Druhé nejdrsnější loučení se svobodou všech dob!

Takhle poklidné loučení se svobodou jsem ještě nezažil!

Pokud někdo z vás byl mezi těmi zvědavci, kteří včera večer průběžně nakukovali některým z přítomných oken na vnitřní dění v podniku Wigwam, mohl spatřit hrozitánské scény. Pověsti nelhaly a velký P~O se opravdu přišel rozloučit se svobodou, byť jakožto správný vysokoškolský pedagog dorazil roztržitě se zpožděním, vlastně takříkajíc mezi posledními.

Ovšem odpustili jsme mu. Přeci se nemůžete zlobit na člověka, který už v sobotu strčí hlavu do chomoutu! Z überbloggerské scény byli krom již zmíněných přítomni i enimen, pan džouns, adbar a fiksu pojka, společnost doplňovali čtyři P~Oovi dosud neblogující kamarádi. A čas od času k nám zaplula servírka, která sice vypadala dost hrdopyšně, ale zároveň v některých z přítomných probouzela společensky nepřijatelné esteticky nevalné konotace.

I přes všeobecnou snahu se ale do našeho stolu nijak nezamilovala. Jediným projevem jejích citů bylo, že jednoho z P~Ových kamarádů laškovně povískala ve vlasech, když místo jakékoliv racionální objednávky pravil: „slečno, přineste mi kávu, čaj, rum a tatranku.“

O nějakou hodinu později už zjevně trochu roztála (nikoliv ta tatranka, ta pinglice!) a dokonce se pokoušela vtipkovat, když se omlouvala, že z pípy již teče „jen dvanáctileté pivo.“ Pochopili jsme to jako krok k prolomení ledů a zasmáli se, ovšem někdo (a tentokrát jsem to já opravdu nebyl!) pronesl v bůhvijaké souvislosti slovo „přeříznout“ a atmosféra opět trochu ochladla.

Po čtyřech pivech jsem se s hanbou na líci zvedl od stolu, oděl a se společností se rozloučil. Říkal jsem si totiž, že když další den vstávám v sedm ráno (a teď mi na tváři mimoděk vyskočila bolestivá grimasa) a chystám se podstoupit sérii medicínských vyšetření za účelem odstranění dysfunkcí životně důležitých orgánů, tak že bych v těle neměl mít nějak přehnaně mnoho omamných látek.

S adbarem, kterého od stolu vyhnala neutěšená monetární situace, jsme vyrazili do tmy, z mostu Legií zadumaně posledovali zpěněnou a řvoucí Vltavu, prohodili ještě pár věčných pravd o dívkách z Brna, a pak se naše tramwaye a metra rozdělily.

Takže ani nevím, jak ten večírek skončil. Jestli se šlo do gay baru nebo jinam. Ale bylo to hezké, byť klidné. Asi je to tím, že P~O je ten vysokoškolský pedagog, protože když se nedávno se svobodou loučil můj kamarád středoškolský pedagog, byla to mnohem větší divočina, plná upnutých leopardích kompletů. Tomu se zkrátka říka stavovský rozdíl.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

20 thoughts on “Druhé nejdrsnější loučení se svobodou všech dob!

 1. Doufám, že ty pravdy nebyly inspirovány tou řekou! Já si je obě představuju jako milé, chytré, vtipné a krásné dámy, ne jako zpěněné a řvoucí!

 2. začínám rozumět své averzi k tomu, abychom se s mou svobodou jakkoli loučili:))

 3. asTMA: to jsou obavy liché jak pověstná prvočísla s výjimkou dvojky:-))
  ergo: jak vypadají ženské rozlučky se svobodou, o tom nemám informací:-)

 4. je mám jen strach, že až se budu loučit se svobodou já, druhý den ji opět budu „vítat“ :o )

 5. Šlo se domů. Na konec pinglice přišla zkasírovat, ale hodinu před zavíračkou, což bylo zajímavý, omlouvala se, že je vožralá, a chovala se jako kráva (za to se ale neomluvila).

 6. Kozel: to by přeci bylo krásné a efektní:-)
  Hana: to jsem sám rád:-)
  Paželv: tys přišel až po mém odchodu? škoda! a pinglice byla pak nalitá? škoda! :-)

 7. lobo: Škoda nalité pinglice, která padne vedle! :o ))

 8. Škoda, že jsme se neviděli, ale uvidíme se v sobotu před radnicí. A plné kapsy ptačího zobu s sebou!

 9. asTMA: to jistojistě:-)
  Paželv: místo ptačího zobu hodlám vzít štěrk, snad to nebude na závadu:-)

 10. Paželv: léta dřiny:-)
  P~O: a žes tedy chuděrce nějak neulehčil? i když, lze ulehčit outěžkem?

 11. Paželv: To jen Pařík nepochopil, že diskutovat s alkoholem priotravenou servirkou, po niz se nota bene pozaduje matematicky vykon, je slepa tramway. Doplatil na to PtildaO, jenz byl nucen uhradit neco zapomenutych piv za drive zdrhnuvsi. Vsak se ji taky nalezite pomstil. Stravenkami.

 12. tv: Pařík se zkrátka zdál být rozbujnělý:-) a já svá piva platil, červený adbar je mi svědkem…

 13. Nedoplácel jsem piva, ale červená vína a mattonky!

 14. teď jsem si vzpomněl, já si vlastně vůbec neobjednával, pití jsem si celý večer vyráběl ze slunečních paprsků, lobo je mi svědkem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>