Tautologie je tautologie

I když se objevily názory, že tomu tak není

Včerejší popracovní piva s vodkami proběhla ve společnosti enimena, partiovky a jeho kamaráda, jehož jméno si stále nejsem schopen s jistotou vrýt do paměti David? Dan? Něco takového, řekl bych.

Jak už tak mladí muži dělávají, obsadili jsme nejlepší stůl v pečlivým výběrem zvoleném restaurantu, učinili objednávky a začli vést hlubokomyslné řeči o politické scéně, školském systému, principu sázky Kombinátor, matematických aspektech bytí, ptačí chřipce a kvalitativním rozdílu mezi Koskenkorvou a Finlandií. Enimen se posléze pod průhlednou záminkou o práci vzdálil, ale my v zapálené debatě neustali.

Partiovkův kamarád mi byl usilovným oponentem zejména v otázkách matematiky, logiky a podobných evolučně nepotřebných věd, ve kterých se absolutně nevyznám. No posuďte sami: Když jsem řekl, že výrok „Miloš Zeman je Miloš Zeman“ je tautologie, kamarád uznale pokyvoval hlavou. Když jsem ale navázal myšlenkou, že „Tautologie je tautologie,“ hlavou začal vrtět a tvrdit podivné smyšlenky o definici kruhem.

Z toho tedy plyne poučení, že v hospodě je lepší bavit se o fotbale a ženských, a já se toho pro příště hodlám držet. Krátce před půlnocí jsem společnost opustil i já a oba její zbylí členové se rozhodli, že by svou návštěvou měli poctít nedaleké Punto. Od toho okamžiku o nich nemám zprávy, ale nevěřím, že by mohly nastat libovolné komplikace.

Dnes ráno jsem si opět vyzkoušel, že je na světě vše dobře zařízeno. Jednak mi nebylo špatně, ale to vzhledem k mizivému množství zkonzumovaného alkoholu snad ani být nemohlo.

Ale, byť jsem dorazil na tramwayový ostrůvek v 9:27, tramway v 9:31 se svévolně nekonala. Ani v následujících minutách. Už jsem v duchu skládal hanlivý dopis Dopravním podnikům, který by po přečtení pozpátku obsahoval fragmenty Lukášova evangelia, když tu náhle…

Když tu náhle u ostrůvku přibrzdilo auto, z jeho okna se dívčím hlasem ozvalo „Ahój lobo,“ pak auto znovu zrychlilo a o pár desítek metrů dál zajelo ke krajnici s vyzývavě otevřenými dveřmi spolujezdce. Předvedl jsem sprint, o kterém se ve Vršovicích bude vyprávět ještě dlouho, a šťastně provedl invazi do vozidla.

Sice nevím, zda je správné, že moje asistentka jezdí do práce autem a já tramwayí, ale jak vidíte, může to mít i pozitivní důsledky. I když, přiznejme si, vozit se v Hyundai, to není zas takové terno!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

33 thoughts on “Tautologie je tautologie

 1. to Hyundai vyfasovala jako služební? já jen že pokud ano, šla bych k vám dělat asistentku asistentky a stačila by mi třeba fabka :-) )

 2. katchaba: pokud by asistentka fasovala Hyundai, co bych musel vyfasovat já? :-) )

 3. A asistentku asistentky asistentky? Za roční kupón na krtka? To by nešlo?

 4. já myslela, že tys vyfasoval tu tramvaj…:-)

 5. F.: tolik asistentek bychom neuživili:-) a Daihatsu mi vždycky evokovalo cokoliv, jen ne kvalitní auta:-))
  asTMA: tu bych chtěl, vrátit se dočasů dětství:-)
  katchaba: to ano, dokonce i s bonusem v podobě osmi set spolucestujících:-)

 6. já mysle že jsi včera nafasoval tu novou 737

 7. Nechci tě strašit, děsit, nebo něco takového, ale většinou to chodí tak, že bys nafasoval… větší Hyundai.
  (BTW, na Getze nedám dopustit, pak ještě nové Santa Fe, zbytek zatím nic mnoho).

