Jedna svatba a čtyři něco

Chtěl jsem vymyslet vtipný titulek, a zase nic!

„Tak slávááá!“ zavolal jsem a trefil novomanžele dobře mířenou hrstí ptačího zobu. Stále skvělá muška, musím se pochválit. Na bloggerské svatbě jsem byl poprvé a byl jsem spokojen, protože přediva mezilidských vztahů některých mých kamarádů se přede mnou začala rozvíjet do netušených souvislostí. Svět je tak malý!

O pár hodin později svatební veselice. Trochu mě mrzelo, že moje snaha o speciální extravagantní účes pro slavnostní příležitost vyzněla do ztracena. Vlastně, kéž by vyzněla do ztracena! Má pověstná vlasová ekvilibristika vedla pouze k tomu, že se mě několik přátel starostlivě zeptalo, kde že jsem tak šeredně zmokl. Barbaři!

Vše ale bylo zapomenuto díky kvalitní zábavě, ostatně složení našeho stolu já, F., enimen s Alžbětou, fiksu pojka a smilla, Paželv a Viking Vik, pan džouns a občas libovolný z novomanželů, to je vždy záruka charakterního humoru. Někdy mezi druhou a třetí ranní bylo možno spatřit mě a F., kterak si užíváme okružní cestu Prahou vozem taxislužby sovětské výroby, v marné naději, že někde seženeme kvalitní mojito.

Takže není divu, že když jsme se v neděli léčili slunnou procházkou v zoo, seskupili se kolem mě v pavilónu Indonézská džungle svalnatí zřícenci se sítěmi a uspávacími puškami a trvalo mi pár minut, než jsem je přesvědčil, že nejsem uprchlý orangutaní samec. Jistá podoba tam vskutku byla.

Jenže to jsou ty víkendové radovánky, realita všedních dní je miliardkrát tristnější. Kdybyste viděli tu páteční nekonečnou poradu, kterou jsem musel absolvovat a kvůli které jsem vám sem nestihl nic nového napsat, politovali byste mě.

Přistihl jsem se, že když komunikuji s nadřízenou, používám fráze z Ivánku, kamaráde. „Je to jedna velká hádanka“ a „prostě musel jít tomu štěstíčku naproti,“ odříkával jsem například s vážnou tváří a prošlo to bez povšimnutí. Byl jsem tak zdeptaný, že jsem se téměř rozhodl, že po prázdninách dám výpověď.

A dnes ráno jsem vstal a řekl si: Proč čekat na léto? Něco našetřeno mám, když dám výpověď během dubna, tak si udělám hezké prázdniny, aspoň dva měsíce volna, a pak si něco najdu. Budu mít o deset nebo patnáct tisíc míň, no a co, ono se to v současném skvostném daňovém systému skoro nepozná. Nebo si udělám živnosťák a budu pracovat z domova. Nebo si otevřu hospodu. Nebo něco, cokoliv, jen ne porady o ničem.

Ta myšlenka mi prozářila celé dopoledne. A ještě pořád se mi docela líbí.

Ale možná jsem srab.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

20 thoughts on “Jedna svatba a čtyři něco

 1. Toho Bohdá nebude, aby Lobo z boje utíkal! Mysli na cílovou skupinu!

 2. Mně se tvůj lubrikovaný účes velice zamlouval. Však víš. ;o) Ale vzhledem ke společnosti, která nedokáže ocenit nejnovější módní trendy, si to příště necháme pro společné chvilky ve dvou.

 3. Ale něco chybí… NĚCO TADY NENÍ NAPSÁNO!!!

 4. A ještě něco mě napadlo. Tvoje výpověď a následné pracovní volno by se dalo nějak hodnotně využít při rekonstrukci brněnského bytu. Přemýšlej o tom. :o )

 5. To hlavní! A to je jenom na pazelv.bloguje.cz a já vůbec nechápu, proč!

 6. Mamed: řečeno slovy klasika – mrdat cílovou skupinu:-)
  F.: s tím bytem mě to napadlo, přiznávám! :-)
  Paželv: píšu jen o věcech, které znám:-))
  Kozel: Byl jsem tam taky, mazec!

 7. zacni si z nich delat prdel. donut je zmerit sily. treba ti jeste radi vyplati odstupne. nehlede na to, ze kdyz p. pomer rozvazou oni, budou te muset platit i po dobu stanovenou konkurencni dolozkou:-) nebo to tak neni?

 8. partiovka: teoreticky to tak snad je, ale v praxi už ničemu nevěřím:-)

 9. soudni spor bys jiste vyhral, pak opravil brnenske hnizdecko, mezitim statnice, pak syn ci dva, pak sefredaktorem brnenske Svornosti (haha) a v devadesati dustojny odchod zehem.

  (c) partiovka,06

  Pokud to tak udelas, oskubu te na tantiemech.

 10. Že nějakej hejhula něco vymyslí a podepíše se jako partiovka, to má být něco směroplatného? Klidně jsem to mohl napsat já pod pseudonymem! Tenhle příspěvek jsem třeba ani já nenapsal! A oškubu se v každém případě!!

 11. partiovka: moc dobrý plán, ale není tam spíš Rovnost? a odchod žehem by doufám nebyl zaživa:-)
  Mamed: nešetři se!

 12. partiovka: Jestřáb by z takového nenápadného citování měl radost:-)

 13. lobo: a kdybych mu nastavil zadek u bobri reky, tak by asi byl stestim bez sebe.

 14. Linet: jistě, že mají! jen ne časně ráno na těch místech, kde jsme se právě pohybovali:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>