Něžný a krutý příběh o ženské kráse

Tohle jsem vám chtěl napsat už včera, ale protože jsem měl moc a moc práce a málem jsem bídně zahynul při služební cestě, musíte se spokojit s neaktuálním a den starým příběhem.

Pondělí ráno. Všichni víte, o čem mluvím, tohle sousloví má v sobě nádech tragiky. Tím spíš, když máte za sebou pracovní neděli, pár hodin si zdřímnete u své milé na Lhotce, v pondělí vstáváte v sedm a poté, co na odchodu na autobus otevřete dveře paneláku, zjistíte, že Sibiř si v Praze zařídila detašované pracoviště. Hnus.

Přenesme se v průběhu pondělka o pár hodin dopředu, řekněme k jedenácté hodině dopolední. Představte si zachmuřeného loba s celkem mizernou náladou, kterak kráčí Krakovskou ulicí směrem k Václaváku. V obličeji má výraz nepříliš dobře naladěného gestapáka, v duchu si maluje apokalyptické obrazy o tom, co ho čeká v práci, a jediné, co ho jakž takž smiřuje s osudem, je tabulka mléčné Studentské pečeti, ze které při pochodu pravidelně ukusuje a sám sebe přesvědčuje, že takovýto oběd je obsahově i formálně zcela v pořádku.

Asi v polovině Krakovské lobo svým periferním zrakem zaznamená, že v jednom z obchodů po jeho pravici se děje něco nezvyklého. Snad tu probíhá likvidace, snad adaptace, snad opožděný novoroční úklid, těžko říci. Důležité je, že obě výkladní skříně obchodu jsou prázdné, tedy prázdné co do obsahu zboží. Jinak je v každé výloze po jedné osobě ženského pohlaví. A tyto ženy zjevně mají jediný úkol, a to vypulírovat zevnitř skla výloh tak, aby byly čisté jako lobovo svědomí.

Ve výloze nalevo je vystavena paní okolo pětatřicítky. Dlouhé skoro blond vlasy, křiklavě růžový svetr, ale nevypadá zcela zle. Buď má hotovo nebo odpočívá, protože jen sedí, opřena o boční stěnu výkladu. Když si všimne, že lobo mimoděk zvolnil krok, usměje se na něj a přátelsky mu pokyne. Výloha vpravo však skýtá jinačí překvapení. Její obyvatelka se dosud pilně činí. Ačkoliv to není vysloveně typ, po kterém by lobo za jiných okolností prahl, pondělní ráno mění názory a postoje a lobo se na ni celkem s potěšením zadívá.

Věk okolo dvacítky. Dlouhé hnědé vlasy spletené v dredy. Postava nikoliv zcela štíhlá, ale spíše střední. Na krku a zápěstích spousta korálků, řetízků a šňůrek. Mnoho černé barvy: černé boty, černé kalhoty, černé tričko. A tady je to, co loba zaujalo…onen posledně jmenovaný kus oděvu, říkejme mu tričko, tílko, cokoliv, je zavěšen na povážlivě tenkých ramínkách, opatřen povážlivě hlubokým výstřihem a hruď jeho majitelky dosahuje dle lobova laického odhadu velikosti 4. Slečna ve výloze si loba dosud nepovšimla a – považte!- začíná se věnovat očistě spodní části skla výlohy. Několik desítek vteřin setrvává v hlubokém předklonu. Navíc se rytmicky kývá zleva doprava, jak oběma rukama přejíždí hadrem po skle. Netřeba zdůrazňovat, že její nyní takřka plně odhalená ňadra se kývají s ní.

Ano, je to asi pubertální vnímání světa, ale na některé věci by se prostě chlapi mohli se zalíbením dívat pořád. Já tedy určitě.

Když jsem od výlohy s podstatně lepší náladou odcházel, s hrůzou jsem si uvědomil, že tato slečna, již jsem nikdy předtím neviděl a zřejmě ani už nikdy neuvidím, možná za čtyřicet let dopadne jako paní, kterou jsem při nedělní cestě za svou milou potkal na Kačerově. Výška asi 165 cm, váha odhadem 130 kg, dlouhé šedočerné vlasy lesknoucí se mastnotou, obličej opatřený znatelným knírkem, v každé ruce přeplněná nákupní taška, a na sobě dlouhý a neforemný jasně fialový koženkový kabát. Takhle ne, prosím.

A to je asi všechno, co jsem chtěl říci. Jen je mi líto, že jsem si nepovšiml, co se v onom obchodě v Krakovské za normálních okolností prodává:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Něžný a krutý příběh o ženské kráse

  1. Jak málo někomu stačí ke štěstí :-)

  2. ono to zas až tak málo nebylo, člověk by toho měl plný ruce:-))

  3. Jo! Taky by mě zajímalo, jaký je maj n Jupiteru.:-)

  4. já když jdu do práce, tak potkávám zedníka co si jde koupit svačinu, výstřih nenosí a hlavně mě nezajímá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>