíbenější auto už bohužel dostal ke svým minulým narozeninám. Protože ho mám OPRAVDU ráda. :o )“

  F: až se ti Lobo omrzí, ozvi se, ju? Budu tě hýčkat ;-)

  P.S.: Lobo, klid! :)

 10. Johnny: Hýčkat? Tohle slovo se mi strašně líbí, ani nevím proč. Nicméně příštích 60 let se mnou nepočítej.

 11. F.: Tím lépe! To znamená, že Tě má OPRAVDU rád, když už ho MÁ! :o )))

 12. F.: Vždycky jsem všude chodil pozdě…
  Lobo: v klidu, šedesát bude stačit :-(

 13. Vím, že ti to mnoho nepomůže, ale on ten 300C zas není takový zázrak… leda tak HEMI, ten má cosi do sebe! (Hm, tak nepomohlo, co?)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>