 8. Hans: kdyby větší Hyundai bylo Santa Fe, tak co by ne:-)

 9. huyndai – kvalita, trvanlivost, vysoká užitná hodnotaJako dlouholetý spokojený majitel skoro luxusní limuzíny Hyundai Sonata (rok výroby 1992) se musím ohradit proti nemístným narážkám na kvalitu jihokorejských vozidel. Myslím, že podléháte mýtům šířeným výrobci a (věštinou daleko méně spokojenými) majiteli dražších značek. Po ujetí 150 tisíc kilometrů tomu autu nemůžu vytknout vůbec nic. Dílenské zpracování je perfektní, náklady na servis minimální, spolehlivost bezpříkladná. Navíc je to obrovské auto hranatých tvarů, které vzbuzuje přes své stáří respekt podobně jako velké americké koráby a cestujícím na kožených sedadlech v bezchybně klimatizovaném a odhlučněném interiéru skýtá nevídané pohodlí. Kamarád, který se už léta trápí s podobně starým Volvem, mi mou Pixlu, jak ji důverně oslovuji, vždy když ho v ní svezu jen tiše závidí.

 10. tocit: Nemohu si pomoci, po přečtení obhajoby Pixly se mi neustále vybavují úryvky z jedné knížky: „Plosím zapnete pásky.“ Ale to možná nebyla značka Hyundai. :o ))

 11. tocit: každý má právo milovat Hyundai, leč já se toho práva vzdal:-)
  asTMA: konvence!
  kozel: přišlo cd, díky moc! a taky jsem ti psal pokusnou smsku:-)

 12. lobo: tak zatím nic :o (
  někdo musel překousnout bezdrátový přenost…

 13. kozel: takže vysvětlující mail. na ctirada mach.

 14. asTMA: Jéé, dobrá znamení…

  Katchaba ad comment jedna: Fabku koupíš v každým, i podprůměrným zámečnictví. A nestojí zas tak moc :-P

 15. Johnny: Ani nevíš, jak´s mé srdéčko potěšil! :o )) Nedoufala jsem, že se někdo chytne! Bohužel jsem si zatím ještě nezapamatovala přesně ta dokonalá haiku z konce. :o )

 16. lobo: To máš z toho, že nečteš tu správnou literaturu. ;o)

 17. asTMA: čtu jen pestré věci a je to na mně doufám znát…

 18. asTMA: Mě na to navedl vlastně lobo tím výrokem o tautologii. Hned jsem si vzpomněl na thaumy (?) a NU.

  lobo: styď se! Takovej vzdělanej člověk…

 19. lobo, můj tatík teď jezdí nově hyundai, jmenuje se to grandeur a ani to nevypadá jako nějaká pixla!

 20. tocit: Auto má budit respekt? A je tato funkce uvedena v manuálu?
  Moje feministická kudlička se neklidně obrací v kapse…

 21. F: proč jsem kudlička četl nejprve jako kun*****? Proč jsem dumal, jak se může obracet a ještě k tomu v kapse? Že by vrozená dyslexie (u novinářů častý jev).

  tocit: Hyundai dřív dělalo palubní desky z toxických plastů, to vysvětluje halucinace a stavy spokojenosti a smíření s osudem! :-) ))

 22. Hans: Proč si četl něco jiného, než bylo napsáno, na to najdeš uspokojivou odpověď u Sigmunda.
  A jinak máš pravdu, kudlička se v kapse neobrací, nýbrž otvírá, nicméně jsem nevěděla, jak lépe vystihnout její připravenost k akci :o )

 23. nečekal jsem, že zmínka o Hyundai dokáže vybudit takové emoce!

 24. lobo: Kdybys byl vskutku taký vzdělanec, věděl bys, že právě zmiňovaná literatura JE pestrá, a to již na první pohled! ;o)

  Johnny: Ano, ano, thaumy a NU a mravenci a +++press reset+++. :o )) Taky jsem si vzpomněla. :o ) Jo a mám tam chybu, hlásek říkal „Zapnite si bezpečnostné pásky plosím.“ A haiku zněla: „Pozdní mráz, ó hrůzo, spálil květ / Jen blázen nedovolí pásu / By chránil tělo tolik křehké“ a „Třešňový kvítek / Z nejvyšší se větve snáší / A člověk nechtě musí natankovat“. ;o)

  F.: Na chvíli mi zatrnulo, že máš v kapse hrob! ;o)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>