Zase jednou středem pozornosti

To já rád

Pokud chcete, aby se po vás dychtivě ohlížely dívky i vdané paničky, pokud chcete vyvolat záblesky závisti v očích kolemjdoucích mužů, mám pro vás snadný recept: Nechte se pozvat na svatbu P~O a kulidy, vyžádejte si jejich svatebnědarový wishlist a zavažte se ke koupi elektronického terče na šipky.

Já se touto cestou vydal a ani na okamžik jsem nazalitoval. S rozměrnou škatulí s nezaměnitelným obrázkem a spoustou lákavých nápisů jsem vyvolával pozdvižení všude, kde jsem se ocitl. V tramwayi, v nákupním centru, na večeři, zkrátka všude.

Asi největší úspěch jsem zaznamenal u vietnamského prodejce ve večerce, kde jsem si kupoval litr maďarského pomerančového džusu za podezřele podhodnocenou cenu.

„So to jé, pane?“ zajímal se a ukazoval na moje zavazadlo. V ten moment jsem trochu zalitoval, že mé znalosti vietnamštiny nejsou zcela na úrovni. Vlastně, abych byl upřímný, během hraní Vietcongu jsem se naučil frázi „Bau dou, bau dou,“ kterou moji protivníci většinou vykřikovali, než jsem jim do těla implantoval něco vysokorychlostního olova. A jak jistě uznáte, to není vhodný úvod do přátelské konverzace.

Základní informace jsem tedy podal v češtině, žlutavý mužík se pak optal na princip, pak na cenu, a následně mě propustil ze své moci a zjevně se jal hloubat nad novými informacemi.

Zkrátka jasné vítězství na všech frontách. Když si k tomu připočítáte fakt, že jsem včera poprvé vyšel do světa ve své nové prudce jarní bundičce, která mi propůjčuje úžasnou podobnost s Jamesem Deanem, když byl bez příčiny na vrcholu sil, na pravém konci rovnice vám vyjde vysloveně pozitivně nabitý den.

Což sice zní slibně, ale zas až tak bezchybné to nebylo. Je mi totiž tak nějak divně a vykazuji prazvláštní příznaky. Takže se cpu všelijakými medikamenty a tak trochu si zahrávám s myšlenkou navštíviti lékaře, přestože se dost obávám, že by mi předepsal antibiotika, a to není v mojí současné situaci úplně optimální.

Protože dneska loučení se svobodou, zítra návštěva Jamona, v pátek příjezd F., v sobotu svatba. Copak se takovéhle věci dají absolvovat po boku minerální vody nebo džusu? Dají, ano, dají, a možná mě to i čeká, ale opravdu by mě to dost nepotěšilo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 thoughts on “Zase jednou středem pozornosti

 1. Chi chi.. a Vietnamský rychlopřekupník za 14 dní začne spolu s podežrele levným jiuce prodávat i podezřele levné zaručeně pravé šipky Löwen made in Vietnam (China, Taiwan,…)

 2. Johnny: jsem rád, že jsem mu mohl napomoci ke zvýšení životní úrovně!

 3. Žádnej strach, možná nepřijedu. Pokud ovšem někdo ze čtenářů nemá tu moc zastavit stoupající hladiny moravských řek…zatím nepytlujeme, ale pro jistotu jsem dnes lodičky nechala doma(jako ty boty).
  A prší pořád…

 4. F.: :o / Nu, možná bys to naopak pro jistotu nebyla měla dělat, třeba se domů jinak než lodičkami nedostaneš… Držím palce, přes relativní teplo mě z toho obchází mráz.

  lobo: Rozluč se i za mě, prosím! Dej si aspoň jeden juice!

 5. asTMA: tolik džusů, to mě sejme!
  Linet: emh, smysl dotazu mi nějak uniká:-)
  F.: stačí, ale nevím, jestli něco zmůžem:-)

 6. Linet má na mysli jestli jsi náhodou v Baudouovi nevyvolal ten samý strach, který zažil při prvním díle Ramba :o )

 7. Kozel: první díl Ramba byl přeci politicky korektní!

 8. lobo: Maj´ po nich kopřivku, nebo co?? Pah! Podle mě je to jen předsudek! Dobrá tedy, dej si za mě lihovinu, ale jestli mě sklátí neblahé symptomy, máš mě na svědomí!

 9. Na lilek já nedám dopustit. Koneckonců doma ještě jeden mám. Mňam.

 10. lobo: No a? Ty jsi také zkažený a nikdo se nad Tebou neofrňuje! :o ))

 11. Linet má na mysli, zda to opravdu byly šipky, to, co přilákalo pozornost. Vždyť jsi sakra kus chlapa, né? :) )

 12. asTMA: spousta lidí se ofrňuje!
  Linet: ach ták, ale to by se pak Vietnamec neptal „So to jé?“ ne? :-)

 13. lobo: Protože nevěděj´, co je dobrý!

  Linet: Ano, možná kladl tuto zásadní otázku přírodě a měl na mysli celého lobouška! ;o))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>