Očitý svědek!

Čeká mě velká budoucnost

Včera po práci jsem zapadl na pár Stell a kumpánem mi byl lojer, dávný kamarád ještě z let gymnaziálních. Nad nakládaným hermelínem s teplými žampiony jsme hovořili o tom i o onom, ale v kruzích jsme se neustále vraceli k tématu, které je nyní pro lojera poněkud zásadním: svatba jako řemen.

Inu, kdo chce kam, pomozme mu tam, lojer přijde o svobodu uprostřed léta. Já z toho mám radost, a to hned z několika důvodů: jsem mezi hosty, pozvanými jak na obřad, tak na následnou veselici. Včera jsem slyšel detaily o občerstvení jak pevném, tak kapalném, a mým neduživým tělem proběhla řada pozitivních vibrací.

Nu a především, někdy mezi druhou a řetí Stellou si lojer vážně odkašlal, aby bylo zřejmé, že následující věta je věcí života a smrti, a položil mi otázku, zda bych se nechtěl ujmout role jeho svědka.

Na to já říkám jasné, rychlé a zběsilé Ano! Je to pro mě pocta a dosud nevyzkoušená společenská funkce, takže se s chutí navléknu do toho nejlepšího, co doma mám, nacvičím si svůj těžko napodobitelný podpis a pokusím se nezapomenout občanku. Určitě, až po létech budou lidé na lojerovu svatbu vzpomínat, budou říkat: „To byla tak krásná svatba! A ten uhrančivý vysoký svědek, woooow!“

Jen jsem lojerovi po pravdě nastínil, že zřejmě nebudu s to mu někdy v budoucnu oplatit stejnou mincí, neb jsem vázán dávným slibem enimenovi, a své sliby já držím, ale byl s tím srozuměn, takže zavládl mír a pohoda.

Tady mi snad každý odpustí, když se znovu vrátím ke středečnímu večeru a vypomůžu si další endjiho historkou, ježto tato je rovněž svatební-endjimu se ženil kamarád a za svědka si vybral jiného kamaráda, o jehož charakteru dobře vypovídá fakt, že je členem redakce časopisu Sorry.

Asi půl hodiny před obřadem svědek přišel za ženichem a vyhecoval ho k sázce. Zda prý, až mu oddávající položí osudnou otázku, vydrží být třicet vteřin zticha, a až pak vyslovit souhlas. Ženich souhlasil, byť sázka nebyla podpořena žádnou hodnotnou cenou, ale toliko prestiží a pověstí.

„Slečno XY, berete si zde přítomného YZ bla bla bla? / Ano.“
„Pane YZ, berete si zde přítomnou XY bla bla bla? / —— “

Když ženichovo mlčení trvalo třetí vteřinu, začali se hosté zvědavě naklánět a nechápavě po sobě koukat. Při desáté vtěřině už všichni nervózně kašlali a nevěsta měla ve tváři výraz zmatku a slzy na krajíčku. Při osmnácté vteřině už ženich nevydržel duševní napětí, pohledem vyhledal svědka, ten blahosklonně kývl, že úkol je splněn. „Ano,“ korunoval svůj výkon ženich a zbytek obřadu proběhl již zcela dle tradic.

Jen čerstvý tchán prý místo blahopřání čerstvému zeti syčel do obličeje „Zabiju, tě, ty parchante,“ ale to je jen taková malá piha na kráse dobrého skeče.

O co se asi s lojerem vsadím já?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Očitý svědek!

 1. Na svatbě nemusí být jeden svědek, ale třeba osmnáct, takže na tvé svatbě může být každý host zároveň svědkem :o )

 2. Taky svatební historka se sázkouOd kolegyně z práce:). Vdávala dceru a a ženich se vsadil, že při obřadu řekne ne.
  Došlo k osudné otázce, ženich odpověděl jasně a nahlas NE. Zmatek v sále mezi hosty, mezi pořádajícími rodiči jakbysmet, nevěsta se jen nevěřícně podívala na toho člověka, co si ho ještě před chvílí chtěla vzít a oddávající patrně špatně rozumněl odpovědi nebo si nebyl jist, tak se zeptal: „PROSÍM?“ a ženich na to: „Promiňte, já se spletl, samozřejmě, že ano“ Později vysvětlil a sázku vyhrál. Akorát taky nevím, oč se vlastně vsadil, ale nejspíš o nějakej chlast:).

 3. A safraKdybych to přečetl, tak bych tam neměl chyby. Takže oddávající patrně špatně ROZUMĚL a ženich sázku vyhrál a později to vysvětlil:).

 4. připadám si oklamaná a odstrčená… ta historka je sice endjiho, ale vyprávěla jsem jí já!:-) endji ji vůbec takhle hezky vyprávět neumí a sám to přiznává.:-))

 5. před lety jsem byl za svědka a myslím, že je to zkušenost k nezaplacení. v 9 večer jsem se prohlásil nesmrtelným, vyexoval dvoudecáka danielse a padl k semi nazad…

 6. Paželv: to je zajímavá teorie:-))
  Jasper: zdá se, že sázky na svatbách jsou všední záležitostí:-)
  hroschik: já věděl, že si en večer nepamatuji úplně do puntíku:-))
  Kozel: až v devět, říkáš? to hodlám trumfnout:-)

 7. Nejzajímavějším svědkem v historii jsem já! To prvenství mi může upřít leda někdo, kdo se taktéž může pochlubit tím, že přímo z obřadní síně volal lékaři pro výsledky, které rozhodovaly o tom, zda z obřadu pojedu do nemocnice nebo na hostinu!! :) )

 8. Mamed: uč se synu moudrým býti:-)
  Linet: tss, hodlám to překonat:-)

 9. Lobo, Lobo, nesmíš věřit všemu, co říkají v televizi! První otázka směřuje na ženicha, ne na nevěstu, a svědka není možné pouhým pohledem vyhledat, páč stojí přímo za ženichem!

 10. P~O: já vím, že to teď máš nastudované, ale stejně si myslím, že pár minimalistických nesrovnalostí hezký příběh nezkazí:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>