Soulož žirafy s mořskou pannou

I takové věci se dějí!

„Evi, ty vůbec nechápeš, že ta socha má morální poselství,“ durdil se včera večer na bytě kamarád-právník, když Evička ohrnovala nosík nad estetickými kvalitami skulptury, která nyní zdobí naše okno.

To máte tak. Nedávno jsme si s právníkem došli na večeři, a každý z nás ke koktejlu dostal i plastikovou postavičku. Já zelenou žirafu, on červenou mořskou pannu. Zda tím číšnice chtěla něco naznačit, se nepodařilo prokazatelně zjistit, ale pro další plynutí příběhu je to celkem egal, jak by řekl můj německý nadřízený.

Důležité je, že šlo o slušný podnik, a tak na našem stole plála svíčka. A že já jakožto modelář vím, že plastikové věci se po nahřátí dají všelijak zajímavě tvarovat. Společným úsilím jsme tedy za cenu několika popálených prstů vytvořili červenozelenou změť plastových těl a shodli se na úderném názvu „Žirafa souloží s mořskou pannou, která při orgasmu hajluje.“

„Poselství? A jaký?“ nedala se Evička. „Nó, é, prostě, když se na to pečlivě podíváš, tak zjistíš, že ta žirafa tu pannu prostě šuká, ale zároveň se na ní dívá strašně vyčítavě kvůli tomu hajlování,“ prokázal kamarád-právník, že je pro své řemeslo zrozen.

A i jinak se dějí roztodivné věci. Třeba naše spolubydlící si našla přítele. Je to zarytá metalistka, dokonce tak zarytá, že kamaráda-právníka obviňovala z povrchnosti, když tento přiznal, že sice metalu s oblibou naslouchá, ale odmítá chodit do práce v černé mikině s nápisem Slayer, protože má nikoliv neopodstatněný pocit, že by to klienti nedovedli ocenit.

No. A dnes ráno jejímu příteli zvonil mobil. Jaký byl můj úžas, když jsem v onom uširvoucím pípání rozpoznal melodii písně Dávej, ber, která byla ústředním motivem snad Diskopříběhu nebo podobného klenotu tuzemské kinematografie.

Ještě větším podnětem k zamyšlení jsou mi pak sny. Na dnešek se mi zdálo, že jsem podnikl cestu kolem republiky na své kancelářské židli. Společnost mi střídavě dělali můj bratr Jenda a enimen, to si pamatuji, a bylo zajímavé, že celá republika byla z kopce, jelikož kancelářské židle mohou pochopitelně jezdit jen samospádem.

Kromě jiného jsme přijeli do města, plného úžasných staveb s dedikačními nápisy. Všechny je nechal postavit člověk, jehož jméno jsem si nestihl zapamatovat. A na největší z nich bylo vytesáno:

„Zde žil XXX YYY, štědrý sponzor a filantrop, který všechno své nezměrné bohatství odkázal Živnostenské bance a T.G.Masarykovi. Tento pamětní nápis věnovala jeho památce jeho ZOUFALÁ manželka s jedenácti dětmi.“

Jsem blázen?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Soulož žirafy s mořskou pannou

 1. blázen? proč? doba si žádá odpanění mořských panen!

 2. S tou republikou s kopce – tohle jsem vymýšlelo jako dítě, dokonce projekt jsem si na to založilo – aby všechny silnice vedly s kopce. A podle všeho jsem nebyl sám, myslím, že o tom někdy přemýšlel každý kluk, když jel na kole :)

 3. HeHeTo je pěknej sen. To se mě taky zdaj pěkný kraviny … :-)

 4. lobo: pokud jsem dáš fotku žirafy, slibuju, že si to dám na své pozadí!

 5. pro chytráky a proofreadry: slovní obrat „pokud jsem dáš“ je chráněn mezinárodním patentovým právem a s jako takovým je nutné s ním nakládat dle platných předpisů, i v pozdějším znění!
  (a teď si dám chvíli pauzu…)

 6. sistr: jsem rád, že mě chápeš:-)
  groula: žádný sen není kravinou! snad kromě snu o kravách…
  pawlik: kopce jsou zkrátka zlo, tedy ty kopce do kopce:-)
  Kozel: jakmile se mi podaří přinutit záludný režim Makro na mém fotoaparátu k poslušnosti, bude to tady:-)

 7. Tak vono to Dávej,ber hráli Slayer ! A já na to onehdá nemohl přijít . Ale tu mikinu by kamarád-právník mohl vyzkoušet. Osobně nosím nejraději tu s tím zpěvákem Jackem Daniellsem…

 8. K-D: já si pořád nemyslím, že by to jeho nadřízený dokázal přijmout:-)

 9. lobo: A už Ti řekli, že s Kladnem to všechno jde s kopce?! ;o) Jinak na kancelářské židli to jde i po rovině, ale vyžaduje to usilovnou práci nohou, nebo oddaného vytrvalého tlačiče!

 10. asTMA: nebo by židle musela mít přídavný motorek, ale to není příliš ekologické!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>